Mluvící balík

Mluvící balík https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11328/bmid_mluvici-balik-cHt-11328.jpg 5 331 67

BYLO – NEBYLO... Pohádky nám vyprávějí o světě, kde pomalu v každém království měli své potíže s draky, kde lesy byly plné lesních víl a moře mořských panen a kde se to jen hemžilo fénixy, bazilišky, ptáky nohy a mluvícími zvířaty. Jakmile však lidé přestávali věřit v jejich existenci, začalo pohádkových bytostí na světě valem ubývat. Aby je zachránil před úplným vyhynutím, vyčaroval pro ně dobrý kouzelník Hengist Hannibal Velebobule rozsáhlou podzemní říši Mytologii, kde všichni pohádkoví tvorové našli nový domov. Po staletích klidného a pokojného života si však baziliškové – to víte, baziliškové! – vzali do hlavy že si podrobí ostatní obyvatele říše a ze svého hradu budou vládnout celé Mytologii. A kdyby se Penelopka se svými bratranci Petrem a Šimonem nešli jednou odpoledne na pláž koupat, nikdy by neobjevili tajemný mluvící balík, nikdy by se nedozvěděli o Mytologii a jejím ohrožení a nevydali by se na cestu plnou fantastických dobrodružství – a kdoví, kdoví, jak by to bez jejich pomoci s podzemní pohádkovou říší dopadlo... 1. vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

The Talking Parcel , 1974

Kapis
16.11.2017 5 z 5

Nemohu říci, že bych to měl úplně přečteno, střídali jsme se se ženou a kousky Mluvícího balíku jsme četli před spaním - ALE musím říct, že i jen ty kousky dávají jasně najevo vytříbený, bohatý a krásně použitý jazyk, obrovskou představivost autorovu, skvělý, přirozený humor a celkově je to zkrátka staromilská pohádka, které evidentně nechybí vůbec nic. Tohle by se mělo číst všem dětem, ale bez problému i dospělým, kteří sami chudáci číst neumějí (v USA 16 miliónů lidí neumí číst ani psát. Kdo by to řekl u té nejvyspělejší země světa? Ale stejně za to určitě může Putin a ne bezohledný hon za soukromými zisky, kdy se bez peněz nedostanete ani ke vzdělání ani k zdravotnictví). A Rowlingové plagiáty o fantastických zvířatech této parádičce nesahají ani po kotníky, přičemž jsem přesvědčen, že není jediná, která z této knihy opisovala. Je potřeba neopomenout parádní Bornovy ilustrace. Nic, jdu si rozlomit čaromrkev a uvidím, co za dobrotu z toho bude.

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Krásná a nápaditá, místy roztomile úsměvná pohádka, jež je spolu s Hobitem, Nekonečným příběhem a prvním Harry Potterem asi nejoblíbenější knížkou mého dětství. To celé s výborně doplňujícími ilustracemi od Adolfa Borna. A když jsem po ní sáhl i teď po letech, kdy se mi nějak záhadně podařilo nejen děj, ale i postavy docela vytěsnit, četla se mi náramně dobře. Byl to takový znovu objevující návrat ke starým známým, na které jsem zapomněl...

meluzena
07.11.2017 5 z 5

Pohádkový klenot. Starý dobrý výlet do fantazie. Jakožto dospělec jsem se při čtení toho roztomile potrhlého příběhu pořád jemně usmívala a zároveň obdivovala, co všechno dokázat autor vymyslet a poskládat dohromady.

alfinha2321
08.08.2017 5 z 5

Tohle je kniha, ke které se pravidelně vracím. Letos v roli rodiče, čtoucího před spaním svému dítku - a doufám, že jí tato kniha taky zaujme tak, jako mě. Dokonce jsem díky této knize uvažovala o jméně Tabitha pro holčičku :)

Zouhee
12.07.2017 5 z 5

Jedna z mých nejmilovanějších knih. Vtipná, s napětím, plná úžasných překvapení (i pro dospělého). Fantazie při ní řve blahem. Nepopsatelně lahodná, jako některé z mnoha prapodivných popisovaných dobrot získaných tou nejpodivnější cestou. Tato kniha je prostě Mňam.

angloumene
04.04.2017 5 z 5

Nejdřív jsem si myslela, že přijde taková ta ne moc zajímavá moderní pohádka, která se snaží navázat na kouzlo svých předchůdců, ale moc jí to nejde. Jenže pak se rozvinul zajímavý příběh v překvapivě originálním a hlavně fungujícím světě. Tehle mluvící balík potěší nejen mladé posluchače, ale i dospělé čtenáře.

marmota-b
17.03.2017 5 z 5

V některé z Durrellových knížek o zvířatech jsem narazila, jako motto kapitoly, na pasáž z nějakého středověkého bestiáře, která říká o lasičkách přesně to, co tahle knížka. Tak jsem pochopila, že Mytologie je založená na skutečné mytologii (s pár odchylkami, samozřejmě :D) a knížka i Durrell u mě ještě víc stoupli v ceně. To už asi museli prorazit strop, protože tahle knížka nemá chybu...

Luvák
28.07.2016 5 z 5

V dětství moje nejmilejší pohádka

Lost Soul
26.06.2016 5 z 5

Po smrti Adolfa Borna jsem si chtěla přečíst knihu s jeho ilustracemi - Sherlocka Holmese znám jako své boty, tak jsem zajásala, když jsem doma v knihovničce narazila na Mluvící balík. Jako dospělou mě to převelice pobavilo - spousta vtipných hlášek a úžasných postaviček - mohla H.H., Osvaldek, Desdemona, ten zbabělý hranostaj apod :) Doporučuji :)

legoland
26.01.2016 5 z 5

Na motivy Mluvícího balíku hrají v Brně v Janáčkově divadle rodinnou operu Čarokraj - moc krásné.
Kniha patří mezi ty nejlepší, co jsme četli.

Eloorka
31.12.2015 5 z 5

Tato kniha je knížkou mého dětství. Každý večer nám jí mamka předčítala před spaním, nyní jsem si jí s chutí přečetla znovu. Naprosto úžasný příběh a vtipné hlášky. Těším se, až ji jednou budu číst svým dětem :)

Martin, Vyškov
11.12.2015 4 z 5

Ze začátku se mi do této Durrellovi knížky vůbec nechtělo, ale nakonec jsem rád, že jsem si ji přečetl. Opravdu moc hezky napsaný příběh, který dovedu představit i ve filmovém zpracování. Dětská knížka, která nikoho neurazí.

woodward
19.08.2015 5 z 5

Tuhle bláznivou knížku mi kdysi půjčili můj synovec a neteř a měli pak radost, že mě potěšila stejně jako je. Durrell je absolutně nepřekonatelný, ať už píše pro děti nebo pro dospělé.

Vendelín2000
27.05.2015 3 z 5

Svého času jsem ji měla moc ráda, četla jsem ji mnohokrát a nikdy nezklamala. Doporučuji! :)

alef
27.01.2015 5 z 5

Mám ráda fantasy, a tohle byla úžasná fantasy výprava do Mytologie, plná dobrodružství, laskavého humoru, kouzel a nezapomenutelných obyvatel tohoto báječného světa :-).

Je bezva, že se tenhle skvělý autor, který píše pro dospělé a ve svých krásných knížkách se hodně věnuje přírodě a ochraně ohrožených druhů, rozhodl napsat tuhle skvělou knížku pro děti, a je bezva, že je to knížka nejen pro ně.

Když ji před spaním čtu ... krásně se mi usíná :-).

Taklamakan
25.01.2015 5 z 5

Krásná, hravá kniha, u níž se stejnou měrou pobaví děti i dospělí. Pan Durrell měl neobyčejnou fantazii. Spolu s vynikajícím překladem vzniká lahůdka, kterou není dobré si nechat ujít.

CaptNemo
01.08.2014 5 z 5

Charismatická záležitost mého dětství. Ani jsem při ní nedýchal... Dokonce jsem si pořídil i druhou - co kdyby. Geniální ilustrace Adolfa Borna.

LaCata
30.07.2014 5 z 5

Parádní penelopská papoušérie. Kdysi nám ji četla nějaká osvícená vychovatelka v mateřské škole a já až teď, když to čtu po letech podruhé, chápu, proč mi každá jen trochu špatně napsaná knížka není dost dobrá. Výborná fantasy, kongeniální překlad! Už se nemůžu dočkat, až ji budu číst svým dětem.

bosorka
23.06.2014 5 z 5

Občas sem dám i knížky, které zrovna čteme s dětmi, a zrovna Mluvící balík sem patří rozhodně, protože jsem si ho po letech zase užila. Líbil se mi v dětství, kdy jsem o něm dokonce měla i jakýsi referát na literaturu. A líbil se mi i teď, vyzobala jsem si v něm i věci, které mi určitě jako dítěti unikaly. Obdivuju Durrelův smysl pro humor a jeho nezměrnou fantazii. Čte se jedna báseň, ehm, tedy jedna pohádka. Pět všemi deseti, Papouš a spol. jsou geniální! Děti nadšené stejně jako my dospělí.

vojtěch p.
18.03.2014 5 z 5

Není nic lepšího než bláznivé světy plné bazilišků a fénixů .