Mlčení

Mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26491/bmid_mlceni-65d77420db9b2.jpg 5 205 59

Na smrtelné posteli vymohl otec na Lauře Brandonové slib, aby se v budoucnu postarala o starou dámu, Sáru Tolleyovou. Lauřina návštěva u ženy, která si nepamatuje nic kromě vzdálené minulosti, nepřímo vyústila v sebevraždu jejího manžela. Malá dcera Emma, která se stala svědkem otcovy smrti, ztratila následkem šoku řeč. Zoufalá Laura, zmítaná výčitkami svědomí, se odhodlá vyhledat poslední naději - muže, s nímž se potkala pouze jednou před šesti lety a který je skutečným Emminým otcem.Společně pak rozmotávají klubko dávných událostí obestřených záhadami a mlčením...... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Breaking the Silence , 1999

Címa
04.02.2024 5 z 5

Velmi silný příběh, za mě asi jedna z nejlepších knih, které jsem od autorky četla.

LenkaNovotna32
10.01.2024 5 z 5

Mozem povedat ze sa to citalo samo, ma to taky dobry spád a dej ze miestami clovek nedýcha a hlta stranu za stranou, originalne a napínavé.A ten koniec!!!! No tak toto ma dostalo.

Kacatko86
11.11.2023 5 z 5

Hodnotím velice kladně. Povedený román se dvěma linkami příběhu, spoustou postupného pátrání a odkrývání. Sára trpící Alzheimerovou chorobou, Emma trpící ztrátou řeči a mezi tím Laura. Občas přitažené za vlasy s typickým americkým happy endem, ale přesto jsem si čtení užila a těším se na další knihy.

Prateri
27.09.2023 5 z 5

Naše kamarádka Evaho73 to vystihla přesně - Mlčení je kniha, při které jsem zapomněla na čas, zapomněla bych i na povinnosti, ale už toho tolik nemusím.
Pohleďte na štítky této knihy: sebevražda, psychiatrická léčebna, rodinné tajemství, ztráta milovaných a minulost, která zasáhne současnost, i ta romantika trochu vykukuje. Opravdu, ženy čtenářky, je to pro nás. Diane nezklame!

veronika9761
10.09.2023 5 z 5

Autorka si drzi svou latku. Prima cteni.

LuckaK.088
12.06.2023 5 z 5

Perfektní. Četla jsem již před lety. Teď jsem si dala opáčko a opět se ujistila, že mi styl psaní autorky velmi vyhovuje.

uzivatel6305
28.04.2023 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a skutečné nadšení. To byl ale zvláštní, šokující a zajímavý příběh. Téměř hned na začátku přijde šok a pak se pořád něco děje. Mám ráda, když se záhada pomalu rozkrývá a do toho se dějí další zvláštní věci. Konec byl dost předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo. Nechybí ani romantika, ale taková s mírou. Jen možná některé pasáže mi přišly trochu rozvláčnější, ale i tak moc pěkná, originální knížka. Autorka má prostě svůj styl. Doporučuji.

Youn@n
22.10.2022 5 z 5

Doted pro mě byla od Diane nejoblíbenější kniha utajená sestra. Nyní i tato.

putpuda
16.04.2022 5 z 5

Jedna z knih, která mě nějak míjela a koupila jsem na bazaru. Moc se mi líbila. Postupně mi došlo, jak to asi bude se Sárou a Laurou a měla jsem pravdu ;) ... No skvělé čtení...jako všechny knihy této autorky.

kulatina
13.02.2022 4 z 5

Zajímavý příběh se dvěma dějovymi linkami u kterého se nestačíte nudit. Nejvíc se mne dotknul popis hrůzných léčebných praktik v psychiatrické léčebně v padesátých letech, na kterém celý příběh stojí, dál neprozradím, jen to, že na konci do sebe vše zapadne jako kostičky lega, a hlavou se vám promítá, jak tohle dokázala autorka vymyslet. Tedy klobouk dolů!

ladyka
07.02.2022 4 z 5

Autorce přicházím na chuť asi vím dál víc, ač jsem ne všechny její knihy dočetla. Tuhle řadím k těm dočteným a opakuji již mnou vyjádřené u autorčiných jiných knih - nenáročné čtení a přece ne plytké, se špetkou přidané hodnoty o zajímavém vážném tématu.

bedkniha
10.01.2022 5 z 5

Ze všech knížek, které jsem zatím od této autorky četla, je pro mne tato kniha nejvíc SUPER...

Joyce24
09.01.2022 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Velmi zajímavý příběh, druhou polovinu knížky jsem dala téměř na jeden zátah, abych se už dozvěděla, jak to všechno vlastně bylo.
Za mne velké doporučení.

MedvidekS
20.11.2021 5 z 5

Diane je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek, jelikož její knížky mají spád a vždy obsahují nějaké vážnější téma. Mlčení není výjimkou - pět *.

Jana-Marie
20.11.2021 5 z 5

Super kniha - nemohla jsem se odtrhnout a velmi mě bavila - určitě stojí za přečtení.

99jana99
12.07.2021 4 z 5

Celou knihu jsem si říkala, jak se to dobře čte, že to bude za plný počet hvězdiček, a ikdyž knihu určitě doporučuji a těším se na další této autorky, tak ubírám hvězdu za závěr, který byl urychlený, "bum najednou všechno odhaleno".

Jiparis
23.05.2021 4 z 5

Zajímavý námět, ve kterém nechybí napětí ani romantika. Děsivé praktiky na psychiatrii a jejich dopad na konkrétní lidské osudy . Velmi čtivé, snad jen závěr na mně byl příliš happyendový.

Kate72
24.03.2021 5 z 5

Knížka mě hodně bavila, moje první seznámení s touto spisovatelkou a nemůžu jinak, něž chválit. Hezky se četla byla napínavá, měla jsem z ní dobrý pocit, prostě měla všechno, co by správná knížka měla mít.

Pavlina50
16.03.2021 5 z 5

Další skvělý kousek od Diane Chamberlain. Dcera hlavní hrdinky Laury, malá Emma přijde vlivem šoku ze smrti svého otce, u které přímo byla, o řeč a nikdo z velkého množství terapeutů nemůže přijít na spouštěč, který by Emmu přinutil znovu k řeči. Podaří se to až tajemné staré dámě Sáře, kterou s ohledem na poslední přání před smrtí otce Laury začne často navštěvovat, ačkoliv nezná důvod proč. Sára Lauře vypráví příběh svého života, který začne postupně vyjasňovat roli Sáry v životě Lauřina otce a následně i v životě Laury. Příběh je, jak už je u Diane Chamberlain zvykem, dostatečně spletitý a zamotaný, navíc se točí kolem čtenářsky přitažlivého námětu psychiatrických léčeben a jejich nelidských metod léčby. Potěšilo mě, že rozuzlení bylo opět řádně a s logikou vysvětleno. Malé výhrady mám akorát ke konci knihy, který na mě opět působil trochu jako z červené knihovny, které sice moc nemám ráda, ale na druhé straně…proč bych vlastně relativně šťastné konce měla považovat za nevkusné? Vždyť v životě také naštěstí všechno nekončí černě a happyendy se díkybohu někdy opravdu stávají…Za mě moc dobré a poutavé čtení.

Annannas
30.11.2020 5 z 5

Velmi dobré počtení. Silný příběh, napětí, láska, ale i dech beroucí hrůza psychiatrické léčebny. Rozhodně sáhnu po další knize od této autorky.