Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1330 431

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

Radulinka1
Radulinka1
15.06.2020 5 z 5

Tak za mě super - posledních 150 stran na jeden zátah - takový konec jsem nečekala

pajuu
pajuu
15.06.2020 3 z 5

Ja tak nejak nevim. Myslenka a rozuzleni urcite super, ALE! Celou dobu me vytacela jak Alicia z deniku, ufnukana pipinka co si doma maluje obrazy a vsichni ji lezou na nervy, tak i Theo, ktery ac je sam psychoterapeutem, neumi si ani narovinu promluvit se svoji vlastni zenou a ma v hlave snad jeste vetsi gulas nez jeho pacienti. Mozna jsem si mela precist jen zacatek a posledni kapitolu, stacilo by.

sona3661
sona3661
15.06.2020 5 z 5

5 hvězd bez řečí. Úžasně si s námi autor pohrál. Někteří tu špekulují nad tím, že to je dost nereálné. A kolik detektivek, thrillerů nebo románu je vlastně reálných?

Ajrad1981
Ajrad1981
15.06.2020 2 z 5

Ocenění neocenění, já jsem se u toho nudila. Konec je celkem překvapivý, tipovala jsem to trochu jinak, ale jinak slabota.

perpe2a
perpe2a
14.06.2020 3 z 5

Nuda, nebavilo mě to, jen za dobrý závěr dávám 3 hvězdu, jinak jen za 2 hvězdy. Bohužel za mě nee.

studentice
studentice
13.06.2020 2 z 5

Průměrné, nelíbíla se mi nereálnost příběhu..

Karolin77
Karolin77
13.06.2020 4 z 5

Tohle byla moje druhá kniha tohoto žánru a popravdě se mi to líbilo. Ale bohužel jsem očekávala, že budu mít mrazení, to se ale bohužel nestalo. Postavy jsou fajn, až do konce vám nedojde, jak se sebou všechno souvisí. Alicie mi bylo líto tím co se je stalo ....
Knihu můžu doporučit. Strháván půl hvězdy za to chybějící mrazení ( bylo tam pro mě jen jednou v jedné části knihy, ale hroznou chviličku ) a chvilkovou znuděnost dějem.
Co bych chtěla vyzdvihnout je jak to má autor perfektně promyšlené.
Za mě 4,5/5*

Terka1975
Terka1975
11.06.2020 3 z 5

Kniha hodně psychologická, na mě asi trochu moc, protože jsem postrádala napětí. Nechytlo mě ani zpracování tématu, a to si myslím, že téma bylo výborné, ale dalo se z něj vytěžit víc. Ani postavy mi nepřirostly k srdci, ale abych nebyla tolik kritická, nápad to byl a vše do sebe logicky zapadalo. Možná až moc.

Coucouha
Coucouha
10.06.2020 3 z 5

Musím dát 3 hvězdičky za čtivost. Autor vás opravdu donutí číst a číst, dál a dál.

ALE

To bylo tak nepravděpodobné, nereálné a hrozné svým dějem, až to přímo křičelo z těch stránek. Teda aspoň pro mně. Vím jak funguje psychoterapie, vím o tom, jak to funguje v různých léčebných ústavech a proto se mi ten děj fakt nelíbil. Dokázala jsem to číst jen díky tomu, že jsem se snažila absolutně potlačit v sobě ty zkušenosti a toho kritika, který totálně křičel, jaká je to blbost :) Připadalo mi to, jakoby autor vůbec nevěděl, co to znamená být psychoterapeutem. Velká škoda, ten námět byl totiž geniální.

Atanone
Atanone
10.06.2020 5 z 5

Trochu střemhlavý konec s patřičnou snahou, aby to logicky zapadlo. Dá se to vzít, pokud uvážíme že za "ich" formu se schovají "ich" pocity, které dostáváme patřičně jednostranně, konfrontované pouze s Aliciiným deníkem. Každý z nás sám sebe vidí více či méně zkresleně. Takže ano, líbilo.
A posílilo to ve mně totální nedůvěru k psychoterapeutům. Není nic horšího, než člověk, který je přesvědčený o tom, že ví, co potřebujete.

Renka72
Renka72
10.06.2020 5 z 5

Skvělé napsaná kniha dostála mě od začátku až do konce doporučují .

yetti09
yetti09
10.06.2020 4 z 5

Knihu jsem akorát dočetla. Většinou si své dojmy nechávám pár dní uležet v hlavě, ale tady to ze mě musí hned ven. Naprosto skvěle vymyšlený příběh, opravdu smekám. Na to "jak se věci mají" jsem přišla až stránku před odhalením, takže si mě autor slušně vodil za nos. Na konci knihy mi spadla brada a dostavil se "Wau efekt". Mám už něco načteného, proto se mi to téměř nestáva... Hodně mi to připomínalo film Šestý smysl, který mám moc ráda. Kdo četl, pochopí v čem spočívá podoba.
Mám jedno ALE.. Zcela upřímně mi nesedl styl autorova psaní. Kniha byla krátká, ale posledních sto stran už jsem hodně přeskakovala. Spousta zbytečných popisů a omáčky okolo. Obzvlášť u dialogů to bylo hodně poznat. Rozhovory úplně o ničem, stačilo si přečíst poslední dvě věty... Na tom by chtělo trošku zapracovat.
Ten konec ale... Neuvěřitelné jak do sebe krásně vše zapadalo, to se stává opravdu málo. Takže já jsem z knihy nadšená.

kalimaskry
kalimaskry
09.06.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, i přesto ze byla na můj vkus krátká, tak byla dostačující. Konec jsem překvapil! Doporučuji přečíst .

Ver1982
Ver1982
07.06.2020 5 z 5

Po přečtení recenzí, jsem se na tuto knihu moc netěšila, ale dostala mě od začátku až do konce. Po dlouhé době čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

cornetka
cornetka
06.06.2020 3 z 5

“Věřím, že všichni jsme šílení, jen každý v jiném ohledu.”
Zpočátku se děj trochu vlekl, nic zásadního se nedělo. Kromě léčby Alicie se dozvídáme také o vztahu Thea s jeho partnerkou Kathy. Druhá polovina knihy už byla zajímavější, děj se víc a víc zamotával a konec byl úplně překvapivý. Přesto ale hodnotím knihu jako průměrnou.

ma71
ma71
05.06.2020 2 z 5

Vcelku v pohodě, ale je z toho cítit, že autor cílí na čtenářky a ne na čtenáře. Příliš mnoho vztahů, lásky atd. Na thriller slabé. Chris Carter je prostě lepší. Bez debat.

Hvězdinka
Hvězdinka
05.06.2020 5 z 5

Jednohubka na dva večery. Čtivé, napínavé, závěr skvělý, nečekaný. Moc se mi to líbilo.

attila1
attila1
05.06.2020 4 z 5

Pěkně napsaný příběh a až do konce napínavé.

petra5232
petra5232
05.06.2020 4 z 5

Tato kniha mě opravdu dostala. Začátek byl tedy trošku nudnější, ale nechtěla jsem knihu odepsat hned. Po pár kapitolách (asi pěti) mě ale začala bavit. A když jsem se přelouskala přes polovinu, nešlo knihu přestat číst. Obyčejně čtu jednu knihu několik týdnů, kolem měsíce. Tuhle knihu jsem přečetla asi za tři nebo čtyři dny, což se mi stalo snad po třetí v životě (mluvím o knihách nad 200 stran). Konec byl fakt nečekaný a šokující. Tuto knihu můžu jedině doporučit.

Krchnaida
Krchnaida
03.06.2020 5 z 5

Skvěle napsáno, poutavé čtení, super. :-)

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977