Mlýny boží i ďáblovy

Mlýny boží i ďáblovy https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68348/mlyny-bozi-i-dablovy-68348.jpg 5 8 3

Mnohovrstvý román, mapující léta padesátá až devadesátá, která jsou vykreslena na osudech pronásledovaných lidí komunistickým režimem, muklů i estébáků, a jejichž osudy jsou navzájem propleteny. Autor vychází ze skutečných událostí, které však románově zpracoval. Materíál získal od pamětníků těchto dějů.

Literatura česká

Vydáno: , ANNONCE

mira399
30.09.2021 5 z 5

Dala mi zabrat. Ale všem doporučuji! Zabrat mi to dalo, jelikož je příběh hodně nahuštěn a hodně postav, které se často střídají. A drobné písmo...
Je tam všechno. Budete kroutit hlavou,budete znechuceni, budete nenávidět, držet palce a třeba vyloženě útěky, tak to bylo hodně napínavé.

bábuška
06.02.2018 5 z 5

Kniha skoro pětisetstránková a ještě k tomu drobným písmem. Ale zvládla jsem ji, i když tentokrát mi přečtení trvalo déle. Poněvadž patřím mezi starší ročníky, dokonale jsem se vžila do té nešťastné doby padesátých let, osobně jsem znala několik rodin poškozených, setkala se i s těmi "prodejnými", i na vlastní kůži něco podobného prožila. Není to smyšlený román, ale kniha zcela autentická a měla by mít co nejvíce čtenářů, poněvadž národ velice rychle zapomíná. Láska k rodné vlasti, skutečné přátelství , odvaha a věrnost, už málokoho osloví. A to je škoda!

aurora
21.05.2011 5 z 5

Tato skvělá kniha si nezasloužila ocitnout se v prodeji "levné knihy". Její obsah skutečně levný není. Měla by se stát součástí doporučené (dříve povinné) četby při výuce nejen literatury, ale i dějepisu, protože číst by ji měla především mladá generace. Ale i pamětníkům ledacos může nejen připomenout, ale i vysvětlit.

Luděk Frýbort
česká, 1933 - 2019
2015  81%Pod znamením půlměsíce
2006  93%Mlýny boží i ďáblovy
2001  83%Praotcové
2002  100%Svět bez růžových brýlí
2004  64%Prokletí rodu Slavníkova

Kniha Mlýny boží i ďáblovy je v