Mlčenlivé ženy

Mlčenlivé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394093/bmid_mlcenlive-zeny-4iF-394093.jpg 4 701 236

Emocionální rodinný thriller s potenciálem udržet čtenáře vzhůru celou noc… Dvě ženy, Maggie a Lara, spolu zdánlivě nemají skoro nic společného. Svedla je dohromady rodinná pouta: obě jsou druhými manželkami dvou okouzlujících bratrů, Massima a Nica. Lařin život s Massimem se jeví jako idylický, ale pod povrchem skrývá tajemství, které by zničilo rodinu, její pověst i jejího syna. Maggie naopak s Nicovou špinavou minulostí žije od začátku a je s ní smířená – dokud neobjeví nový střípek pravdy, který vše postaví na hlavu. V síti lží si dvě odlišné ženy musí naučit důvěřovat – protože nikdo jiný tu není.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Silent Wife , 2017

K-afe
05.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha.
Je všechno tak dokonalé, jak se u některých rodina zdá ...?

hlentilka
01.04.2021 4 z 5

Mnoho tajemství, každý si chrání to své "soukromí" a nechce vybočit ze své pózy, přátelství dvou žen, týrání ženy, strach o život syna? Je tady vůbec čas na lásku?

BlueTer
01.04.2021 3 z 5

Kniha je docela čtivá, i když poslední stránky jsem už trochu přeskakovala. Některé části byly docela zdlouhavé a mrzelo mě, že zápletka byla zřetelná prakticky už od začátku.
A rozhodně bych to nezařadila do kategorie thriller.
Rozhodně slabší kniha.

VercaV
30.03.2021 1 z 5

Přečetla jsem si rychle, protože jsem větší část jen proletěla očima. Děj byl zajímavý, ale nudně napsaný. Bavilo mě prvních 50 a posledncíh 50 stránek, to mezi bylo jen zdlouhavé a nudné. Hlavní zápletka se dala předvídat téměř od samého záčatku.

Po sérii výbroných knih, které jsem v poslední době přečetla, jsem hodně zklamaná.

Allla9
19.03.2021 5 z 5

Příběh plný tajemství, skrývaného násilí, ale i lásky a porozumění. Těším se na další knihy od autorky.

blebuska
27.02.2021 5 z 5

Čtivá kniha, přečetla jsem za 2 večery... Za sebe musím říct, že mi bylo úzkou, vzhledem k tomu, že mám děti puberťačku a školkového prcka, uměla jsem se vcítit do role Lars i Maggie... A srdce mě bolelo...

kika 13
27.02.2021 4 z 5

Napínavý příběh,ale předvídatelný.Přesto se román četl dobře.

Allys
26.02.2021 3 z 5

Kniha mi neprišla zďaleka tak strhujúca, ako hlásala obálka. Príbeh sa venuje komplikovaným vzťahom v rodine - podobných kníh je už dosť a táto mi neprišla, že by niečím vybočovala. Autorka sa snaží poukázať na problém týraných žien, ktoré na prvý pohľad pôsobia, že je všetko v poriadku. Okrem hlavnej dejovej linky sa postupne odkrývajú rodinné tajomstvá. Napriek tomu, že to určite nie je thriller, je kniha emocionálna a plná napätia. Číta sa dobre a plynulo, skôr by som ju videla ako román pre ženy. Určite môže pomôcť ženám, ktoré majú v živote podobný problém. Z podobnej tematiky by som však skôr odporučila napr. Za zavřenými dveřmi, alebo Za zdmi. Celkovo 3,5*

Pajosek
15.02.2021 3 z 5

Kniha se moc dobře četla, zajímavé a citlivé téma, o kterém se moc nemluví. Dobře se orientuje v postavách. Pokud někdo čeká nějaký thriller, tak se nedočká. Konec hodně idealizovaný, dle mě nereálný. Ale i tak se mi kniha moc líbila. Odpočinula jsem si u ní. Nepřekvapí a ani neurazí. Jedná se spíše o román.

Olga980
18.01.2021 4 z 5

Kniha se moc dobře četla, životní situace s nimiž se člověk nechce svěřovat a přesto jsou. Jen bych nenazývala psychologický thriller, nebýt komentářů, tak bych se do thrilleru nepustila a přitom jsem knihu ráda četla.

denuliiina
07.01.2021 5 z 5

Skvělá kniha, která pojednává o komplikovaných rodinných vztazích. Ukazuje, že vztahy nejsou přesně tak perfektní, jak je mnohdy lidi prezentují navenek.

Lucina88
31.12.2020 1 z 5

Žádné “wow” se nekonalo. Jak tu již bylo řečeno, autorka se ničím v knize neodlišila od její prvotiny, prakticky ji zkopírovala.
Zklamání.

MartulkaS
03.12.2020 4 z 5

Knížka se mi moc líbila, dobře se čte, děj ubíhá, ale za mě to je spíše takový oddechový thriller, klidně bych ho doporučila i těm co čtou romány :).

Arsi007
03.12.2020 3 z 5

Kdo by čekal strhující thriller tak bude zklamán. Jedná se spíše o psychologický román s prvky napětí. Místy jsou zde i opravdu vtipné pasáže, kdy jsem se smála nahlas.

Konec mě poněkud překvapil, ale bohužel ne v dobrém. Autorka podle mě měla finále vygradovat o dost víc a nenechat ho takto jednoduše vyplynout. Popravdě jsem čekala závěrečný zvrat. Nedočkala jsem se.

IG: @hanybooks

KatkaHutyrová
06.11.2020 4 z 5

Za mě parádní psychologický román pro ženy. Čtivé, ale poklidné, takže kdo čeká "emocionální thriller," který slibuje anotace, bude hodně zklamaný. MLČENLIVÉ ŽENY nabízejí hned dvě hlavní hrdinky a pohled do jejich manželství. Každé je jiné. Mile mě potěšil konec a také dopis, který autorka čtenářům napsala na úplný závěr knihy. Pěkný příběh, sympatické postavy, reálný děj. Za mě palec nahoru. Určitě si přečtu i další knížku od této autorky.

Nikusha
03.11.2020 3 z 5

Spíše rodinný příběh se skrytým tajemstvím nežli mrazivý thriller. Ale přečetla jsem ji za dva večery, takže čtivá je určitě.

lištička123
30.10.2020 4 z 5

Mezi mrazivé thrillery bych to asi nepřirovnala, ale emocionální a napínavé ano. Knížka, ktera se moc hezký čte, doporučuji čtenářkám ženských románů.

rumova_kulicka
28.10.2020 3 z 5

Mrazivě skutečný emocionální thriller. No nevím, skutečný ano, protože se tohle bohužel děje často. Ale jinak bych to označila za ženský román s prvky rodinného dramatu. Četlo se to vcelku dobře, ale jak už je zmíněno pode mnou, Za zavřenými dveřmi bylo teda mrazivější...

bafuskyBaf
28.10.2020 4 z 5

Četlo se to zajímavě. Námět byl skvělý...jen sem si nečekala ten sladký konec...

Anet2106
28.10.2020 2 z 5

Za mě průměrná kniha, ničím nenadchla. Autorka se příliš neodlišila např. od knihy Za zavřenými dveřmi, ničím novým touto knihou nepřispěla, spíš více méně okopírovala. Za mě bylo lepší Za zavřenými dveřmi (Paris). Další knihy od Fisher vynechám.