Čas pro vraždu

Čas pro vraždu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4390/bmid_cas-pro-vrazdu-aeQ-4390.jpg 4 82 13

Mitchellová a Markby série

Druhá kniha nové řady klasických anglických detektivek Meredith Mitchellová se vrací do Cotswoldsu, kde se setkává se starým známým, vrchním inspektorem Alanem Markbym. Přijímá jeho pozvání na vánoční svátky a seznamuje se se svou sousedkou Harriet Needhamovou, s níž si hned padnou do oka. Avšak krátce nato se Harriet stane obětí osudové nehody. Mnozí jsou však přesvědčeni, že se jedná o vraždu, a vrchní inspektor s nimi souhlasí. Meredith nakonec zdráhavě připouští, že by mohl mít pravdu..... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

A Season for Murder , 1991

PREBURDA
07.06.2023 2 z 5

Druhá kniha série je za mnou a dál v této sérií pokračovat nebudu. Tak jako u první knihy ze série, vlažná, zdlouhavě se vše táhne a až v samém závěru rychlé rozuzlení. Kniha na mě chvílemi na stránkách působí, že autorka se zabývá vztahy, který jsou neustále na mrtvém bodě, protivné Meredith Mitchellové ( ta naprosto neví co chce) a nesmělým a zapčklým Alanem Markbym ( takže román pro ženy) a najednou zase vlažný kriminální příběh, který se zbytečně vleče. Obojí zakombinovat do knihy, tak aby čtenář knihu nedal z ruku, se autorce moc nedaří. Můj šálek kávy to tedy není.

rafan65
07.05.2023 4 z 5

Opět poklidná anglická detektivka která měla sice pomalejší rozjezd ale četla se pěkně. Knihy této autorky se odehrávají na anglickém venkově a často se autorka snaží do děje vložit chov koní a koňské stáje. Celkem průměrné čtení které není žádný velký trhák ale kdo má rád poklidné detektivky tak si přijde na své.

ctenarkaEva
26.04.2023 3 z 5

Tento díl se mi líbil víc než první. Líbila se mi vánoční atmosféra anglické vesnice a jsem zvědavá na vývoj vztahu hlavních hrdinů. Pohodové čtení na jeden nebo 2 večery.

pepa4081
28.12.2022 4 z 5

Po druhém dílu série už vím, že tohle se mi líbí. Pěkná detektivka ze staré klidné školy.
Velmi uspokojivé.

moudivlacek
19.05.2021 3 z 5

Tato kniha mi připomíná detektivky Agathy Christie. Nepopisuje se tu brutální násilí, ale vraždy se vyšetřují tak nějak v poklidu, hlavně neustálým hledáním střípků pravdy. Rozhodně to neubírá knize na kráse, rozhodně tyto příběhy mají co do sebe. Tento příběh vypráví o lásce nelásce, o tom, kdo se nad koho povyšuje, kdo koho využívá a zneužívá. Také je tu opětovné setkání Alana a Meredith. Alan by chtěl více přátelství, Meredith se toho obává, přesto po přátelství tajně touží. Společně rozhodně tvoří zajímavý pár kriminalisty a bývalé konzulky. Ráda si přečtu další díl.

Simi
17.11.2020 3 z 5

Dobrá, takže za tři. Prostředí poklidného venkova: super. Nápad: paráda. Průběh děje: žalostný - cca 80% knihy se vleče, zbytek to dohnat nestačí. Vztah mezi hlavními hrdiny: podivný - autorka by udělala lépe, kdyby z nich vytvořila jen prima přátele a neřešila nic jiného. Chtě nechtě, jako žena, fakt Harriet nechápu. Ještě nevím, jestli sáhnu po další, ale hned ne. Neví někdo, jestli je ještě nějaká chata na Šotkových pastvinách volná? Brala bych:-).

janastok
20.05.2020 3 z 5

Trochu lepší než první díl, poklidná vánoční atmosféra anglického venkova, žádné velké drama. Jen hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla, stále nespokojená, rýpající se ve svých citech a pocitech jak sextánka z červené knihovny.

Awča
16.10.2019 4 z 5

Poklidná, svým způsobem starosvětská detektivka. Poměrně dost popisu anglického venkova, vztah mezi hlavními představiteli se posouvá šnečím tempem, ale kupodivu to pro mne bylo, po všech těch moderních až brutálních detektivkách, mile osvěžující. Určitě si přečtu ještě další knihy autorky.

martina.tim
23.06.2018 3 z 5

Příjemná odpočinková detektivka z anglického prostředí, která nenadchne, ale ani neurazí. Proto hodnotím průměrem.

Knižní střípky
04.04.2018 3 z 5

Měla jsem chuť na klasickou detektivku z anglického venkova, miluji starou dobrou Agathu a chtěla jsem zkusit něco nového. Byly mi doporučeny detektivky od paní Granger. A jsem spokojená. Samozřejmě, že Agathu v mých očích nikdy nic nepředčí, nicméně tato kniha mi dokázala navodit podobnou atmosféru jako knihy od A.CH. Poklidný anglický venkov probuzený nějakým zločinem je pro mě vždy milé počtení. Jedná se o druhý díl série a opět se mi moc líbil, jsem spokojená.

Len2očka
30.10.2017 5 z 5

Opět hodnotím stejně,jako všechny ostatní autorčiny knihy.

jarin58
29.09.2017 4 z 5

Příjemná detektivka z přitažlivého anglického venkova.Fajn čtení.

konicekbily
07.12.2016 3 z 5

Stará dobrá anglická detektivka z venkovského prostředí napsaná klasickým stylem.

Anglie krimi

Ann Granger
anglická, 1939
2017  74%Bláto a mršiny
2006  74%Na to vem jed
2007  78%Čas pro vraždu
2020  79%Nezvyklý zájem o mrtvoly
2008  85%Kdo jinému jámu kopá

Kniha Čas pro vraždu je v