Mladý muž & bílá velryba

V devětadvaceti horkých červnových dnech se odehraje drama čtyř osob, dvou půvabných chemiček z Prahy, rezignovaného Viktora Pance, který urputně hájí svůj vnitřní klid, poněvadž věří, že jeho život už skončil - a mladého vášnivého Břéti, jehož naopak týrá pocit, že "málo žije" ... a který se proto vydává ze své každodennosti na "velký lov bílé velryby"...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122519/mlady-muz-a-bila-vel-122519.JPG 4346

Kniha Mladý muž & bílá velryba

vas

Tato kniha podle mého soudu mocně rezonuje jenom s určitou generací. Nemyslím teď historickou vertikálu, ale lidi mezi dvaceti a třiceti lety, kteří se hledají. No a chudák Břeťa se skoro našel... Cynické, ale pravdivé. Vždyť všichni tak trochu lovíme tu bílou velrybu. Jenomže Physeter catodon (ať už bílý nebo ne) váží až osmdesát tun a to je na jednoho človíčka vážně trochu moc.

Pain

Přečteno v rámci povinné četby na SŠ.

alois.randa

dobře se to četlo, povahové vlastnosti postav jasně vylíčené, zajímavý děj i prostředí, konec však předvídatelný

ninano
23.08.2020

Moc hezký příběh, jehož poselství je aktuální i dnes.

slaska77
23.07.2020

Tato kniha byla moje první setkání s Páralem, na dlouhé roky ne poslední, jeho syrové vyprávění z dob ještě socialistických není zdaleka pro každého, ale má svoje kouzlo. Proto i po létech a přečtení prakticky všeho, co pan Páral napsal, dávám stále za 5-)

Endy17
04.07.2020

Před pětatřiceti lety jsme Párala hltali - dnešní nostalgické ohlédnutí mě přesvědčilo o tom, že autor má co říct i dnešnímu čtenáři.

TheMelorry
24.04.2020

Po přečtení Soukromé vichřice (autorova kniha), která byla poměrně nudná, jsem neměla velká očekávání ani od téhle knihy. Byla jsem ale velmi mile překvapena. Autor zde řeší převážně charakterové rysy a povahu hlavních postav, na pozadí se zajímavých prostředím Ústecké chemičky. Děj, popisy postav i prostředí a hloubková analýza charakterů jsou propracované a velmi dobře se čtou.

Roubas
06.04.2020

Malá a útlá knížečka o velkých a klíčových věcech. Humor, hořkost, láska, soupeření, všechny ingredience, který je třeba naházet do hrnce, aby se mohlo rozehrát povedené milostné drama hlavních čtyř aktérů. Kulisa chemičky vůbec není na škodu a všechno to slunce, koupání a hory, všechno to tak příjemně voní létem, kdy všem tak nějak víc oči dychtí po životě. Zaslouženě klasika naší literatury.