Třetí volba

Třetí volba https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58863/bmid_treti-volba-bas-58863.png 4 81 14

Mitch Rapp série

Mise protiteroristického experta Mitche Rappa je jednoznačná: musí jakýmikoli prostředky zabránit významnému německému průmyslníkovi v prodeji citlivého zařízení středovýchodním zemím, které jsou podezřelé z podpory mezinárodního terorismu. Dostaly by se tak pouhý krok před možnost výroby jaderných zbraní. Rapp se však nepřestává divit, kolik překážek se mu staví do cesty. Nakonec musí obrátit všechnu svou energii a obratnost do vlastních řad. V nejvyšších kruzích USA totiž zuří mocenský boj, který by mohl přerůst ve větší nebezpečí celému světu než teroristické útoky zvnějšku. Rapp ráznou akcí odmítne hrát v této bitvě roli nastrčeného pěšáka.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Third Option , 2000

Luigi1
03.11.2023 4 z 5

Co k tomu víc psát než že je jo opravdu dobré čtení

DzordanoChruno
17.01.2023 4 z 5

Flynn bol majster (verili by ste, že trpel dislexiou?) a ak by som vedel písať, chcel by som to robiť takým štýlom, ako on. Dej je plynulý, pútavý a celkove dobre stráviteľný, a ak sa autor aj odchýli od hlavnej línie, nie je to na dlho, takže to nenudí. Dielo však stráca na kvalite naivitou pri opisoch "všemohúceho" IT-čkára, ktorý behom minúty hackne siete tajných agentúr, operátorov a zahraničných bánk a o ďalších pár sekúnd už sa mu na displeji zobrazujú fotky možných páchateľov, mapy pokrytia GSM signálom spolu s približnou polohou hľadanej osoby. Také pripečeno-americké. Chápem, že vypustením týchto skratiek by sa plynulosť thrillera spomalila, no úplne hovädziny sa nedajú akceptovať a za toto by som hodnotenie knihy určite znížil. Naopak, nehappyendový záver oceňujem, takže po miernej oscilácii: 3,5*

Merlin_CZ
23.07.2022 5 z 5

další výborný díl, tentokrát se to točí spíše kolem Mitche a jeho přítelkyně novinářky, kterou zachránil v minulém díle a děj se zaměřuje hlavně na politické hrátky a akce trošku ubylo, uvidíme jak to bude pokračovat.

Rihatama
19.05.2022 3 z 5

Čtvrtý příběh s Mitchem Rappem se mi jeví jako hluboké nadechnutí Vince Flynna a zamyšlení, jak dál. Akce, přes zajímavé, špionážní kontextové pozadí mezinárodního terorismu, ustoupila více méně do pozadí. Linka s Mitchovou "Rapp-girl" tady naprosto převažuje, stejně jako vnitropolitické intriky a hrátky, a já jsem chvílemi zvažovala, jestli tu přeslazenou marmeládu vůbec chci dočíst. S Mitchem a CIA se určitě ještě setkám, ale dám si asi delší pauzu.

Hanaa
29.06.2020 3 z 5

Napětí, honičky, zachraňování lidstva a náš hrdina Mitch málem neví, co dřív. Takový akčnější James Bond. :)))

harena
28.06.2020 3 z 5

Tento díl jsem četla už před třemi lety, určitě napínavé od první stránky, ale v poznámkách mám psáno, že pro mne je Mitch Rapp příliš kladný superhrdina. Začínám číst další knihu od Flynna "Smrtonosný virus", jsem na to opravdu zvědavá.

BlackBlade
05.06.2019 4 z 5

Moje třetí (volba? :) kniha s Mitchem Rappem a opět skvělý příběh. Kromě napínavého příběhu se mi líbí, že se knihami vine linka "nadpříběhu", který přesahuje jeden román a prolíná se do dalšího. Viz konec této knihy, kdy už se těším na další díl... (a nutí mě to najít dočíst druhý díl, který jsem zatím nesehnal).

moudivlacek
07.07.2018 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil, neboť je to klasická ukázka práce agentů na volné noze, tajných agentů i jejich zázemí. A boj o moc se samozřejmě nevyhýbá ani v CIA, navíc někudy unikají informace a nikdo nemůže přijít odkud.
Je mi líto, že Stansfield je na tom tak zle, ale to je prostě věk, přesto klobouk dolů před jeho chováním a posledními činy.
Mitch Rapp - to je prostě číslo, s kterým všechny strany musejí počítat.

TeaPeter
22.06.2018 4 z 5

U téhle knihy si jsem jistý, jestli je to stále špionážní thriller nebo spíše už politický román - takový spin-off z House of Cards. Zejména konec mě v tom prakticky utvrdil. Jsem zvědav, jak se série bude vyvíjet dále. Doufám, že se vrátí ke staré dobré špionáži.

hnusák
01.11.2017 5 z 5

Knížek od pana Flynna, kde je ústřední postavou M.Rapp, mne již k přečtení moc nezbývá ... :-( . Nejsem tomu moc rád, protože politické zápletky střihnuté terorismem se mne velmi dobře čtou a pokud tomu velí tento drsňák, je to ještě o řád lepší :-). Musím konstatovat, že ani tato kniha mne nezklamala a přečetl jsem ji jedním dechem ( tedy, pokud mne již únavou nepadala palice ).

Mydli
17.04.2016 5 z 5

Nemohu než souhlasit s komentáři pode mnou ... Neskutečně vykreslené prostředí tajných služeb. Doufám že pan Rapp opravdu existuje či spíše jeho ekvivalent... I naše republika měla hrdiny Gabčíka a Kubiše...

hankapimi
16.03.2016 4 z 5

Další napínavá knížka Vince Flynna o Mitchi Rappovi, od začátku až do konce jsem byla napnutá, jak to dopadne. Politické "drámo" a intriky nejsou zrovna můj šálek čaje, ale autor píše tak akčním a napínavým stylem, že se jeho knihy nedají nadlouho odložit. A po přečtení už čtenář sahá po dalším dílu Mitche Rappa a je zvědavý, do čeho ho jeho nadřízení zase uvrtali a jak si s tím Mitch poradí...

iqtiqe
20.06.2012 5 z 5

Po úvodu jsem měl chvíli obavu, jestli to nebude jen rastr z prvního dílu napasovaný na jinou situaci. Ale kdepak, nic takového. Navíc se jede dál se zaběhnutými postavami, plus se nemálo dalších objevuje, a to stejným stylem, kdy nám je autor nemilostrdně servíruje a teprve posléze zjišťujeme, co jsou zač. Člověk se v nich občas až začíná ztrácet, ale proč ne, omílání stejných postav by mě rycle přestalo bavit. Možná bych tu nechal napětí eskalovat o něco déle, ale jinak jednoznačně palec nahoru a vrhám se na Nebezpečný plán.

Jack Bauer
19.11.2011 5 z 5

Vince Flynn je mistr ve psaní politických thrillerů. Druhá kniha s Mitchem Rappem opět nezklamala.

Vince Flynn
americká, 1966 - 2013