Mlčení jehňátek

Psychopatický vrah Dr. Lecter pomáhá agentům FBI při pátrání po sadistovi vraždícím mladé ženy, aby se nakonec sám ve svých představách stal ženou. Mladá agentka Clarice Starlingová je jediná, se kterou Dr. Lecter hodlá spolupracovat, ale žádnou informaci jí nedá lehce.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/2177/mlceni-jehnatek-2177.jpg 4.61397

Hannibal Lecter (2.)

Silence of the Lambs (1988)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Alpress

Kniha Mlčení jehňátek

Sněžková

Film jsem viděla poprvé šedesát stránek před koncem a vůbec nelituji, že jsem začala s knihou. Moc pěkně napsaná, autor se evidentně vyžívá v psychice svých postav. A magor, který vraždí z pohnutek, jež jsou uvedeny v této knize, to je opravdu „sousto pro psychiatra“.
Nemůžu jinak, než dát pět hvězd.

MercedesW

Moje nejoblíbenější kniha, přečetla jsem ji asi 6x a stále mě baví. Děj je... zajímavý a zvláštní, postavy skvěle vykreslené, kromě Chiltona mi nikdo nevadil. I po těch mnoha přečteních z knížky cítím napětí, hlavně při útěku Dr. Lectera (pasáže s ním jsou taky nejzajímavější). Co jiného než pět hvězd ?

Brembelik745

Velmi povedený kousek. Chtěla jsem se přesvědčit, jestli bude kniha lepší než film s tak brilantním obsazením. A byla. Byla méně krvavá, snadno se četla a byla více reálnější.
Jak už zde bylo psané, dialogy Dr.Lectera jsou skvělé, a když si u nich představíte A. Hopkinse, tak vám prostě jde mráz po zádech. Nemůžu jinak než 5* a jdu na další díl.

Banny_L

Toto je případ, že mě nezklamala ani kniha, ani film..

rutto45

Vynikajúca, napínavá kniha, ktorá vás prinutí milovať aj šialeného, bezohľadného, vypočítateľného a inteligentného kanibala, akým je Hannibal!

jfialova

Výborná čtivá kniha, napínavá. V podstatě koresponduje se stejnojmenným filmem.

Repkulka

Momentálně čtu, a líbí se mi, jsem ráda napnutá jako kšandy. :-D

sarka45

Zařazeno kvůli výzvě. Ale mám ráda i tento film, takže jsem věděla, do čeho jdu. Opět mě pan Harris nezklamal. Žádná zbytečná omáčka, rovnou do děje, člověk se nenudí a to i přesto, že ví, jak to dopadne. Za mě určitě pět hvězdiček.

detektivky sérioví vrazi thrillery zfilmováno

Thomas Harris

Thomas Harris