Mladí vyvolení

Mladí vyvolení https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275381/mid_mladi-vyvoleni-Beb-275381.jpg 4 115 28

Mladí vyvolení série

Adelinu Amouteru změnila horečka krve. Před deseti lety se její zemí prohnala epidemie smrtící choroby. Většina nakažených zemřela, ale děti, které přežily, vyvázly s podivnými cejchy. Adelině se zbarvily vlasy na stříbrno, řasy zbledly a místo levého oka má teď jen klikatou jizvu. Její krutý otec věří, že je malfetto, které ničí pověst rodiny a stojí v cestě jejich štěstí. O některých přeživších se však říká, že mají víc než jen jizvy - věří se, že mají záhadné a mocné dary, a přestože jejich totožnosti zůstávají skryté, začalo se jim říkat Mladí vyvolení. Adelina se stane členkou jejich tajného společenství, její schopnosti postupně sílí a vzbuzují respekt i oprávněné obavy. První kniha ze tří.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: , Talpress

The Young Elites , 2014

Cari
23.12.2016 5 z 5

Na to, že kniha spadá do YA literatury, tak je skvělá! Přijde mi, že spousta lidí si ji nepřečte jen proto, že nemá tak krásnou obálku, což je škoda. Protože příběh je promyšlený, plný akce... ač je tu i romantika, není podaná takovým tím naivním stylem. Ani mi nepřišlo, že by byla hlavním tématem. Rozhodě akčnější, a lépe napsáno než Skleněný trůn, který všichni tak chválí.

Terinka14
17.12.2016 5 z 5

Velmi dobrá kniha, vlastně obě dvě. Jelikož jsem od autorky četla už sérii Legenda, velmi jsem toho od Mladých vyvolených čekala. Nezklamala jsem se. Marie Lu se ve svém oboru očividně vyzná a její styl psaní je velmi propracovaný, stejně tak charakter postav i celá společnost. Adelinu jsem si velmi oblíbila, nebyla falešná ani přikrášlená. druhý díl je také velmi povedený. Opravdu temný a za to autorku velmi obdivuji, protože jen málokdo by se tak dobře popral s opravdu negativní knihou. Miluji Adelinu, Raffaela i Magiana. Sérii doporučuji a neúnavně doufám v přeložení dalšího dílu.

milunka21
08.09.2016 5 z 5

Některé komentáře nechápu.Autorka mě vtáhla do propracovaného děje, který si mě moc získal.Dokonce tam nebylo moc přehnané lásky.Knihu jsem si zamilovala a těším se na druhý díl. :-)

Petra28
01.09.2016 3 z 5

Spíš tak 2,5 hvězdičky ... slabé, nedotažené

Bee
25.08.2016 2 z 5

Když jsem se ke knize konečně dostala, byla jsem nadšením bez sebe, protože sérii Legenda nejde nemilovat. I přes slibný začátek pro mě kniha byla zklamáním. Zpočátku mě to zaujalo, protože to bylo něco nového a čekala jsem nový, vymakaný svět. Náběh tam byl, ale potom už to šlo z kopce, a myslím si, že za to můžou postavy. Hlavní postava je taková nemastná, neslaná. O Adelin se vlastně dozvíme jen to, k jakým povahovým rysům má sklony, ale nějak pro mě jako postava postrádá hloubku. Ostatní mi přišli naprosto mělcí, bez osobnosti, jen jako křoví k hlavní hrdince, a to je velká ztráta pro děj. Knih jsem dočetla jen tak tak a docela mě to mrzelo, protože předchozí autorčiny knihy byly neodložitelné. Zkusím další díl, třeba se to zlepší.

LilianaFalcon
23.06.2016 5 z 5

Asi bych tomu měla dát spíš jen 4 hvězdičky, protože pár výhrad bych měla, ale...
Rychle jsem se do toho začetla. Líbil se mi styl vyprávění, i když škoda, že všechny ty úhly pohledu byly vlastně napsané stejně. Zasloužilo by si to trochu víc propracovat. Mělo to spád, někam to směřovalo, vývoj byl občas i překvapivý, což je oproti těm tuctovkám, co se teď píšou velké plus. Už teď jsem zvědavá na pokračování a doufám, že se ho dočkáme :-)

Laputika_3
04.04.2016 5 z 5

Tahle knížka bude asi patřit do nejlepších knih, co za tenhle rok přečtu. Už teď to vím.

Bylo to napsané jiným stylem, než jaký jsem po Legendě čekala. Víc slavnostní, víc vznešený. K době, ve které se to všechno dělo, to dokonale sedí.
Adelina byla zvláštní hrdinka. Někomu možná bude připadat protivná, nerozhodná a hloupá, ale já bych spíš řekla že je reálná. Byly chvíle kdy jsem jí měla chuť nafackovat, ale asi bych se chovala stejně jako ona. To jsme na ní měla ráda nejvíc, že měla své chyby a že jich nebylo málo.
Vedlejší postavy... Některé jsem nevnímala ani natolik, abych si pamatovala jejich schopnost. Ale Enzo a hlavně Raffaell mi přišli popsaní dobře, sice byli až moc dokonalí, ale nevadilo mi to.
Úžasná kniha, hlavně kvůli magii, která je všude, a která je popsaná tak, jako byste ji mohli probudit i vy sami. Rozhodně doporučuji!

Nasko
27.01.2016 4 z 5

Marie Lu mne zaujala už svou Legendou, která byla moc fajn. I Mladí vyvolení se jí nakonec povedli.

Postava Adeliny mi byla opravdu sympatická. Autorka si ovšem mohla dát více záležet i na vedlejších postavách. Většina z nich má tak nepodstatnou úlohu, že tam vlastně ani nemusela být.

Charaktery, kterým se věnovala aspoň nějaká pozornost, byly zase černobílé, dokonalé a všemohoucí. Rafaell a Enzo byli tak přemrštěně perfektní a boží, že se skoro dá pochybovat o jejich lidském původu. Ale jako... Na young adult dobrý.

Kromě toho jsem s knihou spokojená, našla bych sice pár chybiček, ale není to tak závažné. Těším se na další díl, snad se Rose Society brzo dočká překladu.

Marie Lu
americká, 1984