Mladá císařovna

Mladá císařovna https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31562/sissi-dil-mlada-cisarovna-31562.jpg 4 79 13

Sissi série

2. díl zahrnuje krátký úsek ze života mladé císařovny od jejího seznámení s Františkem Josefem I. po první léta jejich manželství. Román vypráví o mladičké Sissi, dceři bavorského vévody, která žila volně a šťastně mezi svými četnými sourozenci v překrásné bavorské přírodě. Po osudovém setkání v Bad Ischlu s mladým císařem vzplane mezi mladými lidmi láska a mladý císař je očarován Sissinou bezprostředností a půvabem. Postaví se na odpor domluvenému sňatku i mrazivému nesouhlasu své matky. Po svatbě se Sissi musí téměř ze dne na den změnit z bezstarostného děvčete v první dámu rakouské říše, kde platí striktní dvorní protokol a společenská pravidla. Sissi prožívá dny manželského štěstí i těžkých zkoušek. Boje s tchýní, smrt prvorozené dcerky i vážná nemoc mění pozvolna mladičkou císařovnu uvážlivou mladou ženu.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Ein Mädchen wird Kaiserin , 1995

knihařka2
knihařka2
14.05.2023 3 z 5

Ja nevím co se stalo ale mám pocit jak kdyby knihu napsala úplně jiná autorka než první díl. Vždyť to na sebe vůbec nenavazuje. A ani styl psaní není stejný. Je to hezká pohádka psaná jednoduchým jazykem. Děj rychle plyne a dobře se čte. Řekla bych dost podobná filmové verzi. Ale historickou hodnotu to podle mě moc nemá.

Booky84
Booky84
01.02.2023 5 z 5

Opět krásné a lehké čtení. Začátek se vrací časově trochu zpět, ale to ani nevadí. Líbí se mi vykreslení vzájemných vztahů a do toho vkládaný kus historie.

p.pavlina
p.pavlina
04.01.2023 5 z 5

Knihu jsem četla už asi potřetí a vždy ji hltám. Moje nejoblíbenější série.

michaella03
michaella03
13.09.2022 5 z 5

Ze začátku jsem byla zmatená z časových souvislostí, ty se ale postupně ustálily. Oceňuji vykreslení politiky a historických momentů, stejně tak i vztahu mezi Sissi a Franzem Josefem.

georginaa
georginaa
28.06.2022 3 z 5

Sisi se stává vdanou císařovnou a přes velké nesnáze se musí naučit žít s danými pravidly.
Stává se z divoké a svobodomyslné slečny, uvážlivá mladá žena. Smrti své narozené dcery se uzavírá do sebe, musí čelit životním těžkým zkouškám. Tchýně ji to nijak neusnadňuje a stále na ni přenáší špatné emoce.

Martina291086
Martina291086
13.01.2022 5 z 5

Opět velice čtivé, psané lákavou formou. Nenapadá mě snad jedna nezajímavá část, proto se k ní ráda vracím. Přiznám se, že celou sérii podvědomě srovnávám s filmem a svými znalostmi o Alžbětě Bavorské nebo Františku Josefovi a byť některé události jsou vyprávěné trochu jinak, neznamená to, že je spisovatelka "úplně vedle". Von Ingenheim se rozhodně snažila vcítit do pocitů Sissi a vykouzlila příběhově barevný kolorit tehdejší situace a celkového prostředí. A to ne každý dokáže...

silvinka12
silvinka12
22.12.2018 5 z 5

Je to krásná, zajímavá a čtivá kniha, která se dá přečíst za krátkou dobu.

MOu598
MOu598
03.09.2018 3 z 5

Rychle se čte, napsáno vyprávěčským stylem, krátké věty.
Zajímavé, atraktivní prostředí i doba - naše historie. Zajímavý je v závěru schématický rodokmen od prarodičů po vnuky Sissi i Františka Josefa I.

deshalb
deshalb
07.03.2017

pekné a oddychové čítanie pre dospelé ženy ale aj pre násťročné:)

Markett
Markett
16.12.2013 5 z 5

Opravdu nádherný díl. Velmi čtivá knížka a zajímavá. :)

lusila
lusila
07.07.2013 4 z 5

Prečítala som celú sériu, každá kniha bola zaujímavá, aj keď som sa nedozvedela nič nové.

Atuin
Atuin
29.12.2012 4 z 5

Příjemné, čtivé,v podstatě laskavé.

Katrys
Katrys
17.08.2012 5 z 5

Velmi pěkný díl série Sissi.