Na to vem jed

Na to vem jed https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30004/bmid_na-to-vem-jed-qIw-30004.jpg 4 107 29

Mitchellová a Markby série

První díl z nové řady klasických anglických detektivek. Meredith Mitchellová, která pracuje jako konzulka v cizině, je pozvána na svatbu své neteře v městečku Westerfield. Zvláštní vztah obou nastávajících manželů i průběh svatby ji však překvapí. Meredith tuší, že se její pobyt neobejde bez jisté dramatičnosti. Ale rozhodně neočekává, že bude svědkem neopětované lásky, vydírání, a dokonce vraždy.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Motto

Say it with Poison , 1991

tereza1964
včera 2 z 5

Ač mě tato autorka baví, tahle kniha se jí moc nepovedla. Nedokázala jsem se vžít do děje ani do postav.

renefer
07.08.2023 4 z 5

Povedená anglická detektivka ve stylu Christie.

ctenarkaEva
26.04.2023 2 z 5

Těšila jsem se na poklidnou anglickou detektivku stylu Agathy Christie, ale zdálo se mi, že tomu pořád něco chybí. Náhodou jsem již přečetla druhý díl dříve než tento první a ten se mi líbil o něco víc.

Makůvka
24.03.2023 4 z 5

Moje první setkání s touto autorkou a musím říct, že jsem byla spokojená.
Je to taková lehčí oddechová detektivka, bez potoku krve a brutálního násilí. Pěkná nepřekombinovaná zápletka, kterou řeší sympatický detektiv Markby a do vyšetřování mu trošku strká nos Meredith, která byla pozvána na svatbu své neteře.
Bylo to příjemné čtení a určitě si přečtu další díl této série.

pepa4081
28.12.2022 4 z 5

Má první kniha od této autorky. Hezká detektivka v duchu staré anglické školy. Zpočátku jsem se nemohl začíst, ale pak mne to chytlo.
Velmi uspokojivé.

PREBURDA
28.10.2022 3 z 5

Do knihy jsem se ze začátku nemohla ne a ne začíst. Takové nemastné, neslané psaní, o ničem. Potom, však děj dostal jiskru a začal se pomaloučku rozvíjet a zamotávat. Poklidná detektivka. Vrah, překvapivý, se smutným motivem.

rafan65
30.06.2022 4 z 5

Příjemná detektivka z anglického prostředí. Bez krve a zbytečně překombinovaných zápletek. Nic víc ke vzniku dobrých detektivek netřeba. Těším se na další díly.

Awča
09.05.2022 3 z 5

Poklidný příběh, četl se dobře, kniha na dvě pohodová odpoledne. Možná jsem také, jako Agathette, postrádala větší jiskru.
Zjistila jsem, že jde o první díl série, a z toho díly 2 až 5 jsem již četla, ale nějak si na ně nemohu vzpomenout, ani po přečtení anotace. A asi to tak bude i s tímto dílem. Milé, ale nezanechá větší dojem. Být to TV seriál, pak by byl ideální k žehlení, a nemyslím to ve zlém.

Pavlnka
15.08.2021 4 z 5

Klidná, pohodová oddychovka. Líbila se mi, určitě budu v sérii pokračovat. Nečekejte žádný trhák, ale po několika psychothilerech mě uklidnila :-D.

Aghatte
19.05.2021 2 z 5

Vůbec mě to nebavilo.
Bez jiskry, bez života, bez sympatií. Velké zklamání.

moudivlacek
19.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Kdo má rád detektivky typu Agatha Christie či seriál Vraždy z Midsomeru, tak si zde přijde na své. Hlavní hrdinka je také zralá žena, která prostě neumí sedět v koutě a dívat se, jak někdo vyšetřuje vraždu, také má pocit, že toho spoustu určitě zvládne sama. Vrchní inspektor je překvapen, že ho cizinka přitahuje jako žena a nejen zjevem, každopádně má vztek, jak se mu plete pod nohy. Pobavila jsem se jejich vztahem, i když hlavní motiv mě nutí k pláči. Je to prastarý, přesto stále platný motiv pro plno vražd i dnes. Těším se na další díl a vztahy hlavních hrdinů.

kap66
18.05.2020 2 z 5

Starosvětská, klasická, poklidná? Souhlasím. Hlavní problém cítím ale v tom, jak je toho dosaženo. Kdybyste si mysleli, že se děj odehrává těsně po válce (v úvahu by přicházela i 1. světová), našli byste jen pár argumentů proti. Nejen nemoderním prostředím, to by tak nevadilo, ale především vztahy mezi lidmi a jejich způsobem uvažování i vyjadřování (tady tomu zřejmě „pomohl“ i překlad). Vadil mi slovník i to, jak mě autorka předpřipravovala na nadcházející události. Např. tři různé postavy se na několika málo stranách vyjádřují o mladé Sáře, které se zatím nic neděje: „ta ubohá dívka“ (její matka), znovu „ta ubohá dívka“ (Meredith) a „ubohé dítě“ (paní Lockeová). O jednom muži, o němž zatím nevíte nic jiného, než že kouřil trávu a kupoval si pornočasopisy (považte!), dostanete raději hned informaci: „V podstatě to byl všivák“ (později bídák a hejsek). Sama Meredith (jež nese z poloviny tuto sérii na svých bedrech, jak vidím) je zásadní přítěží nejen případu, ale i zmiňované poklidné atmosféry. Její promluvy bývají uvozeny takto: vybuchla, vybuchla naštvaně, vypěnila, odsekla podrážděně, přerušila ho ostře, kypěla vzteky. (Některé z jejích „výbuchů“ byly úsměvné: „Usilovně na tom složitém a nechutném případu pracuje,“ vybuchla Meredith.)
Je mi líto, ale nebylo to ani příjemné ani milé čtení - a bohužel to nebyla ani dobrá detektivka.

janastok
05.05.2020 3 z 5

Poklidná, staroanglická detektivka, žádné honičky a stříkání krve. Jen tomu něco chybí. Děj se ne a ne rozběhnout a pak je náhle konec. Hrdinka nemastná, neslaná, věčně nabručená. Zkusím ještě další díl a pak uvidím.

konicekbily
31.05.2019 3 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátil k první knížce celé řady, abych si ujasnil postavení osob na "startovní čáře" série. Není to špičkový výkon autorky, ale jako odpočinkové čtení se dá přečíst.

akinomV
03.03.2019 4 z 5

příjemná oddechová detektivka

berila
20.11.2018 3 z 5

Slušná oddychovka.

trudoš
10.11.2018 2 z 5

Konvenční detektivka z anglického venkova, která by nemusela být úplně marná, kdyby z ní Ann Grangerová nedělala televizní novelu pro ukrácení dlouhé chvíle. Tenhle dojem ve mně vzbudil především fakt, že s vraždou autorka nakládá jak se všední záležitostí, přičemž pachateli hrůzných činů jsou zpravidla psychicky labilní jedinci, jenž by zasloužili spíš klid ve vypolstrované cele než doživotí v Sing Singu.
Za mé průměrné hodnocení však může i uměle vytvořená postava Meredith Mitchellové, která při vyšetřování víc škodí, než pomáhá. Ačkoli oni se tu všichni protagonisté chovají dost nesmyslně - chrání tajemství, o němž všichni dávno vědí, tváří se ukrutně podezřele, když to zápletka potřebuje a náhodně zatajují fakta, jakoby jim za to nehrozilo víc než dobrácký šťouchanec do zad.
Autorka ve svém vyprávění několikrát zdůrazní, že městečko Westerfield, které je dějištěm příběhu, nemá duši. A právě tak na mě působil celý román - spousta slov kolem, ale uvnitř nic, co by mě čímkoliv zaujalo.

Knižní střípky
16.03.2018 3 z 5

Měla jsem chuť na klasickou detektivku z anglického venkova, miluji starou dobrou Agathu a chtěla jsem zkusit něco nového. Byly mi doporučeny detektivky od paní Granger. A jsem spokojená. Samozřejmě, že Agathu v mých očích nikdy nic nepředčí, nicméně tato kniha mi dokázala navodit podobnou atmosféru jako knihy od A.CH. Poklidný anglický venkov probuzený nějakým zločinem je pro mě vždy milé počtení. Těším se na další díly.

Chesterton
20.12.2017 4 z 5

Ann je mojí oblíbenou spisovatelkou. Knihy laskavé, sympatická dvojice detektivů je jen bonusem. Bez potoků krve a zbytečně překombinovaných zápletek. A také bez mnoha zbytečných stránek navíc.

Artep25
14.11.2017 3 z 5

Já bych to okomentovala ,jako nenadchne a neurazí .Dalo se číst ,ale u vytržení jsem nebyla ,počkám ,jak budou vypadat další knihy od autorky .