Mladý muž & bílá velryba

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V devětadvaceti horkých červnových dnech se odehraje drama čtyř osob, dvou půvabných chemiček z Prahy, rezignovaného Viktora Pance, který urputně hájí svůj vnitřní klid, poněvadž věří, že jeho život už skončil - a mladého vášnivého Břéti, jehož naopak týrá pocit, že "málo žije" ... a který se proto vydává ze své každodennosti na "velký lov bílé velryby"...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122519/mlady-muz-a-bila-vel-122519.JPG 4375
Nahrávám...

Komentáře (48)

Kniha Mladý muž & bílá velryba

Aerine
28. února

Ke knize jsem se vrátila díky čtenářské výzvě - kniha, kterou nebudete číst poprvé. Kdysi jsem ji četla na VŠ a zůstal mi jen pocit, že nestála za moc. Nakonec pro mě bylo překvapující, jak čtivý je autorův styl, jak příběh ubíhá i závěrečná pointa. Klidně bych se k ní za pár let zase mohla vrátit :-)

BaPe895
28. ledna

Kniha mi byla doporučena,přečetl jsem ji celkem rychle,ale prostředí socialistické chemičky mi už moc neříkalo.


Kabuky
23.12.2022

Zajímavé čtení.

nicolettkaa
29.10.2022

Tak jsem si doplnila mezery v české klasice, ale nemohu říct, že bych z ní byla zrovna nadšená. Myslím, že si za pár týdnu ani nevzpomenu o čem to vlastně bylo. Přečíst se určitě dá (hlavně díky své délce), ale moc si toho z ní neodnáším.

agnesthequeen
23.04.2022

Páralův osobitý literární styl může být zprvu nelehký až odrazující k začtení se do děje. Dílo však skvěle vykresluje stereotyp běžného života, ve kterém se čtenář najde a uvědomí si spoustu věcí. Lhostejnost, ale i hledání pozitivního východiska autor zobrazuje na kontrastu mezi dvěma hlavními postavami, letargicky žijícím Vikem a optimistickým Břeťou, usilujícího o chycení své "bílé velryby."

freejazz
03.04.2022

toto bola pre mňa perfektná pecka. vždy som si predstavoval, že literatúra u nás by mala vyzerať aspoň takto. až po rokoch som zistil, že to bola vlastne „úlitba bohům“, aby vôbec mohol Páral publikovať. napriek tomu sa mi kniha pozdávala. a film bol ešte lepší. neopakovateľný výkon Ivana Vyskočila prekonal aj Janu Brejchovou a Zlatu Adamovskou. tuším si ho idem pozrieť...

vas
03.06.2021

Tato kniha podle mého soudu mocně rezonuje jenom s určitou generací. Nemyslím teď historickou vertikálu, ale lidi mezi dvaceti a třiceti lety, kteří se hledají. No a chudák Břeťa se skoro našel... Cynické, ale pravdivé. Vždyť všichni tak trochu lovíme tu bílou velrybu. Jenomže Physeter catodon (ať už bílý nebo ne) váží až osmdesát tun a to je na jednoho človíčka vážně trochu moc.

Pain
30.04.2021

Přečteno v rámci povinné četby na SŠ.

1