Mlhy Serengeti

Mlhy Serengeti https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380564/mid_mlhy-serengeti-FVU-380564.jpg 4 157 62

Když v nákupním centru ve východní Africe vybuchne bomba, její důsledky svedou nečekaně dohromady dva naprosté cizince. Jacka Wardena, rozvedeného pěstitele kávy z Tanzanie, který při výbuchu ztratil svou jedinou dceru, a Rodel Emersonovou, žijící o tisíce kilometrů dál v Anglii, která během stejného tragického odpoledne přišla o sestru. Okolnosti před ně postaví obtížný úkol – zachránit napříč serengetskými pláněmi tři děti, které mají větší cenu mrtvé než živé. Zatímco se snaží poprat s nástrahami, které jim osud klade do cesty, pomalu si uvědomují, že před nimi stojí ještě těžší výzva...... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Mists of the Serengeti , 2017

escapelle
27.12.2023 3 z 5

(SPOILER) Oddechové čtení, které kolem Vánoc bylo to pravé ořechové. Červená knihovna hadr s prvky akčního filmu. Bylo to moc, bylo to přitažené za vlasy,ale bylo to milé. Číst tuto knihu jindy,možná bych byla kritičtější. V tento čas jsem se usmívala jak měsíček na hnoji a fandila lásce hlavních hrdinů.

Klarusse
26.09.2023 5 z 5

Nádherná kniha. Oddechové čtení na jarní dny, stačí jedna špatná událost a život několika lidí se změní o 180°. Začínající přitažlivost skrze bolest.

rosalindaaa
09.09.2023 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala že tam je hodně popisu té Afriky a přírody ale ten konec mě rozsekal

Renike
08.08.2023 5 z 5

Nádherný román s vážným tématem o albinských afrických dětech. Děj se odehrává v překrásné Tanzánii. Úkrutné chovaní k dětem je nasazeno v romantické linii. O Masajech a kávových plantážích jsem četla už více v jiných knihách. Nevadily mi tím pádem stručně popsané krásy Afriky. Knihu doporučuji hlavně z důvodu dozvědění se ohledně krutého zacházení s albinskými lidmi i zvířaty. Bonusem byl velmi napínavý epilog.

Dandy1
28.04.2023 1 z 5

Odkladám. Slibný začátek se mění v červenou knihovnu s kombinací přírodovědné nauky. Děj se někam vytratil.

Johanka1956
26.03.2023 5 z 5

Za mne moc hezký, romantický román z prostředí Afriky. Láska, dobrodružství, napětí, vše co mám v knihách ráda. Mohu jen doporučit

Aranel15
14.03.2023 5 z 5

Moc hezká kniha! Po dlouhé době opravdu povedená červená knihovna, která má nějaký pořádný děj a neřeší se pouze ústřední dvojice.

cukrovka
12.12.2022 4 z 5

Zajímavé prostředí a ještě zajímavější téma, které bohužel autorka moc nerozvinula. Místo většího přiblížení problému albínů v Africe se nám dostává klasické romanťárny. Anotace je zavádějící, kdyby bylo uvedeno že jde hlavně o romantiku nebyla bych vůbec zklamaná, protože jako červená knihovna to bylo pěkné.

Ewe291
18.09.2022 4 z 5

Uprimne povedane, po precitani anotacie a komentarov som sa bala pustit do citania. Ale povedala som si, ze idem do toho. Po precitani par stranok som si povedala, ze to asi nedocitam, neslo ani o dej ale o to, ze mi uplne nesadol styl pisania, ale potom som sa zacitala a musela som vediet ako to skonci. Bolo tam vsetko co som od knihy ocakavala a nebola to ani cervena kniznica a vsetkeho tam bolo primerane. Niekomu kniha sadne niekomu zas nie, ale treba len skusit

FoxFox
17.08.2022 3 z 5

Chtěla bych v knížce víc Afriky a míň romantiky. Ze začátku měl příběh potenciál, ale asi od poloviny knihy jsem musela některé zamilované pasáže přeskakovat, což obvykle u knih vůbec nedělám. Nejvíc mě bavil prolog a epilog, škoda, že se kniha nenesla víc v tomto duchu. Autorka se nám snažila ukázat určité problémy, které se života v Africe týkají, ale bohužel z toho udělala červenou knihovnu.

Pavlaj
04.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Krásná obálka. První polovina knížky docela nadějná, Afrika, kávové plantáže, krajina pod Kilimanjarem, dva lidi, které spojí tragédie, ztráta a společný úkol pomoci albínským dětem. V půlce se najednou změní žánr a jsme uprostřed erotické, špatně napsané příšernosti a la 50 odstínů šedi, pořád je cítit magnetismus, někoho zaplavuje žádost nebo se mu podlamují kolena, věty jako „postarám se, aby ses mi udělala, beruško“ … uf, fakt špatný.
Koupila jsem za 59 Kč, ale kdybych si za ty peníze dala někde kafe, udělala bych líp. A jsem docela naštvaná, protože to, co autorka píše o albínských dětech, je pravda a připadá mi skoro urážlivé, že fakta o pronásledování albínů spojila do jedné knihy s mizerně napsanou, lacinou a trapnou harlekýnskou červenou knihovnou. Ani ten epilog už to nezachránil.

Maky1505
19.07.2022 5 z 5

Top knížka, nádhera, ten příběh, afrika, všechno co je v knížce mě dostalo i Epilog. Doporučuji přečíst, ta láska mezi nimi jak vzniká....

JankaV80
14.07.2022 4 z 5

Romantická kniha, u které všichni víme, kam děj směřuje. A přesto je v knize i mnohem víc, než jen romantika. Mimo smutných chvilek, kdy oba hlavní hrdinové "bojují" s tím, že ztratili jim blízkou osobu, si může člověk užít Afriky. Hlavně přírody, která je v knize moc pěkně popsaná. Současně jsem se z příběhu knihy dozvěděla i něco nového - problém albínů v Africe, který je stále velmi aktuální. Za mě moc pěkná kniha.

Šánka
27.06.2022 4 z 5

Autorku neznám, kniha byla na KK v akci za pouhých 59,- Kč, tak nekupte to, že :-)! Ale mě nalákala anotace.
Rodel a Jack se seznámí po tragické události, bombovém útoku, při kterém oba ztratí milovanou osobu a velmi brzy si k sobě vytvoří blízký vztah, který ale nemá budoucnost. On žije v Africe, Rodel v Anglii. Příběh se odehrává v exotickém prostředí Tanzanie, ty popisy v první části jsou krásné. Já jsem očekávala, jak se z počátku zdálo, více dobrodružný román a ona se z tohoto vyloupla romantika a docela slaďoučká s pořádnou porcí erotiky. To by mi až tak nevadilo, jen je škoda, že ten dobrodružný náboj se úplně vytratil.
Špatná kniha to není, zklamaná nejsem, a jako romantická duše přihodím za ten epilog 1*, ten to moje hodnocení ovlivnil.

moma08
31.05.2022 5 z 5

Krásný romantický příběh, ve kterém je plno smutných momentů, které nechají v člověku spoustu smíšených emocí.
Čtenář zažije i malé dobrodružství s kapkou humoru, díky babičce Gomě a Bahatimu.
Jsem ráda, že mám tuhle knihu doma.
A ten epilog??Sakra, to jsem myslela, že budu brečet jak želva.

Danago
10.05.2022 5 z 5

Romantický příběh, který určitě uspokojí hodně čtenářek, které romantiku vyhledávají. Téma, o které se kniha opírá je zajímavé, ale je pouze okrajové. Víc by se mi líbilo, kdyby autorka ubrala na romantice a více propracovala velice zajímavé prostředí afrického a masajského Seregeti. Očekávala jsem trochu něco víc dobrodružného a méně romantiky. Ale něco se tam přece jen odehrává a konec byl podle mých představ. Takže by asi bylo nespravedlivé hodnotit méně.

KlosKa
16.02.2022 5 z 5

Kdysi dávno v Africe jsem políbila krále....
Nádherný příběh, který jsem dlouho odkládala a vůbec nevím proč. Příběh je čtivý, krásný, smutný ... Doplněno o nádhernou přírodu a totálně odlišný život a kulturu, než na jakou jsme zvyklí a v tom je tato kniha jiná. Příjemná změna. Posledním kouskem skládačky je epilog, ve kterém jsem dostala odpovědi ne všechny zbývající otázky a který mě totálně dostal ..." Tati.... Už jsem v bezpečí ".....

Raislin
16.01.2022 5 z 5

Krásná kniha. Toto je druhá kniha od této autorky, co jsem přečetla a obě dvě jsou skvělé. Příběhy od kterých se nelze odtrhnout. Těším se na další příběh. Věřím že se ke knize zase někdy vrátím. Za mně super volba!

bábuška
12.11.2021 5 z 5

Dost dlouho jsem tuto knihu odkládala, ale zaujala mně prakticky od začátku. Nejen že se do podobných končin nikdy nepodíváme, ale přiblížení Tanzánie ve východní Africe je psáno srdcem, je přímo cítit vůní země po dešti, z mlh vystupující pohádkové Kilimandžáro se svým zasněženým vrškem. A pod ním kávové a banánovníkové plantáže, to vše musí býti krajina milovaná. Smutným osudem obyvatel však je stále zakořeněná pověra, že požívání dětských albínů dodává tělu nebývalou sílu, a proto je na tyto bezbranné děti pořádán hon, nebo jsou přímo kupovány v chudých rodinách. Najdou se ovšem jedinci, kteří proti této zlovůli bojují a toto je jedna z linií této knihy. Knihou se prolíná narůstající láska mezi majitelem plantáže a anglickou učitelkou, které svede náhoda týkající se boje proti této pověře a tím pádem se děj knihy stává jemně erotickým, kde pravá láska konečně dojde naplnění. Velice se mi tento příběh líbil.

orinka3
22.10.2020 1 z 5

Omlouvám se všem fanynkám autorky, ale tohle není vůbec to, co jsem čekala. Je to jenom červená knihovna zasazená do romantického prostředí. Žádného dobrodružství jsem se nedočkala, naopak milostných vibrací mezi Ro a Jackem tam bylo nastláno až až, tolik sladkého skutečně nestrávím. Můj omyl. Vědět, že je to autorka Papírové labutě, obloukem knihu obejdu.