Mladík v exilu

Mladík v exilu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3649/mladi-v-hajzlu-iii-mladik-v-exilu-3649.jpg 4 641 43

Mládí v hajzlu série

Když se Nickova rodina rozpadne, město hoří a všechny výpadovky blokuje policie, musí se tento rebelující teenager vyrovnat s ekonomickým strádáním, bezdomovstvím, "gulagem školství", soutěživým otcem a počínající plešatostí. V průběhu toho všeho se neustále snaží přelstít "afektovaného debila" Trenta Prestona, svého soka v lásce. Paradoxně na této cestě nachází především obecnou radost ze života a soucit - obojí velmi nakažlivé!... celý text

Literatura světová , Humor , Romány

Vydáno: , Jota

Youth in Exile , 1993

valda
22.05.2017 4 z 5

I když se to děje na prvních pár stránkách, tak pozor, budu spoilerovat.
Po tom, co Nick zapálil půl města apod. Tak, jak už bylo naznačeno v předchozím díle, nezbývá než odletět do Indie....
Nebo je tu ještě jedna možnost. Nick se převleče za ženskou a nikdo v celém okolí jeho přátel to nepozná (ano, nedává to smysl, ale tohle přece není hyperrealistický román, že?).
No, musím říct, že mi chvíli trvalo, než jsem překonal ten WTF pocit, že tady čtu knihu o tom, jak se čtrnáctiletý kluk vydává za ženu. Ale nakonec jsem vlastně pochopil, že tím vzniká spousta nových vtipných situací.
I když se to z předchozího popisu nemusí zdát, tak třetí díl mi připadal takový konzervativnější, než dva minulé, a Nick/Carlotta tentokrát nepůsobil jako tak moc šílený parchant.

haki34
16.11.2016 4 z 5

Nechapu jak mu Carlottu mohli sezrat.. Nicmene - na pobaveni dobre, jinak uroven knih s pribyvajicimi dily upada ;)

Juri81
29.06.2016 4 z 5

To, za čím se Nick honí celé dva předchozí díly, se v Exilu stane skutečností. Díky tomu se bohužel vytratí určité kouzlo a napětí a Nick ztratí na své osobitosti.

martinasudová
15.06.2016 4 z 5

Skvělá oddechovka....rozhodně jsem se bavila i když některé scény jsou hodně nadsazené.

Blik
07.05.2016 5 z 5

Zatím asi nejlepší díl. Obdivuju Nicka/Francoise/Carlottu za jejich schopnost se ze všeho vykecat. Konec se mi líbil, ale v dalším díle čekám nějakou zradu.

vendy.b.
25.04.2016 4 z 5

O mnoho lepší než předchozí díl. Možná bude i nejlepší z celé série.

gonzikcz
03.04.2016 5 z 5

Asi nejlepší díl série. Jestli né nejlepší tak aspoň nejoptimističtější a nejveselejší. Nasekané průsery se odsunou na vedlejší kolej k řešení na později a děj se věnuje povedeným taškařicím Carlotty + super vyvrcholení (doslova).

Tínuša
24.01.2016 5 z 5

Rozhodně nejlepší díl celé série, škoda jen, že pak už šla série docela dolů. Carlota je prostě číslo :)

Carpinus-CZ
26.10.2015 4 z 5

Po slabším 2. dílu naštěstí přišla Charlota, která mě začala opět bavit a zase jsem se chechtal a chechtal :-) Moc dobré...
Poté, co nesmyslně hořelo celé město, Charlota celou sérii zachránila a vrátila ji tam, kde byla na začátku ...

genie
15.10.2015 4 z 5

Pomalejší rozjezd pokračování šílené story Nicka Twispa, s nástupem Carlotty však šílenosti nabraly opět na obrátkách :-) ...

PetraKou
18.08.2015 5 z 5

Nejlepší. Charlota.. :-)

Gupi
23.02.2015 4 z 5

Taky dobrý. Chyběl mi François a pobavil mě popis ultramoderního laptopu. Miluju retro.
Zdá se mi, že už to ztrácí grády, ale furt to má něco do sebe.

juckey
12.02.2014 3 z 5

Hele, Nick si dokázal vytvořit další alter ego! A s jakým úspěchem! POZOR SPOILER: Nickovi se konečně začíná dařit, fakt, že si vrzne až v obleku holky, nechávám psychoanalytikům. Rodiče vyměnil za plechovky s uzeným a fazolemi, čímž nás ochudil o celkem bohatý zdroj vtipu, ale zase obohatil o spoustu nadýmavé vlákniny. Pokud to ale můžu zhodnotit, to, že Nick a Francois neměli příležitost komentovat svůj rodičovský teror, že Carlotta byla vcelku slušná holčička a že Sheeni se přestala chovat jako nebeská kráva, srazilo zábavu třetího dílu ještě o kus pod dvojku. A pokud vás to zajímá, to s těmi psy se nevysvětlilo. Sakra.

Samuel190
12.01.2014

Tohle byl ten nejlepší díl Mládí v hajzlu, neznáte ještě nějakou takovou knížku???

dillemik
27.12.2013 5 z 5

Jak já bych si přála mít tak grotesktní, rafinovaně vendetní a nonšalatně vedený život jako právě tady náš Nick.

hojchna
22.07.2013 5 z 5

Třetí díl mě bavil mnohem víc než ted předchozí. Jako bych Nicka úplně viděla v postavě Charlotty.. opravdu jsem se moc bavila :)

Zlosynus
23.04.2013 3 z 5

Rozhodně slabší než předchozí díly. Vtipné to je, ale už jsem se nesmál nahlas..spíš jenom tak pousmíval :-)

Kapis
07.02.2013 4 z 5

Dobré pokračování velmi vtipné série, která se řítí jak namydlený blesk. Opět musím konstatovat, že Adrian Mole se mi líbí přece jenom kapku více a že C.D.Payne staví mladíka do situací, nad kterýma jsem už občas zvedal obočí. Ale s přimhouřeným okem je to zběsilé čtení, které stojí za pozornost.

Lenka Žofka
14.11.2012 4 z 5

Oni jsou si ty díly celkem podobné, že? :)

DustinMind
24.02.2012 5 z 5

Do třetice s panem Paynem a znovu s Nickem Twispem, Francoisem a Sheeni.

Nevím, ale mám to vždy tak krásně časově naladěný. Přečtu si Dostojevského, Palahniuka, Kerouaca a najednou mam zase tu hroznou chuť na Mládí v hajzlu. Je to taková sladkost, kterou si hrozně moc rádi dopřejete znovu a znovu. Dočtete a jste spokojeni, ale po několika literárních odbočkách se znovu vrátíte za Paynem a jste šťastní.

Jo a tenhle díl má navíc a překvapivě šťastnej konec, což jsem tedy, vzhledem k minulým dílům, moc nečekal.