Mladík v odboji

Mladík v odboji https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145991/mladik-v-odboji-145991.jpg 4 1005 125

Mládí v hajzlu série

Deník předčasně vyspělého "puberťáka", který je posedlý sexem a má úžasnou schopnost zaplétat se do nesnází.

Literatura světová Humor
Vydáno: ekniha , Jota

Youth in Revolt , 1993

MonisPop
26.05.2013 3 z 5

Mě to neurazilo, ani nenadchlo. Další díly jsem už nedočetla. Myslím, že je to kniha o puberťákovi pro puberťáky.

PomněnkaPrvní
07.05.2013

První díl se mi moc líbil (skončila jsem ovšem nedočteným druhým dílem, protože mladíkovo znásilněné pozadí už mi vtipné nepřišlo a jaksi jsem neskočila autorovi na to, že když se toto dospívajícímu klukovi stane, bude k tomu přistupovat s nadhledem a rozjímat, jestli je tedy ještě panic a nebo vlastně už panicem není...). Nicméně jednička opravdu pobaví. Napřed jsem si říkala, proč se knížka o takovým škvrněti jmenuje Mládí v hajzlu, pak mi ale došlo, že on si v životě tolik zavaří, že jeho mládí asi fakt brzy skončí :o)

Holden
11.04.2013 4 z 5

Myslím, že určitě neuděláte chybu, když po téhle knize sáhnete. Parádní oddechovka, při které nemusíte zrovna přemýšlet, ale zaručeně se pobavíte, protože příhody Nicka jsou prostě naposrání.

DriftBooks
04.03.2013 4 z 5

Co říci... mé mládí je taktéž již "v hajzlu", ale tahle kniha mě vrátila do dob prvních lásek, OLE i průserů... Chytré, čtivé a skutečně vtipné. Určitě se pustím do dalších dílů :-))

BelleNoiseuse
03.03.2013 4 z 5

Na mě chvílemi zbytečně moc vulgární, ale stejně jsem se skvěle bavila. Výborný překlad do češtiny.

Kapis
07.02.2013 4 z 5

Britský humor deníků Adriana Molea se mi líbí přece jenom kapku více, ale tady tato divoká jízda typicky sebevědomého američana, který se nebojí vulgarit ani hovorové řeči je počteníčko taky moc dobré. Tento první díl mi přišel jako totální vykradačka Tajného deníka Adriana Molea, v dalších dílech si jdou ale už chlapci každý svoji cestou, což je dobře. Pobavilo mě to dost a to jsem četl až ve třiceti.

Lenka Žofka
14.11.2012

prostě baví...a celkem hlasite...

p.stranska
08.11.2012 5 z 5

Tuhle knížečku mi doporučil syn a když jsem slyšela z jeho pokoje salvy smíchu, pustila jsem se do ní. Nelituji, je to fakt taková prča, že jsem se styděla v autobuse, když jsem tam u čtení kuckala smíchy...

sachista
06.09.2012 5 z 5

V období mého dospívání doslova kultovní kniha, některé hlášky a výrazivo jsem s nejlepším kamarádem s radostí převzal. Přemýšlím, že se s časovým odstupem k sérii vrátím a doplním o nové díly.

Weiler
20.04.2012 4 z 5

Byla to jedna z nejpodivnějších knih, které jsem kdy četl. A to mi přišla naprosto dokonale ujetá, i když jsem v té době byl v nejvrcholnější části puberty. Kdybych měl někomu knihu doporučit, pak nevím, jestli odrostlým lidem, kteří jsou ochotni v literatuře skousnout všelicos, nebo dětem v těsném předpubertálním věku. Rozhodně by to nebylo teenagerům, což je trochu paradox. Nicméně kniha je čtivá a rychle uteče, nemá, kde nudit. Je to šílenost, ale snad proto si získá čtenáře.

el.maniac
06.04.2012 5 z 5

Cela serie ,,Mladi v hajzlu,, je naprosto dokanala,mam ji prectenou nekolikrat,akorat posledni dily ,,Denik mladsiho bratra N.Twispa,, je ponekud chudsi.C.D.Payne je naprosto dokonaly spisovatel a dokaze se bravurne dostat svym humornym psanim ctenari pod kuzi.Reklo by se,ze knihy jsou psany spise pro pubescenty,ale jiz nekolik let mam toto obdobi za sebou a knihy me i presto bavily.

johisa
24.03.2012 4 z 5

Kniha je velmi vtipná, ač trochu uchýlná. Líbí se mi jak autor píše, zkrátka to není nudné. Jenom konec se mi trochu nelíbil, kvůli Sheeny, která pak odjela studovat do jine školy. Přišlo mi to že ho moc nemiluje, když od něj nakonec odjela. Ale určitě se těším na další díly.

Topolina
16.03.2012 5 z 5

Já bych ji doporučila číst i pro ty, kterým už není -náct a mají smysl pro humor a stále trochu duši -náctiletých...Opravdu se pobavíte a budete Nickovi fandit... Já ji - resp.první 4 díly (podle mě nejlepší z celé serie) přečetla několikrát a stále se dobře bavím...Čte se dobře a rychle a člověk se zasměje...

Snow
19.02.2012 4 z 5

Knížka je zajímavým "životopisem" jednoho dospívajícího chlapce.
Knihu doporučuji číst v náctiletém věku. Abych se přiznal, první díl mně stačil a i přes veškerou srandu další díly asi číst nebudu. Že bych nechtěl číst knihu která je tak trochu o mně? :o) Buď jak buď doporučuji!

Brozik
05.02.2012 4 z 5

Pro náctileté, jak dělané. Pamatuji si, jak jsem ji pod lavicí v 9. třídě hltal jedním dechem :D To byli časy :-)

DustinMind
18.11.2011 5 z 5

Není pochyb o tom, že spisovatel Payne je naprostý ,,hovado´´.
Čekal jsem sprostý výrazy v určitých mezích, ale tohle nadmíru sprostý dílo bylo mým nejradostnějším úsměvem při čtení.
Opravdu šílená, sprostá, bláznivě trhlá knížka plná hromady průserů spojených se snahou o první sex a výpomoci svému kamarádovi Levákovi se zahnutým ptákem.
Hovorová čeština se mi četla sama už jen z toho důvodu, že stejně mluvím i já - pokud nepočítám nevšedních výrazů a chování Francoise. Mladík v odboji vás překvapí stránku po stránce, rozesměje vás větu po větě, ale kromě smíchu se dostanete také do stejného citového cítění jako právě Nick, který si prožívá svou první lásku, kterou s melancholií slýchá jen telefonicky a k tomu ještě na dálku.
Dílo Mladík v odboji ve vás zanechá krásnou vzpomínku plnou super hlášek, poetických obratů, ale také představ o šílenostech.

Nadlouho u mě v hlavě zůstanou Nick, Levák, Sheeni, Albert, Wally, Francois a další.
____________________________________________________________________________________________________

Když sme dorazili do Kentfieldu, zjistil sem, že otec nejen nemá připravenej žádnej program, ale dokonce chce, abych mu posekal ten jeho zasranej trávník. A to ještě zadarmo! ,,Proč?´´, opakoval po mně táta. ,,Protože bych, kamaráde, kromě toho znehodnocenýho šeku taky rád něco viděl za těch pět set třiavosumdesát dolarů, co ti měsíčně posílám jako alimenty´´. A co takhle láskyplnej vztah k svýmu jedinýmu synovi, ty kriple!

danuska
17.11.2011 5 z 5

Mladi v hajzlu som citala hadam aj 5x a stale sa na tom uzasne bavim.

Karoleenah
02.11.2011 1 z 5

Ani v pubertě se mi tahle knížka nelíbila. Zlatej Adrian Mole.

Neo1tex
06.09.2011 5 z 5

Tohle je moje velmi hezká vzpomínka na pubertální chvíle u knihy :-). Vynikající čtení zdaleka nejen pro náctileté.

Clash
24.03.2011 5 z 5

Série plná originálního humoru, dobrodružství a první lásky, pro kterou by jsme byli schopni udělat nemožné. Vynikající dílo z rukou C.D. Payna, které ve vás zanechá své "dospívající" kouzlo.