Mladý Kedrigern: Zrození mistra

Mladý Kedrigern: Zrození mistra https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26277/mlady-kedrigern-zrozeni-mistra-26277.jpg 4 88 11

Mladý Kedrigern série

< 3. díl

Když vás práce baví a pořád se máte co učit, čas vám utíká rychle a než se nadějete, máte na krku svých prvních deset křížků. Právě tohle se stalo Kedrigernovi, adeptu magie a nadějnému odborníkovi na odeklínadla a protikouzla. Kdyby neměl přátele, kteří ho včas upozornili, nejspíš by promeškal vlastní narozeniny. Aby se Kedrigern mohl stát plně kvalifikovaným čarodějem, musí ještě složit mistrovskou zkoušku. Není to zkouška jen tak ledajaká – instrukce jsou více než mlhavé a lehce se mu může stát, že při ní přijde o všechno a ještě skončí na jídelním lístku v hostinci nevalné pověsti. Ani ten nejmocnější čaroděj totiž není imunní proti ženské proradnosti a dobře mířené ráně pytlem s pískem. Na mistra nejvyššího umění však číhají i jiná různá nebezpečí, ať už se jedná o ďábla s neodolatelnou nabídkou, dvouhlavého lidožravého obra, mrtvého draka, živého právníka, tajemnou tvrz o tisíci vchodech nebo vidinu spokojeného rodinného života po boku milované ženy. Nemluvě o alchymistech, kteří jsou snad všudypřítomní a navíc se začínají organizovat ve snaze úplně vytlačit čaroděje z trhu. zdroj: www.legie.info... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Polaris

Young Kedrigern: The Making of A Wizard , 2001

mozkit
01.05.2023 4 z 5

Třeti pokračování Kedrigerna. Pro mě zatím asi nejslabší díl. Ale pořád fajn lehká, zábavná fantasy. Určitě budu v sérii pokračovat.

AnoMANder
13.08.2022 4 z 5

Další nádherný příběh plný zajímavých různorodých kouzelných bytostí i lidi. Stejně jako v ostatních knihách i zde Kedrigern zjišťuje, že lidé umí být často horší než démon nebo ďábel.
Kedrigern občas působí dětský až naivně, ale bystrý rozum, pohotovost v jednání a trocha štěstí jsou mu ku pomoci.
Není třeba akčních scén,aby člověk přečetl knihu jedním dechem.

BarkaS
04.09.2021 4 z 5

Malé, milé, příjemné, byť naivním perem psané. Kedrigern je srdcovka, i proto, že mu, navzdory mouchám, většina současné přešlechtěné fantasy nesahá ani po kotníky.

Sarka14
05.05.2019 4 z 5

Že série mladého Kedrigerna mi přijde nejslabší, ale přesto pořád skvělý. Mám ráda fantasy a tohle je zároveň krásná pohádka. Četla jsem jako holka a teď po letech se k němu zase ráda vracím.

romusak
20.06.2018 odpad!

Dočetl jsem .... Vidím to tak, kniha nevhodná pro mládež starší dvanácti let, bohužel mám těch let několikanásobně víc, takže absolutně nevhodná volba. Do Kedrigerna zřejmě již nepůjdu. Jsem překvapený, že někteří kolegové čtenáři, kterým tipuji více let než výše uvedených hodnotí *****.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

John Morressy a jeho Kedrigern je moje srdcová záležitost. Byla to moje první fantasy série. Četla jsem ji už před lety, tak jak u nás vycházely a pořád se k ním vracím. Tato kniha byla jedna z posledních a opět nezklamala.

vlkodlaq
14.12.2016 5 z 5

Ani další Kedrigern nezklamal, sice, už to není ta klasická hero fantasy, ale to jde ruku v ruce s tím, jak Kedrigern stárne a získává zkušenosti. Příjemné, přímočaré a oddychové počtení.

Geramon
09.10.2016 5 z 5

Je to fantasy nebo pohádka říkám si po přečtení?
A není to vlastně jedno?
Jsou tam čarodějové i čarodějky, obři i draci rytíři i králové.
Hromada magie a velká porce zábavy.
Vřele doporučuji

anibeni
17.01.2016 4 z 5

Třetí díl o Kedrigernovi, ve kterém se stává z učedníka mistem... Tento díl mi asi přišel z těch tří nejslabší, nicméně je to dle mého stále výborné čtivo pro mladé. V knize se dá najít plno mouder, čte se lehce a nenudí..

Peti
12.11.2012

a náš čaroděj dospívá a pracuje a cestuje, obzvlášť jeho nechuť k cestování mi přijde moc ftipná :)) opět pěkný díl přečtený za nedělní deštivý den

McGrinder
22.01.2012 5 z 5

Třetí z knih o mladém Kedrigernovi, kde se z kouzelnického učně stává mistr čaroděj. Hodnocení 95%