Mládí furt v hajzlu

Mládí furt v hajzlu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127801/bmid_mladi-furt-v-hajzlu-SEQ-127801.jpg 3 199 31

Mládí v hajzlu série

Jde o o spletité a zábavné osudy rodu Twispů v deníku pubertálního potomka hlavního hrdiny série. Scottovi je patnáct a dosud nepoznal slasti sexuálního života, což je samo o sobě důvodem k depresi. Teď se ale navíc jeho naprosto trapný otec (jinak též nechvalně proslulý rozvraceč pokojných životů Nick Twisp) rozhodne, že se s celou rodinou odstěhuje do Hollywoodu, kde se hodlá stát hvězdou vlastního televizního seriálu. Scott najednou přijde o všechny své kamarády a dostatečnou útěchou mu není ani život v luxusním sídle bratrance Tylera, bývalé hvězdy amerického fotbalu a nyní multimilionáře neustále obklopeného zástupy spoře oděných krasavic. Ke všemu seženou rodiče Scottovi brigádu – má otročit jako produkční v otcově pořadu. A tady objeví světélko v temnotách – krásnou Azuru, dceru filmové hvězdy a otcova dávného soka Trenta Prestona, která se uchází o roli v seriálu. Idylka ovšem vydrží pouze do chvíle, kdy se objeví Nickova velká láska z mládí Sheeni Saundersová se synem, pohledným a neuvěřitelně okouzlujícím Frankem. City rodičů mladých hrdinů se začínají opětovně probouzet a k tomu se ještě na internetu objeví kniha z pera jistého pochybného individua jménem Vijay Joshi, která odkrývá řadu nepříjemných tajemství z jejich minulosti. A že je opravdu co číst. Zkrátka jeden průšvih za druhým. Má-li Scott konečně přijít o panictví, získat ženu svého srdce a dobýt světovou slávu, bude muset nasadit veškerou pověstnou twispovskou vynalézavost. -oficiální anotace distributora... celý text

Literatura světová , Humor

Vydáno: , Jota

Son of Youth in Revolt: Diaries of Scott Twisp , 2011

Dom95
30.12.2023 5 z 5

Četlo se samo. Doufám, že další díly pojedou alespoň na podobné vlně.

"(Šachy): Král je totální slaboch, kterej se musí roztřeseně skrejvat za hradbou pěšáků, zatímco jeho stará řádí jak utržená ze řetězu."

"Hádám, že dobře vypadající baby jsou zkrátka přirozený sokyně. Odpuzujou se jak dva magnety se stejným pólem."

Radous
19.11.2023 2 z 5

No, buď jsem už příliš nasycen stejným stylem (případně námětem), anebo z toho Payne udělal něco na způsob BH 90210. Nějak mi přijde, že namísto vtipu (a šílených zážitků hlavního protagonisty) už je to spíše o tom (...) a o turbulentním párování stále přibývajících postav. Čert aby se v tom taky vyznal, to se musí podotknout.

Edgar
25.12.2021 4 z 5

Syn Nicka Twispa je oproti otci slabý odvar. A to se týče celé knihy. Nejvíc jsem se nasmál, když se oběvila postava z původních knih. Celé to na mě zapůsobilo jako uzvřevní a tečka za Twispovic klanem. Proto nemůžu uvěřit, že jsou další pokračování.

Zesamsun
31.01.2021 2 z 5

Sice na původní sérii to nemá, ale pořád se to dá číst.

nikikostadinova
16.08.2019 4 z 5

Půl hvězdičky za přehled postav, který mi dost pomohl. Mně osobně tento díl bavil, i když si uvědomuji proč není tak oblíbený jako ty první díly. Mě takhle série naprosto sedí a jsem zvědavá co bude dál.

Margherita_N
09.05.2019 2 z 5

Blbosti z života hollywoodských miliardářů, no :) Pořád je to psaný vtipně, ale na rozdíl od Nicka jeho syn je zahrnutej rodičovskou láskou a přepychem a jeho příbuzní jsou výhradně slavní a bohatí, takže jeho "starosti" jsou fakt jen velmi povrchní. Už tam není fakt vůbec žádnej přesah. Skoro bych řekla, že je to přizpůsobený novým mladým čtenářům, kteří chtějí takovýhle obrázky z bohatýho pohodlnýho života - to je už pár let jasný ze sociálních sítí.

Peťulka3
02.03.2019 5 z 5

Paráda stejně jako celá série.

wally
17.08.2018 3 z 5

Po pár propadech posledních dílů byl tento zase o krapánek víc zábavný a docela dobře se to četlo. Na první díl či dva to nemá, ale i tak to nebyla ztráta času.

Patapuf
15.08.2018 3 z 5

Už to není tak vtipný.... spíš to začíná být docela smutný, protože z vašeho hrdiny se stává nudný týpek... nicméně vás to nutí číst dál, protože už máte Twispy pod kůží a jste zvědavý, jak to s nimi dopadne... zvlášť když jeho syn zase rozjel zajímavé machinace co se týče partnerských vztahů v jeho okolí...

kilometr
26.06.2018 2 z 5

Občas se povede jedna vtipná hláška,tak na 20 stran.A jinak mi bylo jedno,co hlavní hrdina řeší.30%.

KlariN
29.12.2017 3 z 5

C. D. si udržuje svůj styl a dojí proslulou značku co se dá. Zlaté časy jsou už pryč, ale bronz ještě horko těžko urve. Na dovolenou v pohodě.

slawa.cap
17.12.2017 4 z 5

Rozhodně lepší než osmý díl, rozhodně horší, než šestý. Není to špatné, ale na původní sérii to nemá.

bekule
23.10.2017 3 z 5

Vtipné ale už je to takové nastavování jako u nekonečných seriálů. První díly byly skvělé.

Jarvis
06.04.2017 3 z 5

šlo to

haki34
16.11.2016 2 z 5

Doplnena sbirka... Cteni uslo, dej celkem o nicem, jen vyjmenovavani dalsich a dalsich postav v spletité kdo je kdo... Jak rikam, kenec mel nastat poNickove cirkusacke ere...

frutis888
17.07.2016

Když jsem procházel knihkupectvím, tak jsem to záhledl a hned jsem si to musel koupit. Mám přečtenou celou sérii předešlých 6-ti dílů a tak nějak jsem zatoužil vrátit se do puberťackých let. Možná tam chybělo nějaké to spálené město, převlečení za holku nebo třeba plastická operace, ale i tak se mi to velice líbilo a poznámky Scotta Twispa mě mnohokrát pobavily. Ikdyž tady píše hodně lidí o zklamání, tak já jsem spokojený s návratrem k C.D. Paynovi (aspoň na chvíli, protože jsem to přečetl za 2 dny) :)

gonzikcz
03.04.2016 2 z 5

Tak tohle je jednoznačně nejslabší díl série. Prostě a jednoduše tomu chybí akce. Z 90ti procent jde jen o drby a intriky kdo, kde a s kým. Osudy Tylera, Umy, Rydera, Pasca, Lillian, Marcuse (a pár dalších bezvýznamných figurek by se ještě našlo) mě teda moc nezajímaly. Navíc mi přišlo, že Tyler měl rád Veevu a ne Umu, kterou viděl jednou v životě. Plus tam byly nějaké náznaky, že Uma je pěkná potvora, takže jsem čekal nějakej šťavnatej twist a ono nic. Fakt nuda.

hanča34
23.01.2016 3 z 5

Sice jsem knihu přečetla, ale moje krevní skupina to není, takže knihy od C.D.Payne asi ne.

niknikita
29.11.2015 3 z 5

Opět vtipné, zábavné a čtivé ale ubrala bych nějaké stránky...v polovině jsem se začínala docela nudit...

Carpinus-CZ
26.10.2015 3 z 5

Mládí furt v hajzlu :-) Už název je super. Hodnotil bych asi stejně jako poslední 6. díl série. Pořád čtivé a vtipné, ale přeci jen už trochu zbytečně uměle nastavené. Už by to chtělo jiný námět. Pokud se dočkáme třeba 10 dílů na téma Nick Twisp, každý další už ubere z lesku a skvostu původních dílů ...

deníky dospívání rodinné vztahy

C. D. Payne
americká, 1949
2005  75%Holubí mambo
2013  80%Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla
2012  69%Mládí furt v hajzlu
1995  85%Mladík v okovech
2015  77%Nestydaté plavky

Kniha Mládí furt v hajzlu je v