Mladý Fabre

Mladý Fabre https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374320/mid_mlady-fabre-648b703820ae0.png 4 2 1

Kniha je príbehom dospievajúceho chlapca Jérôma z internátnej školy neďaleko Paríža. Matku nemá a otec-maliar sa nevie o syna postarať. Vďaka svojej výbušnej povahe má Jérôme často konflikty s predstavenými, ktorí si jeho správanie odôvodňujú všelijakými učenými slovami, ale neuvedomujú si, že chlapec potrebuje predovšetkým porozumenie, trpezlivosť při výchove a trochu nehy. Napokon musí Jérôme školu opustiť. Odchádza do Paríža za otcom, no tu ho čaká nové sklamanie: nenájde teplo domova, otec sám má mnoho problémov, lebo prežíva tvorivú krízu. Mladého Fabra sa ujmú otcovi dobrosrdeční priatelia-umelci. Autorka v tejto knihe priblíži čitateľom čarovné zákutia umeleckého Montmartru, staré parížske uličky i život francúzskej mládeže ako autentický zážitok.... celý text

Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Le Jeune Fabre , 1973

freejazz
15.06.2023 4 z 5

malý Sebastian patril k nášmu detstvu. netušil som, že autorka má na svedomí aj ďalšie knihy. táto ma milo prekvapila. hoci vyšla v strašidelnej edícii Čajka, kde sa popri dobrých knihách objavovali aj tie ideologicky nezávadné z produkcie pisáteľov a iných škrabákov. na tú dobu to bol pekný počin.
čo ma potešilo zvlášť - autorka sa úspešne vyhla všetkým klišé dievčenských románov a podaril sa jej plnohodnotný príbeh.
také príjemné čítanie na leto a keď knihu dočítate, môžete ju spokojne nechať na lavičke či vo vlaku, on už si ju niekto nájde.