Mlčenlivé ženy

Mlčenlivé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401503/bmid_mlcenlive-zeny-XPt-401503.jpg 4 701 236

Emocionální rodinný thriller s potenciálem udržet čtenáře vzhůru celou noc… Dvě ženy, Maggie a Lara, spolu zdánlivě nemají skoro nic společného. Svedla je dohromady rodinná pouta: obě jsou druhými manželkami dvou okouzlujících bratrů, Massima a Nica. Lařin život s Massimem se jeví jako idylický, ale pod povrchem skrývá tajemství, které by zničilo rodinu, její pověst i jejího syna. Maggie naopak s Nicovou špinavou minulostí žije od začátku a je s ní smířená – dokud neobjeví nový střípek pravdy, který vše postaví na hlavu. V síti lží si dvě odlišné ženy musí naučit důvěřovat – protože nikdo jiný tu není.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Silent Wife , 2017

Aghatte
10.06.2019 1 z 5

"strhující a mrazivě emocionální thriller", no to bych se hádala, běžná, předvídatelná rodinná zápletka, kterak mrtvá není až tak svatá a zlý se projeví jako ještě větší padouch, a dobro je po zásluze odměněno, prolistováno, nenadchlo

gossipavlina
09.06.2019 4 z 5

Líbila se mi, i když mě někteří z protagonistů fakt štvali. Massimo. A ten teda velmi. Za ním hned v závěsu jeho matka.
Kniha byla čtivě napsaná, hodně o vztazích, psychologii, a to mě baví.

Chloe12
08.06.2019

Příjemná oddechovka a s dobrým koncem :-)

Lusicat
31.05.2019 4 z 5

Takové příjemné čtení u rodinného psychologického dramatu. Knížka se četla svižně, dobře a donutila člověka přemýšlet. Více než psychologií postav se zabývá rodinnými vazbami a to je to, co mi v knížce chybělo. Když vezmu knížky s podobným tématem jako Poslední paní Parrishová nebo Za zavřenými dveřmi, které jsou hodně zaměřený na psychologii psychopata, tady to autorka psala velmi povrchně. Do půlky knížky jsem si říkala, zda se to vůbec rozjede. Poslední třetina knížky byla skvělá, příběh krásně vygradoval. Nejvíce jsem si oblíbila Beryl a po té Maggie, které bych zahrnula jako silné ženské charaktery. Každopádně, knížka naťukává více problémů o kterých by se mělo mluvit a po přečtení čtenáře donutí přemýšlet nad spoustu věcmi.

Ossinky
15.05.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst ale jsem ráda že jsem vydržela, příběh měl spád a konec byl super. Hezký příběh, dá se říci ze "života".

Hella
15.05.2019 4 z 5

Jak už bylo řečeno přede mnou, thriller to rozhodně není, ale čtivý a věrohodný příběh ano. Jen - a to je ta poslední chybějící hvězdička v mém hodnocení - ten konec mohl být - řekněme - méně nasládlý.

Haha299
12.05.2019 5 z 5

Je mně úplně jedno, jestli to je thriller nebo třeba pohádka, mě to moc bavilo a četlo se dobře.

monika3838
09.05.2019 4 z 5

Velice zajimava kniha.Sice,jak uz zde pisou jini ctenari,bych nerekla,ze se jedna o triler,nicmene to na krase knihy nic moc nebere. No a na konci ukapla i slza.. :-)

rakakan
08.05.2019 5 z 5

Začetla jsem se po několika stranách. Co mám o knize říct? Musíš si ji přečíst......, a posoudit sám. Já jsem byla nadšená.

LaCoccinelle
07.05.2019 4 z 5

První dvě kapitoly se mi nějak nedařilo se do knížky začíst. Pak už to ale nabralo spád a knížka se četla dobře. Chvilkami mi připadala zdlouhavá, ale zdárně dočtena do ukončeného konce (nemám ráda knihy s otevřeným koncem).

harena
04.05.2019 5 z 5

Tak thriller to není v žádném případě, ale je to skvělý, psychologicky laděný román pro ženy!!! Určitě knize ublížili anotací , protože kdo čeká thriller, bude zklamaný. Výborně vykreslené postavy dvou žen, které se přivdaly do italské rodiny, tchyně také není zrovna ideální, manžel prolhaný manipulátor a v této rodině je i vše další : nevěra, psychické týrání, láska, kostlivci ve skříni. Celý příběh zpříjemňují satirické komentáře Magii, kniha je psána velice čtivě a já jsem si čtení užila. Pro milovnice Liane Moriarty určitě doporučuji.

str.184 : " Chci, aby sis to na sebe vzala jen proto, aby ostatní viděli, jak nádhernou mám ženu. Co chceš, je pro mě důležitější než cokoliv jiného, ale někdy se prostě rozhoduješ špatně." :))))

Kamchaa
03.05.2019 4 z 5

Zklamání z toho, že kniha nebyla thrillerem, jak již bylo psáno ostatními. Spíše psychologický román. To ale knize budiž odpuštěno. Spletité vztahy rodiny, vnitřní "souboje" a přesto navenek dokonalá rodinka. Možná pro někoho "aktuální téma". Kniha byla skvělá, čtivá, zajímavá, hezký konec. Za mě určitě doporučuji.

Mellania
03.05.2019 4 z 5

Moc mne zaujala obálka i titul knihy...a obsah rozhodně nezklamal. Prečteno za jedno odpoledne a večer, nešlo přestat. Když jsem ležela v posteli vedle spícího manžela, říkala jsem si jaké mám štěstí, že s ním můžu volně dýchat, vše s ním sdílet, o všem bez obav mluvit...asi to vážně není samozřejmost. Stále mám ten příběh v hlavě a přemýšlím o něm. Rozhodně stojí za přečtení a za zamyšlení. Doporučuji!!

alnahu
02.05.2019 3 z 5

Psychologicky laděný příběh ze života,který se četl dobře i když jsem čekala trošku víc.Kniha je psána z pohledu dvou žen,které se přivdali do italské rodiny ,kde pevnou rukou vládne tchyně.Kniha začíná svatbou,kdy si zamilovaná Maggie bere Nica a s nim i jeho dceru z prvního manželství.Ale v tu dobu ještě netuší ,že přivdáním do této rodiny ,pro ni nastanou těžké chvíle.Ani druhá žena Lara to nemá jednoduché, její manžel se zdá jako skvělý muž,ale ve skutečnosti je to psychopat.Kniha má velmi pěknou obálku.

pingu1
29.04.2019 4 z 5

Jak se píše v předchozím komentáři, knihu bych spíš zařadila k psychologickým románům. Četla se pěkně, svižně, zajímavý náhled do zákulisí zdánlivě dokonalých rodinných vztahů...

Toňula
29.04.2019 4 z 5

Souhlasím s ostatními, že nejde o klasický thriller, přesto mě kniha nadchla i oslovila. Jedná se spíše o psychologický román, který vypráví příběh dvou žen, které se vdaly do bohaté italské rodiny, dvojím různým pohledem tak můžeme nahlédnout do zákulisí vztahů v rodině, do jejich snahy být její součástí a zároveň si zachovat svou tvář. To se více daří Maggie, upřímné a obětavé ženě mladšího z bratrů, která se musí vyrovnat nejen s rodinnými předsudky,ale zejména s počáteční averzí manželovy dcery z předchozího vztahu. Lara, manželka druhého z bratrů, se snaží vyhovět manželovi, který za okouzlujícícm zevnějškem skrývá tyrana a sobce. Postupně vyplouvají na povrch tajemství z minulosti, která přinesou nečekané změny ve vztazích a zejména Laře pomohou najít odvahu vzepřít se a znovu nalézt duševní rovnováhu pro sebe a hlavně pro jejich syna.
Rozhodně stojí za přečtení.

jasmína
28.04.2019 2 z 5

Mě kniha nějak nepřitáhla, nevím proč, ale nemohla jsem se začíst až do strany 92, a ani poté to nebylo o moc lepší.

Chybělo mi tam napětí a touha číst dál a dál, i kdyby bylo skoro ráno..

Mamku ale kniha na rozdíl ode mě oslovila.

pavčape
27.04.2019 3 z 5

Knížka rozhodně není žádný thriller a rozhodně ne mrazivý. Označila bych ji za psychologický román pro ženy. Maggie mi byla od první kapitoly sympatická, stejně jako její matka Beryl. Obě byly sympatické svým přirozeným chováním, svojí přirozenou mluvou i logickým uvažováním. Maggie pro mě trochu upozadila Laru, o níž tento příběh hlavně vyprávěl. Její osud byl to, oč v této knížce šlo. Když srovnávám kníhy s podobnými tématy (Sedmilhářky, Poslední paní Parishová, Za zavřenými dveřimi a Manželka mezi námi), tahle mi přijde jako takový lepší průměr. Hodnotím tedy 3,5 *.

Mandlevest
22.04.2019 5 z 5

Krásná knížka, daleko uvěřitelnější než Za zavřenými dveřmi. Dvě rozdílné ženy, Maggie a Lara, které se sejdou jako manželky dvou bratrů Nica a Massima. A nic není jak se zdá, zejména příběh Lary, která žije hlavně pro svého syna, je opravdu velmi citlivě a uvěřitelně popsán. Věřila jsem každé stránce, kterou jsem četla. Skvělá prvotina.

Marryzlis
17.04.2019 2 z 5

Tak thriller, jo? No to snad ani ne. Dialogy místy dost přehnané, nacpané mnoha klišé. Jediné, co vidím na této knize jako plus, je přesné vylíčení manželství s tyranem. Dívejte se kolem sebe, opravdu pozorně se dívejte. Mezi námi žije mnoho takových Lar. Staňte se Meggie pro jednu z nich.