Mlčící pacientka

Mlčící pacientka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433424/bmid_mlcici-pacientka-9kh-433424.jpg 4 1330 431

Ticho ještě nikdy nebylo hlasitější. Psychologický thriller, který přečtete jedním dechem. Nejlepší thriller roku – vítěz Goodreads Choice Awards 2019 Celosvětově prodáno přes milion výtisků Slavná malířka Alicia Berensonová měla idylické manželství. A pak jednoho dne svého muže zastřelila. Do záhadného případu nemá kdo vnést světlo, protože Alicia od vraždy už šest let nepromluvila ani slovo. Její mlčení chce prolomit psychoterapeut Theo Faber, pro kterého se na první pohled nelogická vražda stane posedlostí. Řešení se možná skrývá v jednom z Aliciiných obrazů. Je však Theo připraven zjistit pravdu?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Motto

The Silent Patient , 2019

Kamčučák
Kamčučák
27.10.2020 5 z 5

Tak to byla nálož, kniha přečtená skoro na jeden zátah. Neskutečně mě vtáhla do děje a byla jsem nedočkavá jak to všechno dopadne. Pro milovníky detektivek rozhodně doporučuji.

Michaela91
Michaela91
26.10.2020 5 z 5

Tak to byl jízda, nejlepší knížka co jsem za tento rok četla. Konec byl skvělý a nečekala jsem ho. Za mě veliká spokojenost.

Koudy411
Koudy411
20.10.2020 4 z 5

Kniha s nečekaným koncem, určitě stojí za přečtení.

Makkys
Makkys
14.10.2020 3 z 5

Hodně průměrný thriller, ale musím říct že se dobře četl. Ze začátku se mě příběh líbil, ale postupem mě přišlo že se tam nic pořádně neděje. Hlavní hrdina Theo a Alicia mě nepřirostli k srdci. Ke konci jsem měla chuť přeskočit na úplný konec a vědět jak to celé bylo. Konec mě teda hodně překvapil, ale i tak to byla průměrná knížka. Hlavně všechny postavy mě přišly psychicky narušení.

Kristy78
Kristy78
10.10.2020 4 z 5

Kniha měla poměrně spád a překvapil mě konec, nečekala jsem takové rozuzlení.

SimonaP
SimonaP
08.10.2020 4 z 5

Tak tahle knížka mě opravdu bavila. Dlouho jsem nemohla přijít na to, co za tím vším vězí. Došlo mi to až v poslední čtvrtině.

111moni
111moni
06.10.2020 2 z 5

Četla se to dobře, ale že by to bylo něco nadprůměrného,to rozhodně ne.zæpletka z počátku zajímavá,nicméně od poloviny spíš pocit,aby už to dopadlo.Takže za mě průměrná kniha,která se mohla stát něčím více,ale jakoby příběh klouzat po povrchu.

Kaik
Kaik
05.10.2020 3 z 5

Nakonec spíše průměrný thriller, při jehož čtení jsem si připadal jako na houpačce. Nevím proč mi hned od začátku připomínal Dívku ve vlaku. Ale kapitoly byly krátké, četlo se to dobře, a to, že jsem knihu sfoukl na tři posezení, také o něčem svědčí.

konicekbily
konicekbily
03.10.2020 3 z 5

Úplně normální průměrný psycho-příběh napsaný s rutinou scénáristy formou "jednotlivých obrazů", navíc psanými "ich formou", - asi aby se to případně dobře filmovalo. Upoutávky na obalu knihy mne přesvědčily, že neutrální kritiky neexistují, vše se dá domluvit - nebo koupit! Super špičkový thriller to není - ani náhodou.

Jolanka
Jolanka
30.09.2020 4 z 5

jednu hvězdičku jsem strhla proto, že ne všude a všechno mě při čtení bavilo - místy mi to přišlo takové zbytečně zdlouhavé-natahované ... Ale až na samém konci knížky při strhujícím závěru a odhalení to všechno pochopíte .. knížka se mi líbila, ke čtení rozhodně doporučím

HŠ
30.09.2020 3 z 5

Ze čtyř hvězdiček jsem musela jednu strhnout za ukvapený závěr. Cca 50 stránek od konce už čtenář tuší, kde je zakopaný pes. Pak to jde tak strašně rychle, nepravděpodobně a vlastně všichni jsou magoři.

Ksyu
Ksyu
29.09.2020 5 z 5

Pěkný napínavý příběh.
Příjemná oddechová četba, ke konci překvapivý zvrat.

motepe
motepe
23.09.2020 5 z 5

Kniha byla skvělá a ten konec, wow. ????????

Ivetinka
Ivetinka
21.09.2020 3 z 5

Pěkně propletený, ale.. Příběh Thea mě vůbec nebavil. Nechápala jsem, proč se o něm tolik dozvídáme. Už vím. Závěr knihy byl strašný.

Ivetaa
Ivetaa
20.09.2020 odpad!

Od "oceněné" knihy jsem čekala trochu víc. Ve skutečnosti jsem se od cca čtvrtiny jen prolistovala k závěru - a o nic jsem nepřišla. Neskutečné, co je dnes možné dát do tisku.

Anyzz
Anyzz
18.09.2020 2 z 5

Tak tedy nevím, co si o této knize myslet. Mohl to být dobrý příběh, ale nebyl. Za mě to byl jeden velký chaos, který se od samého začátku vlekl a do čtení jsem se musela nutit. Což je velká škoda, protože hlavní myšlenka knihy je rozhodně zajímavá, jen ta čtivost a napětí tomu chyběly.

Hanca91
Hanca91
14.09.2020 3 z 5

Mám ráda, když mě kniha pohltí od první věty až po epilog, což se tentokrát bohužel nestalo. Měla jsem celkem problém se začíst.
U obou hlavních postav jsem si prošla třemi fázemi. U Thea to byly stádia "chudák Theo", "hlupák Theo" a "mstitel Theo". U Alicie to bylo v podstatě obráceně. Byla pro mne "zlá Alicia", "bláznivá Alicia" a "Alicia liška podšitá".
Velké plus si u mě kniha získala za naprosto neočekávaný závěr.

petulka.sasanka
petulka.sasanka
13.09.2020 5 z 5

Tato kniha mě teda dostala. Od chvíli kdy jsem se začetla, jsem byla lapená. Děj má spád, je napínavý a rozhodně chytlavý.
Nejvíc mě ale dostal konec.
Knihu určitě doporučuji pokud si chcete oddychnout a zároveň zažít nějaké to napětí.

NelaMaty
NelaMaty
11.09.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a konec neměl chybu.

Dela111
Dela111
09.09.2020 3 z 5

Thrillerů vychází čím dál tím víc a zdaleka ne všechny si zaslouží nejvyšší hodnocení. U tohoto příběhu bych to řekla asi takto - psát thriller s tímto námětem spisovatel, který je mistr svého žánru, mohla to být pecka. Bohužel ani sebelepší námět zpracovaný velmi jednoduše, bez napětí a spádu, které má thriller mít, trhák neudělá. Začátek byl celkem nadějný, ale brzy to ztrácelo na přitažlivosti a působilo to na mě tak nějak hodně jednoduše.
Přečíst se to dá, ale thrillerové nadšení se u mě nekonalo, vlastně bych to ani jako thriller neoznačila. Je to napsáno spíš jako psychologicky laděný jednoduchý příběh s detektivní zápletkou. Slabší průměr.

psychologie psychiatrické léčebny psychoterapie thrillery pro ženy

Alex Michaelides
kyperská, 1977