Mladá císařovna

2. díl zahrnuje krátký úsek ze života mladé císařovny od jejího seznámení s Františkem Josefem I. po první léta jejich manželství. Román vypráví o mladičké Sissi, dceři bavorského vévody, která žila volně a šťastně mezi svými četnými sourozenci v překrásné bavorské přírodě. Po osudovém setkání v Bad Ischlu s mladým císařem vzplane mezi mladými lidmi láska a mladý císař je očarován Sissinou bezprostředností a půvabem. Postaví se na odpor domluvenému sňatku i mrazivému nesouhlasu své matky. Po svatbě se Sissi musí téměř ze dne na den změnit z bezstarostného děvčete v první dámu rakouské říše, kde platí striktní dvorní protokol a společenská pravidla. Sissi prožívá dny manželského štěstí i těžkých zkoušek. Boje s tchýní, smrt prvorozené dcerky i vážná nemoc mění pozvolna mladičkou císařovnu uvážlivou mladou ženu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31562/sissi-dil-mlada-cisarovna-31562.jpg 4.253

Sissi (2.)

Ein Mädchen wird Kaiserin (1995)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)

MOu598

Rychle se čte, napsáno vyprávěčským stylem, krátké věty.
Zajímavé, atraktivní prostředí i doba - naše historie. Zajímavý je v závěru schématický rodokmen od prarodičů po vnuky Sissi i Františka Josefa I.

deshalb
07.03.2017

pekné a oddychové čítanie pre dospelé ženy ale aj pre násťročné:)

Markett
16.12.2013

Opravdu nádherný díl. Velmi čtivá knížka a zajímavá. :)

lusila
07.07.2013

Prečítala som celú sériu, každá kniha bola zaujímavá, aj keď som sa nedozvedela nič nové.

Atuin
29.12.2012

Příjemné, čtivé,v podstatě laskavé.

Katrys
17.08.2012

Velmi pěkný díl série Sissi.