Poslední slova

Poslední slova https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130710/bmid_posledni-slova-GyK-130710.jpg 4 57 13

Mitchellová a Markby série

Desátý případ Meredith Mitchellové a Alana Markbyho Superintendant Alan Markby a jeho přítelkyně Meredith Mitchellová zoufale potřebují dovolenou – a cotswoldská vesnice Parsloe St. John jim připadá jako dokonalá volba. Jejich sousedka, novinářka na odpočinku Wynne Carterová, je velmi přívětivá, ostatně jako všichni ve vesnici, a nad sklenkou ostružinového vína si hýčká svou nejnovější posedlost. Je totiž přesvědčená, že život – i smrt – energické postarší dámy Olivie Smeatonové nebyly takové, jak se zdály. Markby se zajímá víc o koupi Oliviina domu než o okolnosti, za jakých zemřela, Meredith však vyprávění o staré dámě, smrti milovaného koně a zaprášeném obchodě s veteší zaujme. A když ve vesnici dojde k dalšímu hroznému neštěstí, i Markby musí uznat, že na sousedčině podezření něco je.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

A Word After Dying , 1996

pepa4081
13.06.2023 4 z 5

Opět styl detektivky (nekrvavá), který mi vyhovuje. Mám rád celou sérii. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Jana-Marie
21.12.2022 5 z 5

Kniha se ke mně dostala náhodou - ani mě moc nelákala, ale velmi příjemně překvapila. Začátek mě moc nezaujal, ale pak jsem si zbytek velmi užila - příjemné, pohodové (což je zajímavé - když se jedná o detektivku) a zajímavé čtení - určitě doporučuji a od autorky rozhodně není poslední knihou, kterou si přečtu.

Pavlnka
21.05.2022 4 z 5

Opět klidná, pohodová a elegantní detektivka.

konicekbily
04.04.2022 4 z 5

Dovolená tradičního vyšetřovacího tandemu je narušována nezvyklými okolnostmi: mrtvým koněm, nehodou staré dámy, čarodějnickými náznaky a škodami na majetku starousedlíků. Oba nevědí, co si s tím počnout - až uprostřed knihy zjeví se vražda! A oba se zapojí do vyšetřování Meredith na to přijde!

janastok
22.01.2022 3 z 5

Klidná, odpočinková detektivka.

begonie226
24.11.2021 4 z 5

Mám ráda příběhy plné napětí z anglického venkova s Meredith Mitchellovou a Alanem Markbym. Tahle dvojice se opět připlete do sledu podivných událostí a společnými silami ho dokáží rozuzlit.

iška
19.03.2021 3 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. Klasická detektivka z anglického venkova.

Marcik7
10.12.2019 4 z 5

pěkná klasika, zajímavá zápletka, anglický venkov - líbila se mi

Len2očka
30.10.2017 5 z 5

Opět pěkná detektivka,moc se mi líbila.

alnahu
02.10.2017 5 z 5

Hrůzná vražda ,která otřásla idylou vesnice. Kdo zabil půvabnou zhýčkanou Olivii Smeatonovou? Novinářce Meredith a superintendantu Alanu se podaří tuto záhadnou smrt vyšetřit ,za jakých zvláštních okolnostech zemřela a že nebyla taková, jak se zdála. Pěkná čtivá detektivka

klarence
26.06.2017 4 z 5

Příjemná oddechovka z venkovského prostředí

Evik30
25.03.2014 3 z 5

Na přečtení dobrá detektivka. Tyhle typy detektivek upřednostňuju na úkor některých novodobějších detektivek, které zrovna moc nejsou moje parketa. Pěkně napsaný příběh. Vraha se dozvíme až téměř na konci knihy, i když v průběhu knihy indicie ukazují na někoho úplně jiného. Konec knihy mi připomínal knihy Past na Popelku a Kámošky až za hrob. Více ale prozrazovat nebudu. Je na každém čtenáři zda si knihu bude chtít přečíst nebo ne.

Jitush
16.04.2013 4 z 5

I když na takovýhle typ detektivek moc nejsem, tahle se mi velmi líbila. Narozdíl od podobných knih nebo filmů jsem u ní nevěděla hned na začátku, kdo je vrah, což mě potěšilo a donutilo mě to přečíst knihu s napětím od začátku do konce. Nemám ráda nudné popisné pasáže postav a krajiny, které se tu občas objevují, ale uznávám, že patří k utvoření lepší představy především o lidech.