Mladý samuraj 1 - Cesta válečníka

Třináctiletý Jack Fletcher, který v roce 1610 ztroskotal s lodí u pobřeží Japonska a jehož otec byl brutálně zavražděn nindžou, se ocitá sám v neznámé a cizí zemi a musí bojovat o přežití. Poté co jej zachrání legendární mistr šermíř Masamoto Takeši, nastupuje mladý Jack cestu, která do krajnosti prověří jeho výdrž, neboť se rozhodne stát se prvním gaidžinským samurajem. Pod vedením Masamoty v jeho Niten Iči Rjú, "Jedné škole dvou nebí" v Kjótu, se Jack tvrdě cvičí v Bušidó - Cestě válečníka. Má jediný cíl: pomstít smrt svého otce a zabít nindžu, kterého zná jen pod jménem Dračí oko. Vyvrhel jak svým vzhledem, tak neznalostí jazyka, udělá si Jack brzy nepřátele. Má však jednoho spojence, Akiko, krásnou a pozoruhodnou dívku - a rovněž samurajku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/7834/mlady-samuraj-1-cesta-valecnika-U9U-7834.jpg 4.444

Mladý samuraj (1.)

Young samurai - The way of warrior (2008)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Jota

Kniha Mladý samuraj 1 - Cesta válečníka

Atlantis
02.10.2018

Průměr po všech stranách. Mladý samuraj není špatná kniha, ale je taková obyčejná a předvídatelná. Po přečtení prvního dílu mne nic netáhne k tomu, abych sáhl po dalším.

Natyna3
01.08.2017

Nejoblíbenější kniha mého dětství.

czwinerman0602
21.03.2016

ze začátku je to víc než výborná knížka, ale mě osobně se vůbec nelíbí ta nudná druhá část

brčko-A
01.05.2015

Pěkná kniha,mám ráda knihy s akcí a potom odpočinek.

Zdeny10
27.10.2013

Skvělé uvedení do super trilogie doporučuji !!!

Cirila
18.02.2012

Knihy o Japonsku mám ráda , tahle je ale vyloženě pro děti. Jako dospělá jsem tu míchaninu od různých spisovatelů převzatou sice dočetla do konce, ale s tím že konec se dal docela dobře odhadnout předem.

Boidil
31.12.2010

Skvělá kniha pro všechny, kteří zbožňují japonské tématiky. A proto dávám 5 hvězd.

Japonsko 17. století

Chris Bradford