Mizení Boha

Mizení Boha https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182734/mizeni-boha-182734.gif 5 6 2

Kniha, která se tematicky pojí s již Argem vydanými publikacemi Dějiny Boha a Obecné dějiny ďábla, pojednává o proměnách Boha v lidském vědomí od dávných dob po dnešek. Autor, profesor hebrejské literatury a komparatistiky, čerpá z vynikající znalosti problematiky. Poutavým způsobem podává výklad o postupném mizení Boha v biblických textech Starého i Nového zákona, přes Nietzscheho výrok "Bůh je mrtev" až po duchovní krizi dvacátého století, spojenou se závratným rozvojem vědy.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: ,

The Disappearance of God , 1995

EsoRimmer
EsoRimmer
25.10.2019 4 z 5

Kniha je velice zajímavá, přestože se nakonec věnuje trochu jinému problému, než jsem původně čekal. První dvě části jsou opravdu přínosné a člověk se při nich i dost poučí. V závěru se však autor pokouší o harmonizaci a jakýsi pozitivní konec , což je bohužel spíše kontraproduktivní.

Janek
Janek
24.11.2013 5 z 5

Čtivá, fascinující a velmi inspirativní kniha, přestože na některých místech (především v samotném závěru) s autorem nesouhlasím. Doporučuji, a to ne jen k jednomu čtení.

náboženství teologie církevní dějiny, dějiny církve

Autorovy knížky

1999  93%Mizení Boha