Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek

Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci jí nedá lehce.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/2177/mlceni-jehnatek-2177.jpg 4.61295

Hannibal Lecter (2.)

Silence of the Lambs (1988)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Alpress

Gabux

Miluju doktora Lectera. Jeho postava je naprosto geniální, uvěřitelná a tak fascinující! Neuvěřitelné, jak reálná mi jeho postava přijde.
A Starlingová je skvělá a hlavně dost reálná.
Nejvíce mě bavily rozhovory Lectera a Starlingové a jejich vztah mě opravdu zajímal

sgjoli

Klasika svého žánru. Psychologie postav je neskutečná, mrazí z toho. Hodně strhující čtení, které vás nepustí, dokud knihu nebudete mít přečtenou.

Adamson

Výborná kniha, čte se skoro sama.

Starlingová je prostě super, ale možná se mi trochu víc líbil Will Graham(Červený drak). Dr. Hannibal Lecter zase válel. Trochu se to celé točilo kolem něj, ale rozhovory mezi ním a Starlingovou mě prostě bavily. Je až zarážející jak je Dr. Lecter dobře napsanej. Samozřejmě nemůžu opomenout Jacka Crawforda, který si tady získal mé sympatie.

Jame Gumb byl zajímavej, ale něco mu prostě chybělo. Ve srovnání s Francisem Dolarhydem (Červený drak) mi přišel slabý.

Celkově výborná kniha, ale hodnotím 4*, protože Červený drak se mi líbil víc. Thomas Harris mi asi padl do oka. Samozřejmě doporučuji k přečtení.

Nomia

Kulervoucí! Lecter je úžasná postava a dialogy v knize jsou naprosto brilantní. Výborná atmosféra a napětí.
Rozhodně ještě o level lepší, než filmové zpracování (a i to bylo výborné).

slunicko1958
29.12.2017

Napínavé, strhující. Doporučuji.

Vlk.kh
29.12.2017

Perfektně napsané a postava dr. Lectera je zkrátka dokonalá. Můj oblíbený padouch a v podání sira Anthonyho Hopkinse byl nepřekonatelný.

Dany1006
14.12.2017

Kniha se mi líbila. Uděluji knize 5*

Chesterton
12.12.2017

Pro mě jednoznačně kniha lepší než film. Už proto, že má fantazie v případě tohoto tématu není až tak barvitá:))

ChristineDaee
11.12.2017

Skvelý thriller. Nechutné vraždy, zložité pátrania, príjemná hlavná hrdinka. Vrah výnimočný aj na dnešné pomery. A doktor Lecter posúva príbeh aj o 4 priečky vyššie. Jeho vtipnosť, inteligencia, zmysel pre umenie a čudný vzťah k hlavnej hrdinke nútia určitým spôsobom obdivovať aj jeho krutosť, ktorá nemá obdoby. A napokon sa tešíte z jeho úteku spolu s ním. Netreba zabúdať na bezpečnostné opatrenia okolo neho, tie ma naozaj upútali.
Koľko súčasných thrillerov sa na tento podozrivo ponáša...

Živa23
24.11.2017

Naprosto perfektní, napínavé a překvapivé.

MarianP
16.11.2017

Mlčanie jahniat som videl toľkokrát, že nejaké obrovské prekvapenie sa nečakalo. To však nebráni tomu aby som túto knihu ohodnotil samými pozitívnymi reakciami. Čo ma asi najviac zaujalo na tomto vydaní je "malosť" a útlosť knihy, ktorá klame obalom ale vnútri sa skrýva ohromný hororový poklad. Ten, kto nevidel najskôr film musí jednoducho spadnúť na zadok nad extrémne prepracovaným, kvalitným a prešpekulovaným spisovateľským umením. Mlčanie jahniat nie je len knižka na dobrú (zlú) noc, ale je to majstrovské dielo a ukážka hororovej nádielky, z ktorej aj tí najväčší machovia musia hrôzou sklápať uši...

ddkk
05.11.2017

Vynikající kniha, výborný film, Anthony Hopkins nepřekonatelný a už navždy Dr. Hannibal Lecter...za pět!

the_res13
31.10.2017

Jedna z mála knih, kde mi přijde film stejně dobrý jako kniha. A oboje si mě stoprocentně získalo.

Kamienkova33
05.10.2017

K tejto knihe sa stále vraciam, stále jedna z najlepších

Hana86
15.09.2017

Poprvé jsem četla v 15 letech a byla jsem z této knihy nadšená. Nyní jsem si to po dalších 15 letech připomněla a mohu říct, že mě to pohltilo naprosto stejně jako kdysi. Perfektně propracovaná psychologie postav! Toto patří k nejlepším knihám, které jsem kdy četla. Všem vřele doporučuji!
Miluju i film. Anthony Hopkins je v roli Hannibala úžasně démonický, neskutečně se do toho dokázal vžít...

RudýOnkel
06.09.2017

Knížka se Vám zaryje pod kůži. Nebude se chtít vytratit. Naštěstí jsem zde nenašel žádné zdlouhavé pasáža, což mi usnadnilo čtení, a příběh jede jednou kolejí. Žádné odbočky, jasně nalajnovaná thrillerovka. Díky vzdělání obou hlavních postav jsem se dokázal přiučit něčemu novému.

Příběh: 10/10

Romance: 2/10
Akce: 8/10
Humor: 2/10
Napětí: 10/10

SadUnicorn
06.09.2017

Protože film naprosto miluju, přečíst si knižní předlohu je pro mě samozřejmost. A rozhodně jsem neudělala chybu. Mlčení jehňátek se mi líbilo ještě více než Červený drak. Zápletka je skvělá, postavy výborně vykreslené a rozhodně se mi nestalo, že by mě kniha nudila. Při scénách s Hannibalem mi naskakovala husí kůže. Příjemně mě překvapovaly detaily, které byly ve filmu vynechány. Například scéna, kdy se Jame dívá na kazetu se svou matkou. Líbí se mi, že je zde detailně vykreslována i postava vraha a jeho příběh. Už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další knihu s dr. Lecterem.

Heisenberg
09.08.2017

Mlčení jehňátek je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Proto jsem neváhal a sáhl po předloze k tomuto oskarovému snímku. A musím říct že se to vyplatilo. Po celou dobu čtení jsem si jen říkal: "Tohle je geniální." ... a taky že je! Thomas Harris má příběh tak dobře vypilovaný, že tomu nechcete ani věřit. Charaktery postav jsou vypracované do nejmenšího detailu. Nemám slov. Tohle je prostě dokonalost v kriminálním žánru. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Určitě doporučuji. Ihned!

ivana1975
07.08.2017

Toto mi neda a musim to napisat. Preklad je hrozny... Ako moze niekto prelozit vetu: Citim pach tvojej fufulice... Odpadla som

natalie8531
13.07.2017

Nejsem ten typ, kterému by se líbil tento žánr literatury, ale musím říct, že tato kniha se stala výjimkou a četla se mi velice dobře.

Rudla333
07.07.2017

Doporučuji všem fanouškům detektivek, nebo hororů. Kniha je vynikají. Už jenom kvůli legendární postavě Hannibala Lectora.
A i když se tomu dá jen těžko uvěřit, i tady se potvrzuje staré pravidlo a kniha je ještě lepší než film.

hs777
22.06.2017

Nechala jsem se zlákat komentářem uživatele šipek k přečtení, přestože kultovní film s Anthony Hopkinsem a Jodie Foster jsem viděla několikrát. Vůbec to nevadilo a i když jsem věděla, jak celé dopadne, charisma Hannibala Lectera a mrazivé napětí jsem intenzivně cítila po celou dobu čtení - excelentně napsáno.

šipek
07.06.2017

Tak nevím jak mi tato kniha mohla tak dlouho unikat. Film jsem zhlédl již před roky a ke knize jsem se dostal až nyní. Za mě parádní čtení, dokonce i postava Hannibala mi přišla sympatická, ale je to zrůda. Opravdu doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi tento žánr, hlavně mým oblíbeným uživatelům, protože koukám moc jich tuto knihu nečetlo :-) .

atletico
13.05.2017

Klasika. Vzácná shoda, kdy jsou jak kniha tak film skvělý. Každý svým způsobem.

danny_21
04.05.2017

Dovolím si tvrdit, že filmové zpracování předčí knižní předlohu a je to u mě především hereckými výkony a charismatem obou hlavních protagonistů - Anthonyho a Jodie. I když kdo ví, jestli by to nebylo jinak, nebýt toho, že se ke mně dostala Harrisova novela daleko později po shlédnutí Demmeho legendárního kusu, kterému se prostě po všech stránkách povedlo vylepšit a do dokonalosti dovést autorovy stránky. Samozřejmě jde o velmi kvalitní thriller, který funguje hlavně do doby, než Hannibal prchne, poté už to tolik netáhlo, nicméně pasáže s dr. Lecterem jsou lahůdkou - 80 %

taikatalvi
13.04.2017

Pre mňa top kniha, tak ako aj film s úžasným Anthonym Hopkinsom. Kniha je fakt prepracovaná, tie myšlienky, rozbory. Odporúčam.

SeverusSnape
22.03.2017

Miluju a milovat budu.Úžasná knížka od úžasného autora.Film není špatný,ale z knihou se nedá srovnat.Kniha je až neuvěřitelně propracovaná a skvěle se čte.

Rade
12.03.2017

Když knihu srovnám s různými pozdějšími thrillery na podobné téma, tak se mi zdá prostě lepší: mrazivé, děj bez nadbytečných odboček, napínavé, srozumitelné a logické, uvěřitelné, s psychologickým přesahem, na svou dobu originální, nepřekombinované (řekla bych, že překombinovanost je nejhorším nešvarem současných thrillerů a detektivek). Takže nakonec za pět, i přes ten divný překlad.
Část jsem četla ve večerním vlaku, sama v kupé, zešeřelá chodbička, za okny tma, vhodnější knihu jsem si nemohla vybrat…

Susan94
05.03.2017

Dokonalá kniha, dokonalý film. Pokud si myslíte, že tento příběh znáte dokonale díky filmu, přečtěte si knihu. Najdete tam nový rozměr, nový pohled,.... Díky knížce více všemu porozumíte a osobně já si o postavě doktoraLecterai i agentce Starlingové udělala nový obrázek.

Dee.Grusova
13.02.2017

Nikdy jsem nečetla nic podobného a myslím, že ani nebudu číst! Naprosto brilantní propracovanost postav, děje.. Napínavé do poslední chvíle, čtivé, geniální.

Kniha v žebříčku

87. nejlépe hodnocená kniha

detektivky sérioví vrazi thrillery zfilmováno

Thomas Harris

Thomas Harris