Cesta draka

Cesta draka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35451/bmid_mlady-samuraj-3-cesta-draka-5wB-35451.jpg 4 39 6

Mladý samuraj série

< 3. díl

Píše se červen 1613. Japonsku hrozí občanská válka a Jacka čeká boj, jaký ještě nezažil. Daimjó Kamakura Katsura je na nejlepší cestě stát se šógunem, nejvyšším vojenským velitelem Japonska. Je pevně odhodlaný, že mu nikdo a nic nesmí nesmí stanout v cestě k moci – ani nenapadnutelný Masamoto a jeho samurajové. Jack studuje posledním rokem na samurajské škole Niten Iči Rjú a brzy bude vyzván, aby se podrobil obřadu dospělosti. Přežije však do té doby, aby mu mohlo být uděleno jeho pravé samurajské jméno? Začíná téci krev a samurajské školy zaujímají strany. Bitva o hrad Ósaka s konečnou platností rozhodne o tom, kdo bude vládcem Japonska. Jack a Akiko budou muset bojovat o život. Naučí se Jack Masamotovu techniku Dvou nebí, aby přežil a porazil svého úhlavního nepřítele Dračí oko? Podaří se Akiko splnit její tajný úkol? Dostane Jack zpět otcův navigační deník, který může rozhodnout o osudu světa, a najde cestu domů? Nebo krutý ninja nakonec tohoto gaidžinského samuraje zabije? Jackův osud balancuje na ostří meče – samurajského meče.... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Jota

The Way of the Dragon , 2010

Natyna3
Natyna3
14.08.2017 5 z 5

Velká škoda, že nakladatelství nepokračuje ve vydávání této série. Ohromně mě baví! Až tak, že přemítám o pokus přečtení si dalších dílů v originále.

barleyfox
barleyfox
13.03.2017 4 z 5

Kniha si udržuje stejnou kvalitu jako předchozí díly. Pokud se vám líbila, doporučuji se pokusit i o zbytek série v originále, Jacka toho čeká ještě hodně. Mě osobně se nejvíc líbil díl pátý.

brčko-A
brčko-A
24.06.2015 5 z 5

Pěkná kniha,nejvíc se mi líbil začátek a konec.

Zdeny10
Zdeny10
27.10.2013 5 z 5

Super vyvrcholení série, jen je mi líto Jamata ( byl super ). Nejlepší díl z těch tří, škoda že se v Česku nepřeloží i ostatní již vyšlé díly, je to zajímavá série, která by si zasloužila větší propagaci a reklamu :D.

Boidil
Boidil
04.06.2013 5 z 5

Velmi pěkná knížka, dobře čtivá, všechno, ale kalí fakt, že další díly, které Chris Bradford napsal, tak jak se vyjadrilo nakladatelstvi: Neplanujeme prelozit.

Cirila
Cirila
18.02.2012 2 z 5

Pořád stejná a odhadnutelná jako 1.a2.díl. Ještě chybí 4 a světu by nic nechybělo.

Japonsko

Chris Bradford