Mlčení plukovníka Brambla

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor v knize vytěžil své válečné zkušenosti z I. svět.války , kdy sloužil v armádě.

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71531/mlceni-plukovnika-brambla-71531.jpg 3.412
Žánr:
Literatura světová, Romány, Válečné

Vydáno: , Melantrich
Originální název:

Les Silences du colonel Bramble, 1918


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Mlčení plukovníka Brambla

hatikva
25.07.2019

Skvost francouzské literatury, drobné dílko, které popisuje národní charaktery zúčastněných postav, vzájemné protiklady v názorovém smýšlení jsou svědectvím ducha doby a zároveň humornou sondou do duše lidí, kteří se snaží tímto způsobem bránit hrůzné mašinérii prní světové války. Na rozdíl od některých biografií tohoto autora je kniha velmi čtivá, poučná a nadčasová

PWM
17.09.2018

Útlá kniha, která se elegancí a grácií dokáže poukázat na tragičnost válek a jejich děsivou realitu – to vše téměř bez krve, s minimem akce a napětí. Žádné hory mrtvých. Žádný patos.

Z přátelských rozhovorů pěti přátel se odvíjí anglický pohled na život, svět, morálku a čest a všichni společně ukazují, jak si zachovat lidskost i nelidském prostředí. To vše s jemným nevtíravým humorem a nadhledem.

Shrnuto: Pro milovníky akce není, ale rozhodně stojí za přečtení


Nahnilaruka
30.01.2016

Jedná se o knížku, která naprosto postrádá děj nebo případně tam je jen lehce naznačen. Pojednává se zde o 5 přátelích, kteří na sebe narazí v první světové válce a vedou mezi sebou rozhovory na různé témata a hájí svoje názory. Ve výsledku mají pravdu všichni a zároveň nikdo.

Autor nemá zrovna 2x poutavý styl psaní, ale kniha se čte snadno a relativně příjemně. Bohužel toho však moc není co nabídnout, krom pohledu na názory a tehdejší život důstojníků. 60%