Míťova láska

Příběh se odehrává za pravé ruské zimy v Moskvě. Hlavními hrdiny je Míťa a Káťa a jejich láska. Míťa je velmi žárlivý. To vedlo k problémům jako vždy. Pak si dali pauzu, ale Káťa už se k němu nechtěla vrátit...

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/55134/mitova-laska-55134.jpg 4.127
Literatura světová, Novely
Vydáno:, Československý spisovatel, Stanislav Minařík

gersie

Příběh o lásce v níž hlavní hrdina se svojí milou prakticky není ," nic s ní neměl " jen celou dobu vzpomíná na chvíle prožité v její přítomnosti a doufá v jejich společnou milostnou budoucnost, která samozřejmě nepřichází ani nikdy nepřijde. Velká většina textu se ale nevěnuje této dvojici , nýbrž popisuje jarní a později letní období v lese, v sadech a zahradách ruského venkova. To že zpívají slavíci se tudíž dočteme daleko častěji a vícekrát , než že Míťa miluje Káťu. Pro mne trochu nečekané a netradiční pojetí milostné zápletky. Ale aspoň jsem si udělal lepší obrázek o ruské vesnici za časů buržoazních.

Ewik

Kraťoučká novela o první lásce - citu, na který člověk nikdy nezapomene. O citu, který dokáže rozechvět vzrušením, pohladit a rozbušit lidské srdce v očekávání. Ale také o citu, který dokáže být velmi krutý a zraňující zvlášť, když je neopětovaný.

Dokonalost jeho kompozice spočívá v kráse a barvitosti jazyka, který užívá. Laská se s ním a přivádí k životu vše v textu. Z celého příběhu tryská hluboká láska k ruské zemi, přírodě, kterou vykresluje v těch nejkrásnějších barvách. O hlubokém klidu venkova provoněným lesy a ovocnými sady. Bunin přenesl své vzpomínky na papír, aby uchoval jejich krásu. Novela samotná je velice prostá, to krásné z ní dělá sloh a jazyk.

Linduska16
02.05.2013

Krásný poetický příběh o mladé lásce. Ke knize se určitě ráda ještě někdy vrátím.