Mlčení jehňátek

Mlčení jehňátek

Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci jí nedá lehce.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/2177/mlceni-jehnatek-2177.jpg 4.61182

Hannibal Lecter (2.)

Silence of the Lambs (1988)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Alpress

Carra

S filmem nemohu srovnat, neviděla jsem, ale kniha je skvělá a velice čtivá.

Kamienkova33

K tejto knihe sa stále vraciam, stále jedna z najlepších

Hana86

Poprvé jsem četla v 15 letech a byla jsem z této knihy nadšená. Nyní jsem si to po dalších 15 letech připomněla a mohu říct, že mě to pohltilo naprosto stejně jako kdysi. Perfektně propracovaná psychologie postav! Toto patří k nejlepším knihám, které jsem kdy četla. Všem vřele doporučuji!
Miluju i film. Anthony Hopkins je v roli Hannibala úžasně démonický, neskutečně se do toho dokázal vžít...

RudýOnkel

Knížka se Vám zaryje pod kůži. Nebude se chtít vytratit. Naštěstí jsem zde nenašel žádné zdlouhavé pasáža, což mi usnadnilo čtení, a příběh jede jednou kolejí. Žádné odbočky, jasně nalajnovaná thrillerovka. Díky vzdělání obou hlavních postav jsem se dokázal přiučit něčemu novému.

Příběh: 10/10

Romance: 2/10
Akce: 8/10
Humor: 2/10
Napětí: 10/10

SadUnicorn

Protože film naprosto miluju, přečíst si knižní předlohu je pro mě samozřejmost. A rozhodně jsem neudělala chybu. Mlčení jehňátek se mi líbilo ještě více než Červený drak. Zápletka je skvělá, postavy výborně vykreslené a rozhodně se mi nestalo, že by mě kniha nudila. Při scénách s Hannibalem mi naskakovala husí kůže. Příjemně mě překvapovaly detaily, které byly ve filmu vynechány. Například scéna, kdy se Jame dívá na kazetu se svou matkou. Líbí se mi, že je zde detailně vykreslována i postava vraha a jeho příběh. Už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další knihu s dr. Lecterem.

Heisenberg

Mlčení jehňátek je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Proto jsem neváhal a sáhl po předloze k tomuto oskarovému snímku. A musím říct že se to vyplatilo. Po celou dobu čtení jsem si jen říkal: "Tohle je geniální." ... a taky že je! Thomas Harris má příběh tak dobře vypilovaný, že tomu nechcete ani věřit. Charaktery postav jsou vypracované do nejmenšího detailu. Nemám slov. Tohle je prostě dokonalost v kriminálním žánru. Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Určitě doporučuji. Ihned!

ivana1975

Toto mi neda a musim to napisat. Preklad je hrozny... Ako moze niekto prelozit vetu: Citim pach tvojej fufulice... Odpadla som

natalie8531

Nejsem ten typ, kterému by se líbil tento žánr literatury, ale musím říct, že tato kniha se stala výjimkou a četla se mi velice dobře.

Rudla333

Doporučuji všem fanouškům detektivek, nebo hororů. Kniha je vynikají. Už jenom kvůli legendární postavě Hannibala Lectora.
A i když se tomu dá jen těžko uvěřit, i tady se potvrzuje staré pravidlo a kniha je ještě lepší než film.

hs777

Nechala jsem se zlákat komentářem uživatele šipek k přečtení, přestože kultovní film s Anthony Hopkinsem a Jodie Foster jsem viděla několikrát. Vůbec to nevadilo a i když jsem věděla, jak celé dopadne, charisma Hannibala Lectera a mrazivé napětí jsem intenzivně cítila po celou dobu čtení - excelentně napsáno.

šipek

Tak nevím jak mi tato kniha mohla tak dlouho unikat. Film jsem zhlédl již před roky a ke knize jsem se dostal až nyní. Za mě parádní čtení, dokonce i postava Hannibala mi přišla sympatická, ale je to zrůda. Opravdu doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi tento žánr, hlavně mým oblíbeným uživatelům, protože koukám moc jich tuto knihu nečetlo :-) .

atletico

Klasika. Vzácná shoda, kdy jsou jak kniha tak film skvělý. Každý svým způsobem.

danny_21

Dovolím si tvrdit, že filmové zpracování předčí knižní předlohu a je to u mě především hereckými výkony a charismatem obou hlavních protagonistů - Anthonyho a Jodie. I když kdo ví, jestli by to nebylo jinak, nebýt toho, že se ke mně dostala Harrisova novela daleko později po shlédnutí Demmeho legendárního kusu, kterému se prostě po všech stránkách povedlo vylepšit a do dokonalosti dovést autorovy stránky. Samozřejmě jde o velmi kvalitní thriller, který funguje hlavně do doby, než Hannibal prchne, poté už to tolik netáhlo, nicméně pasáže s dr. Lecterem jsou lahůdkou - 80 %

taikatalvi

Pre mňa top kniha, tak ako aj film s úžasným Anthonym Hopkinsom. Kniha je fakt prepracovaná, tie myšlienky, rozbory. Odporúčam.

SeverusSnape

Miluju a milovat budu.Úžasná knížka od úžasného autora.Film není špatný,ale z knihou se nedá srovnat.Kniha je až neuvěřitelně propracovaná a skvěle se čte.

Rade

Když knihu srovnám s různými pozdějšími thrillery na podobné téma, tak se mi zdá prostě lepší: mrazivé, děj bez nadbytečných odboček, napínavé, srozumitelné a logické, uvěřitelné, s psychologickým přesahem, na svou dobu originální, nepřekombinované (řekla bych, že překombinovanost je nejhorším nešvarem současných thrillerů a detektivek). Takže nakonec za pět, i přes ten divný překlad.
Část jsem četla ve večerním vlaku, sama v kupé, zešeřelá chodbička, za okny tma, vhodnější knihu jsem si nemohla vybrat…

Susan94

Dokonalá kniha, dokonalý film. Pokud si myslíte, že tento příběh znáte dokonale díky filmu, přečtěte si knihu. Najdete tam nový rozměr, nový pohled,.... Díky knížce více všemu porozumíte a osobně já si o postavě doktoraLecterai i agentce Starlingové udělala nový obrázek.

Dee.Grusova

Nikdy jsem nečetla nic podobného a myslím, že ani nebudu číst! Naprosto brilantní propracovanost postav, děje.. Napínavé do poslední chvíle, čtivé, geniální.

Manyna

Předem podotýkám, že film jsem neviděla, takže nemůžu srovnávat. Ale! Já jsem asi čekala něco víc, byla jsem knihou lehce zklamána. Doktor Lecker a rozhovory s ním bylo to nejlepší, co kniha přinesla, zbytek už tak dobrý nebyl.

Metroušek

Velice se přimlouvám, aby nějaký český vydavatel nechal znovu a adekvátně přeložit tak vynikající literární díla, jakými jsou zejména tři knihy s dospělým Hannibalem. V originále je vidět, že Harris promyslel mnohokrát doslova každou větu, a pak ji vytesal jako do mramorového náhrobku. O tuto psychologickou sílu ošizený český čtenář do značné míry přichází. Přitom jde o jednu ze zásadních sérií thrillerů a hororů všech dob.

dreamhex

Tuto knížku jsem objevil doma náhodou. Nakonec je to jedno z příjemných překvapení, napínavý čtivý příběh, určitě stojí za přečtení.

Kaemni

Kniha patří mezi mé oblíbené. Příběh je napínavý a čtenáře baví. Když jsem knihu četla, spojovala jsem si jednotlivé postavy s herci z filmové verze. O výkonu A. Hopkinse ve fimovém zpracování nemá cenu polemizovat. Ráda se ke knížce i filmu vracím.

gonegirl

Po této knize jsem sáhla hned po shlédnutí filmu, který se stal také rázem jedním z mých nejoblíbenějších. Neuvěřitelný talent Anthony Hopkinse v roli šíleného psychiatra Hannibala Lectera se zkrátka nezapře.
Ačkoli jsem knihu četla až po shlédnutí filmu, velmi se mi líbila. Přečetla jsem si ji, abych zjistila, jestli kniha nebyla ve filmu o nějaké pasáže ochuzena a také abych trochu nahlédla do autorovy poněkud zvrácené mysli. Jsem ráda, že jsem tak udělala a už se těším na přečtení Hannibala.

edith79

K této knížce není co dodat. Právem je považována za bestseller podle kterého vznikl kultovní film, který si plným právem odnesl pět Oscarů.

ArwenAragorn

Kniha se mně moc líbila, ráda se k ní vracím. Řekla bych, že nebýt skvělého obsazení filmu (moji oblíbení herci opět ukázali, že jsou ve skvělé formě), jednoznačně bych řekla, že kniha byla lepší.

Akemi4

Nesmírně čtivá kniha, užívala jsem si ji ještě víc jak (dost podařený) film.

FifrQzypf
21.12.2016

Již jsem četl vícero knih, od kterých jsem viděl i zfilmovanou verzi, ale tato je jediná, kde film byl lepší a to mnohem lepší. Autorův um ani zdaleka nepodnítil mou fantazii k něčemu, co by se aspoň blížilo skvělým hereckým výkonům a atmosféře filmu. Kniha je dosti průměrná, snadno zapadne mezi stovky jiných.

Kardoš
19.10.2016

kniha lepší než film

Fondis
07.10.2016

Moc sem se bavil. Vůbec nevím, proc sem čekal tak dlouho... nebudu tady vypisovat. Tohle je prostě kult.

Brace
13.09.2016

V době vydání jistě nemalý zázrak, v roce 2016 pouze dobrá kniha. Gumb byl vyšinutý šílenec, ale čtenáři moc strachu nenahání. Doktor Lecter je samozřejmě borec, ale příliš si jej zde neužijete. Za posledních 15 - 20 let se s podobnou tématikou pracovalo již tolikrát (J. Deaver, Ch. Carter, K. Slaughter), že Mlčení jehňátek ztratilo svůj punc geniality. Ovšem primát panu Harrisovi upřít nemůžeme.

Kniha v žebříčku

84. nejlépe hodnocená kniha

detektivky sérioví vrazi thrillery zfilmováno

Thomas Harris

Thomas Harris