Mlčenlivé ženy

Mlčenlivé ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394093/bmid_mlcenlive-zeny-4iF-394093.jpg 4 701 236

Emocionální rodinný thriller s potenciálem udržet čtenáře vzhůru celou noc… Dvě ženy, Maggie a Lara, spolu zdánlivě nemají skoro nic společného. Svedla je dohromady rodinná pouta: obě jsou druhými manželkami dvou okouzlujících bratrů, Massima a Nica. Lařin život s Massimem se jeví jako idylický, ale pod povrchem skrývá tajemství, které by zničilo rodinu, její pověst i jejího syna. Maggie naopak s Nicovou špinavou minulostí žije od začátku a je s ní smířená – dokud neobjeví nový střípek pravdy, který vše postaví na hlavu. V síti lží si dvě odlišné ženy musí naučit důvěřovat – protože nikdo jiný tu není.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Silent Wife , 2017

jeny-v
06.09.2022 5 z 5

„Pokaždé, když si říkám, že už jsem do nové rodiny snad konečně zapadla, znovu na mě vyskočí další kostlivec ze skříně.“ To je zhruba scénář románu, kterému dávám plný počet za kvalitně odvedenou literární práci. Poutavý děj se odvíjí v kapitolách z pohledu dvou žen provdaných za bratry Massima a Nica. V rodině Farinelliových se život členů řídí souborem pravidel a jedno odhalení tajemství střídá druhé…..

Kanimůra2
08.07.2022 5 z 5

i když jsem na toto téma několik knih přečetla, tahle zápletka mě zaujala a pobavila. Většinou si vybírám knihy, které dosahují na "červená čísla" . Po téhle jsem šáhla neplánovaně a dodatečně mě překvapilo, že je nízko ohodnocená. Mě bavila a doporučila by ji s klidným svědomím

p.pavlina
07.07.2022 1 z 5

Kniha se mi četla velmi těžko. Byla tak moc nezajímavá, že jsem neměla chuť číst ji dál, abych věděla, co bude v dalších kapitolách. Škoda, protože popis sliboval něco jiného a zajímavého.

Alisa1980
23.06.2022 4 z 5

Velmi pěkné, napínavé čtení. Neřadila bych ji mezi thrillery. Popis děje z pohledu Lary a Maggie povedené. Nemám to moc ráda, ale tady jsem se zorientovala rychle. Strach, jaký měla Lara o syna jsem prožívala - Massimo fakt magor. Konec trochu překombinovaný, ale nic komplikovaného. Knížka si našla místo v mé knihovně, ráda se k ní vrátím.

Alienn
14.04.2022 4 z 5

Rozhodně více psychologický román než thriller, což mi vůbec nevadilo. Nemohu upřít, že se mi četla dobře, výborně vykreslené postavy, tajemství, lži, láska, všechno tam bylo, ale stejně z ní mám trochu rozporuplné pocity. Ale za přečtení určitě stojí.

ErčaV.
04.04.2022 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, děj pěkně plynul a hezky se rozjížděl. Takže samotný začátek byl pro mě nudný, ale bylo to takové seznámení s dějem. Pak se to začalo vše vysvětlovat, že jsem se nemohla odtrhnout.

katpas76
07.01.2022 5 z 5

Kniha psaná poutavě. Příběh jedné rodiny, kde jsou různá tajemství, která postupně lezou na povrch. Dramatické. Doporučuju.

RonnieSmithx
18.09.2021 2 z 5

„Dáte vše v sázku pro muže, kterého milujete? I když spáchal něco strašlivého?"

Já si teda pod něčím strašlivým představím, že někdo vyvraždil něčí rodinu, i když ta kočka mě teda zasáhla, to je pravda. No, bylo mi od začátku jasné, co tak hrozného může udělat muž v rodinném thrilleru, takže moje očekávání to nějak hluboce nezranilo. Tahle knížka je čtivá, to je pravda, ale že by mě nějak zaujala, tak to se říct nedá. Četla jsem ji strašně dlouho, protože mě nezajímalo, co se bude dít dál, a ten konec? Ten konec už byl na mě trochu moc. Nemám pocit, že by život fungoval tak, že se najednou vyřeší všechny problémy a všechno je krásné. Na mě to bylo moc přeslazené. Neoriginální nezajímavá záplatetka, takže za mě slabší průměr.

Daenerys
26.07.2021 4 z 5

Líbilo téměř do konce, ten mi bohužel přišel krapet přiřazený za vlasy a trochu pak zkazil dojem z celé knihy.

sestricka1
19.07.2021 5 z 5

Výborná kniha, přečteno jedním dechem.

marwinmh
18.07.2021 4 z 5

Není vše vždy tak, jak se může zdát a netřeba závidět druhým to, co mají, protože ne vždy je to ve skutečnosti záviděníhodné.
Příběh o tom, jak těžké je najít v sobě sílu postavit se někomu, kdo vám a vašemu dítěti systematicky a dlouhodobě ubližuje a přitom pro okolí je to ten nejoddanější muž a otec, jakého by si přála nejedna žena.
Výborně napsáno z vnitřního i vnějšího pohledu, svižně plynoucí děj.

Lu200
09.07.2021 5 z 5

Zajímavá témata, o kterých se moc nepíše a nemluví, popsána čtivou formou.
Mně se kniha moc líbila a jsem ráda, že nic z těchto problémů nemusím řešit.
Zajímavý nápad, že příběh vypráví 2 ženy, vždy ze svého pohledu.
Doporučuji těm, kteří rádi zkoumají psychologii lidí.

Janaves
23.06.2021 4 z 5

Hezky napsané, čtivé. Kniha se mi líbila.

Florindela
22.06.2021 5 z 5

Thriller to podle mě není, napínavé a zajímavé ano. Dobře se to četlo, ten pohled dvou žen ze dvou různých stran. Kéž by i ve skutečnosti vše končilo happyendem.

martineden
05.06.2021 3 z 5

Takový didaktický příběh, jak se nenechat šikanovat, jak zůstat sama sebou a že nic není tak, jak to na první pohled vypadá. Ale jo, občas má literatura i funkci vzdělávací a moralizující.

Comelye
31.05.2021 4 z 5

Nechápu proč některé ženy dobrovolně "trpí", chvílemi jsem trpěla i já při čtení, ale rozhodně ne proto, že by kniha byla špatná. Určitě doporučuji.

zbožňuju_knihy
29.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Spoilery! Nenechte si zkazit četbu, pokud jste ještě nečetli:
Kniha se četla sama, svižně, pěkně.. ale ten konec.. ten byl na mě skutečně extrémně pohádkový. Jakmile Lara přivezla domů otce a ten uvedl věci do chodu, kniha pro mne ztratila spád a bylo jasné, že směřuje k happy-endu. Jak sama autorka dodává, v životě to tak nechodí, ale v beletrii je možné cokoli.
Kolem a kolem hezká kniha. Jen já raději reálné někdy drsné nebo alespoň komplikované konce..

Arlienen
24.04.2021 4 z 5

Knihy, ve kterých se objevuje domácí násilí, manipulace a úplná kontrola muže nad ženou, to je pro mě obzvlášť náročná četba. Tyto knihy si beru hodně osobně. Jsem žena a matka a s těmito příběhy se hodně ztotožňuji. Kniha mne proto úplně odzbrojila. S každou další stránkou jsem měla o to horší pocit a husí kůži. Čekala jsem, které tajemství vypluje na povrch a jak se bude dál odvíjet příběh.

asam
23.04.2021 4 z 5

kniha je zařazena do žánru thrillery, spíš bych se ale přikláněla k literatuře pro ženy, Nečekejte žádné vraždy. Jedná se spíše o psychologický rodinný příběh. Autorka popisuje vztahy mezi partnery, rodiči a dětmi, středem je komplikovaný vztahem mezi nevlastní dcerou a matkou. Vyskytuje se tu i problém domácího násilí, o kterém se nemluví a mnozí jej ani nechtějí vidět. Děj má spád, K tomu také přispívá členění jednotlivých kapitol, kde se střídají v pohledu na jednu a tu samou příhodu, dvě rozdílné ženy Maggie a Lara.

LasakovaLe
16.04.2021 5 z 5

Skvěle napsaná knížka. Napětí, láska, tajemství...klidně bych si jí přečetla znovu.