Mlčenlivé ženy

Mlčenlivé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394093/bmid_mlcenlive-zeny-4iF-394093.jpg 4 701 236

Emocionální rodinný thriller s potenciálem udržet čtenáře vzhůru celou noc… Dvě ženy, Maggie a Lara, spolu zdánlivě nemají skoro nic společného. Svedla je dohromady rodinná pouta: obě jsou druhými manželkami dvou okouzlujících bratrů, Massima a Nica. Lařin život s Massimem se jeví jako idylický, ale pod povrchem skrývá tajemství, které by zničilo rodinu, její pověst i jejího syna. Maggie naopak s Nicovou špinavou minulostí žije od začátku a je s ní smířená – dokud neobjeví nový střípek pravdy, který vše postaví na hlavu. V síti lží si dvě odlišné ženy musí naučit důvěřovat – protože nikdo jiný tu není.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Silent Wife , 2017

Kira747
12.04.2024 5 z 5

To bylo tak krasny. Moc pekne napsany, predstavovala sem si to uplne presne (hlavne ta dovolena v Italii), postavy skvely (az na tu jednu...dve..), hlavne Maggie a jeji skvela mama. A jsem opravdu moc rada za konec, i kdyz to nekomu muze pripadat az moc pritazeny za vlasy.

slaska77
18.03.2024 5 z 5

Knížka se fantasticky čte. Maggie a Lara jsou dvě druhé ženy svých mužů - bratrů Nica a Massima. Rodinu po italsku ovládá matka rodu Anna. Jak málo můžete vědět o svých nejbližších, jak moc může být pod povrchem a jak těžké je vztahy vůbec rozplést, to si musíte přečíst sami, ale opravdu doporučuji. Knížka zaručeně nebude nudit.

gabriela8704
01.12.2023 5 z 5

Kniha se čte dobře, klidným tempem bez velkých emocnich karambolu. Za mě velice zajímavě zpracované téma ze vztahu v rodinách. Kostlivci jsou všude, ale pílí i raznym rozhodnutím lze zachránit i ty rodinné poklady pro děti a jejich šťastný vývoj dál.

Tess.96
06.11.2023 4 z 5

Musím vyzdvihnout jak čtivě je kniha napsaná. Jakmile jsem se začetla, tak jsem se nedokázala odtrhnout a chtěla číst dál, zajímalo mě, co se stane. A myslím si, že tím si mne autorka naprosto získala. Začátek má trochu pomalejší tempo, ale pak to napětí krásně nabíhá a každou chvíli čekáte kdy to vybuchne.
Je to kniha o domácím násilí, přetvářce a manipulaci a co je na tom děsivé je to, že se to může dít kdekoliv za zavřenými dveřmi a nikdo z nás by nepoznal vůbec nic. Proto se mi líbí, že si autorka vybrala i takové téma, které je těžké na zpracování, aby čtenáře bavilo a zaujalo. Ale zvládla to skvěle a ráda si od ní přečtu i nějaké další.

Aneleh
19.09.2023 4 z 5

Psychologický thriller, který se zabývá domácím násilím, lží a přetvářkou v rodině, se četl dobře, i když jsem měla trochu problém rychle se orientovat v postavách. Byla to taková ta klasika, s kterou se setkáváme v mnoha knihách, ale pokud máte náladu na svižný román se strhující zápletkou, budete spokojeni.

Emma27
11.09.2023 3 z 5

Kniha se mi líbila,ale trvalo mi než jsem se toho dostala.Závěr byl hodně strhující a dobrý.

Aiden888
02.09.2023 5 z 5

Třetí a (zatím) poslední kniha od autorky, kterou jsem přečetla. Rozhodně můžu říct, že mě vážně bavila a Kerry Fisherová ani jednou nezklamala, určitě si od ní přečtu i očekávanou novinku. Tohle je takový ten klasický příběh, který neurazí téměř žádnou čtenářku - láska, tajemství, rodinné problémy, zápletka a rozuzlení. Určitě stojí za přečtení. Ačkoliv thrillerem bych ji úplně nenazývala, bezduchý románek to taky není, má to nápad, děj a švih.

Han-nah
09.08.2023 4 z 5

Psychologický román s heslem: Za zavřené dveře jakéhokoliv vztahu není zvenčí vidět. Dobře popsány vztahy, ponižování, domácí násilí, tajemství, která, když vyplývají na povrch, pořádně zčeří klidnou hladinu.
Magie a Lara, obě druhé manželky dvou bratrů. Sňatkem přijaly i ostatní členy rodiny. Každá je jiná, jako i povahově rozdílní jsou oba bratři. A dát dohromady všechny, včetně dětí , to se nejlépe daří Beryl, matce Magie,sympatické, energické osobě, která s nadhledem řeší různé situace.
Je to čtivá kniha, plná emocí, která mnohým ženám a matkám dodá odvahu změnit svůj život.

Markéta948
18.07.2023 5 z 5

Na knize se mi opět líbilo více pohledů na věc. Jak píšou na obalu knihy, nemyslím si, že označení thriller je zrovna správné. U autorky je zvykem, že konec příběhu je jak z červené knihovny-nyní opět nezklamala. Zase "vše" dobře dopadlo. Čtení na dovolenou.

beruska
25.06.2023 5 z 5

Jaké to je, když vaši švagrovou týrá manžel a vy vůbec nic netušíte.... Když máte zahořklou tchýni..... A spoustu dalších problémů a tajemství v rodině...
Čtení bylo smutné, zvlášť ta část s Larou, ale přesto příběh dává naději... Naději v dobrá přátelství, pomoc a lásku....

PetraCy
08.05.2023 4 z 5

Dobře se četla, pěkná zápletka a pohled dvou žen na situaci v životě...

SimonaP
02.05.2023 3 z 5

Knížku jsem přečetla rychle, četla se dobře, možná ze začátku trochu zmatek v postavách, ale bavilo mě to.

Evaho73
15.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Skôr dráma ako triler, no nesklamala som sa. Kniha predostiera príbeh zdanlivo dokonalej rodiny, pričom sa dotýka rôznych tém od ťažkostí byť macochou tínedžera až po domáce násilie (najmä psychické). Rozprávanie využíva uhol pohľadu dvoch druhých manželiek, ktoré sú obe presvedčené, že manželstvo tej druhej je lepšie ako ich vlastné, či dokonca dokonalé, pričom si neuvedomujú realitu.
Čítanie príbehu bolo plynulé, aj keď mi občas vadilo, že myšlienky dvoch protagonistiek sa trochu opakovali.

libuse6749
11.12.2022

Knížce bych určitě nedala nálepku thriller, ale spíše rodinné drama, to by ji jistě vystihovalo lépe.
Příběh je vyprávěn manželkami dvou bratrů, kapitoly jsou relativně krátké a většinou se ve vyprávění mezi sebou střídají a ukazují vždy svůj pohled na situaci nebo přibližují, jak se cítí. Ani jedna z žen to však nemá v rodině, do které se přivdaly, jednoduché, jak se na první pohled může zdát.
V knize jsou snad všechny problémy a obtížné situace, které vás napadnou při soužití v manželském svazku a rodině. Smrt, nevěra, vztah s dominantní tchyní, domácí násilí, otec tyran, nevlastní matka, péče o stárnoucího otce trpící duševní poruchou, různé názory na výchovu, velké očekávání od dětí, … ani se mi nechce jmenovat dále.
Přiznávám, že tuto knihu bych si sama ke čtení nevybrala, protože rodinná dramata úplně nevyhledávám.
Nebylo to vůbec lehké čtení, ale líbilo se mi, že konec knihy může pro někoho znamenat naději. Naději na změnu, že i v životě těžké období může dopadnout dobře.

Grety
11.12.2022 4 z 5

Každá rodina má své tajemství. Tchýni jako Anna by chtěl každý....

Andyska007
03.12.2022 4 z 5

Lehké, zábavné čtení. Sice téma není úplně pro zasmání, ale na mě kniha působila pohodově, asi díky jedné z hlavních hrdinek.

jirina3500
14.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Kniha je krásným příkladem toho,jak nelze posuzovat rodiny pouze zvenčí.Je neuvěřitelné,jak se někteří muži dokážou na veřejnosti i před ostatními členy rodiny přetvařovat a přitom tak krutě psychicky i fyzicky týrat svoji manželku.Když použiji slova autorky"v srdci každého románu by měl být konflikt a protože je to beletrie,mohla jsem si dovolit napsat šťastný konec".Myslím,že obojí se jí skvěle podařilo.Když kniha končí šťastně,odkládáme jí spokojeni,když špatně zanechává v nás smutek,ale také čas k zamyšlení proč.Aspoň tak,to mám já.Přeji všem hezké počteníčko.

mončičák42
29.10.2022 4 z 5

Po přečtení několika málo stran jsem věděla, že mě kniha bude bavit. Jedná se o velmi zdařilý psychologický román s dokonale vykreslenými postavami. Navzdory závažnému tématu, jsem se opakovaně smála nahlas, a to díky vyjadřování báječné Maggie a svérázné Beryl.

Zanda96
25.09.2022 4 z 5

Styl psaní mi seděl, líbilo se mi, jak se střídaly pohledy obou žen. Bavila mě i zápletka, ale asi jsem od této knihy čekala trochu víc akce, napětí.

Annannas
25.09.2022 4 z 5

Emočně hodně náročné čtení, velmi dobře propracované propleteniny jednoho rodinného klanu s chrastícími kostlivci ve skříních.