Neklidné zlo

Neklidné zlo https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280735/bmid_neklidne-zlo-SLk-280735.jpg 4 72 15

Mitchellová a Markby série

Nový případ Alana Markbyho a Meredith Mitchellové Když jsou ve stoveyském lese v srdci Cotswoldsu nalezeny lidské kosti, detektivu superintendantovi Markbymu přeběhne mráz po zádech. Před dvaadvaceti lety totiž krátce po svém nástupu k policii pátral po brutálním sériovém násilníkovi, který přepadal zdejší ženy. Po pátém znásilnění s tím útočník přestal a poté už o něm nikdo neslyšel. Teď se ovšem může objevit nová stopa. Vzápětí je v kostele zavražděna jedna z místních obyvatelek… Mohou spolu oba případy souviset?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Motto

A Restless Evil , 2002

pepa4081
01.04.2024 5 z 5

Jako vždy jsem velmi spokojen.
Velmi uspokojivé.

Pavlnka
10.08.2022 4 z 5

Skvělé pokračování, těším se na další díl. Příběh zajímavý, poklidný, ale velmi čtivý.

čef
15.03.2022 4 z 5

Něco jako slečna Marplová, i když detektivů je zde více, důležitou roli hraje nastávající pana hlavního inspektora. Zápletka je složitá, s kořeny v minulosti, v malé vísce je parchantů a úchylů až bys brečel. Nějaký rychlý spád děje se od autorky nedá očekávat, takže je to snad dobré jako čtení před spaním.

Marcik7
10.01.2022 4 z 5

Anglická klasika, mám ráda prostředí anglického venkova a jeho typické postavičky.

konicekbily
04.01.2022 4 z 5

Venkovské prostředí, oblíbená dvojice vyšetřovatelů, několikeré odvolání na minulost (nález starých lidských kostí a nevysvětlené případy starých znásilnění) a náhlá vražda v současnosti - to vše umožnilo autorce, aby nás tahala za nos poměrně dlouhou dobu, než nám dala rozhřešení. Rozhřešení je úplné a opět si něco od autorky přečtu.

knihomolka525
04.07.2021 5 z 5

Parádní zážitek z knihy.Opět velká spokojenost.Příběhy z viktoriánského prostředí mě nijak nenadchly.Spíš mi sedí tyhle.Tahle "posedlost"Granger u mě došla tak daleko,že si některou kapitolu přečtu ještě jednou ,abych co nejvíc protáhla čas ke konci.Vychutnat si psané.

Regger
05.04.2020 5 z 5

Klasická anglická detektivka v tom nejlepším smyslu!

klarence
18.02.2019 4 z 5

Ann opět nezklamala, bylo milé si zase od ní něco přečíst.

čika
28.08.2018 4 z 5

Svrbia ma prsty a hoci je to klise, musim to napisat....stara dobra anglicka detektivka. Vyborne vykreslenie postav i prostredia, velmi filmove, skvely preklad. Tesim sa na dalsie....

Chesterton
20.11.2017 5 z 5

Moc pěkná obálka, jako vždy. Napětí do posledních stránek. Atmosféra laskavá:) Ann Granger umí!!!

jarin58
14.10.2017 4 z 5

Dobrý detektivní příběh zasazený do drsného anglického venkova s překvapivým koncem.

orinka3
28.05.2017 4 z 5

Příjemná a pohodová detektivka - pokud se tato slova k detektivnímu žánru vůbec hodí. I když jde o hrůzné činy, husí kůže nenaskakuje. Už tu někdo psal, že atmosféra je přesně taková, jako při Vraždách v Midsommeru. Před očima vyvstává milá anglická venkovská krajina a lidé nejrůznějších povah. Dobře napsáno, dobře přeloženo, prima čtení na víkend.

MarieH
13.04.2017 4 z 5

Četla jsem celou sérii Mitchellová a Markby a musím souhlasit s petrarka72, mistrně vykreslené prostředí, takže popis nenudí ale zapadá do děje. Příjemné čtení.

petrarka72
06.04.2017 4 z 5

Detektivka ala Vraždy v Midsommeru. Proč se člověk cítí bezpečně v popisované krajině, i když tam proběhla série znásilnění a nějaká ta vražda? :-)

skipiii
26.03.2017 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a jsem nadšena. Krásná a napínavá detektivka z anglického venkova. Sympatické postavy a krásná tajemná obálka. Rozhodně doporučuji!