Mladík v okovech

Mladík v okovech https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3648/bmid_mladik-v-okovech-Qhl-3648.jpg 4 691 50

Mládí v hajzlu série

Všechny Nickovy vynalézavé a dobrodružné eskapády a intriky směřují zdánlivě pouze k jedinému cíli: Zbavit se potupného panictví a získat ženu svého srdce, krásnou a talentovanou Sheeni, jedinou "intelektuálku" v Ukiahu.

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Jota

Youth in Bondage , 1993

hojchna
04.07.2013 4 z 5

O trochu slabší než první díl, ale i tak to bylo zábavné čtení..

PomněnkaPrvní
07.05.2013

Druhý díl už mě nepřesvědčil, abych ho dočetla a sháněla se po dalším. Místy hodně rozesměje, to ano, ale ty perverznosti a některé situace, které prostě autorovi nemohu uvěřit, mě od dalšího čtení odradily.

veronique.ka
11.03.2013 4 z 5

Původně jsem si myslela, že kniha bude o něčem úplně a jiném a byla jsem začátkem hodně zklamaná, ale nakonec jsem ráda, že jsem setrvala. Všech pět dílů jsem přečetla během pár dní. Šestý si nechávám na později. Musím přiznat, že jsem se opravdu smála nahlas. Je to tak hloupý příběh, až je neuvěřitelně kouzelný. Dneska jsem viděla v novinkách novou knihu od C. D. Payne, určitě si ji koupím.

Kapis
07.02.2013 4 z 5

Je dobře, že se kniha vzdaluje svoji předloze "Deníkům Adriana Molea" a jede si vlastní cestou. Ono taky když o stejné věci píše britská žena a americký chlap, tak to stejné nebude nikdy. Nick Twisp je holt ztřeštěný američan, který staví větší a větší kulisy mystifikací, bezohledných manipulací a odvážných nesmyslných výmyslů, které na něj holt občas spadnou a trochu ho podrtí. Kniha je velice zábavná a čtivá, i když autor tahá Nicka občas do těžko uvěřitelných průserů.

Lenka Žofka
14.11.2012 4 z 5

čtení, které nemá za úkol nic jiného než pobavit....a dělá to velice dobře!

Neo1tex
25.06.2012 5 z 5

povinná četba pro všechny náctileté. Já se tím tenkrát mistrně bavil...

smetyl
10.06.2012 5 z 5

Je to celkem zábavné a vtipné. To je asi tak všechno. Nafruhou stranu je to všechno co by to být mělo. Vzrušující jízda, kteoru prožíváme spolu s mladičkým intelektuálem Nickem Twispem, který prožívá dobrodružství, která jsou opravdu hodně přitáhlá za vlasy a ten kluk by fakt musel vážně bejt pořádný číslo aby dokíázal všechno tohle provést. Inu každopádně mě to bavilo více než předchozí díl ale zase mě to nepřesvědčilo k četbě dalšího dílu.

PanKérka
02.01.2012 3 z 5

První díl mi sice přišel zajímavější, ale ani tento nebyl k zahození. Sice jsem si dost často říkala, proč to vůbec čtu, jelikož mi za Nicka z toho bylo občas divně. Vážně bych nechtěla být v jeho kůži. Už se ale strašně těším na to, co bude následovat po tom "příjemném" obědu.

DustinMind
25.12.2011 5 z 5

Takže asi takhle.

Celkový dojem z knihy a z pokračování nebyl tak silný, jako při prvním díle, ale autor zde přidává na spoustě dalších erotických a perverzních okamžicích. Slovník je shodou okolností znovu stejný - což je jen dobře - a proto se kniha čte sama od sebe a vy jí proplujete tak rychle, jak byste ani nečekaly a přitom ji vnímáte všemi smysly.

Vzhledem k tomu, že je to čtení pro mládež, tak kniha umí rozhodně působit na každého člověka dost.

A závěrem - Opravdu jsem nečekal, co vše se může nahromadit na hlavu jednoho člověka v pubertě, který jede jako o závod a kritické chvíle řeší tak, jak by zřejmě řešil i kdokoliv jiný. Jeho hlavu potopenou v problémech s policií a útěku jsem vnímal stejně tak, jako on a dýchal jsem opravdu z plných plic a neskutečně rychlým tempem.

Payne zde dokázal - alespoň pro mé estetické cítění - vložit opravdu šíleně zbrklou situaci, která se mě držela jako klíště. Nedokážu ani říct, zda se mi do jeho další díle chce přistoupit předpojatě, ale věřím, že mě znovu jen potěší a já si tak užiji Nicka Twispa tak, jak by měl každý jiný.

P.S. Nenávidím vás, vy slizkí vocasi.

Matthias
30.11.-0001 4 z 5

Dvojka mi přišla oproti jedničce mnohem slabší a né všechny detaily byly dostatečně vysvětleny… Děj byl dobře zamotaný a vtipné to bylo, to jo :)

deníky

C. D. Payne
americká, 1949
2005  75%Holubí mambo
2013  80%Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla
2012  69%Mládí furt v hajzlu
1995  85%Mladík v okovech
2015  77%Nestydaté plavky

Kniha Mladík v okovech je v

Přečtených1 194x