Radikální opatření

Radikální opatření https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29053/bmid_radikalni-opatreni-Bes-29053.PNG 4 71 12

Mitch Rapp série

V novém románu CIA vystopuje a dopadne dvě nebezpečné teroristické buňky, ale Rapp a jeho kolega z agentury Mike Nash mají podezření, že třetí jim stále uniká. Vede ji nebezpečný fanatik posedlý představou, že se stane vůdcem al-Káidy poté, co na Američany zaútočí na jejich vlastní půdě. Rapp potřebuje ty nejlepší spolupracovníky a rozhodne se pro Nashe, jenž ve vládních službách úspěšně působí již šestnáct let, nejprve jako důstojník námořní pěchoty a poté v elitním protiteroristickém týmu pod Rappovým vedením. Společně vsadí na to, že násilí se dá čelit jedině s použitím stejně razantních prostředků, a pustí se do ostrého boje s džihádisty a jejich kultem smrti. Oba jsou nuceni se smířit se skutečností, že jejich osobní oběti při záchraně tisíců životů nikdy nebudou řádně oceněny, a kvůli utajení musejí lhát i svým nejbližším. Politické klima v Americe se ale mění a část zákonodárců z Kapitolu se snaží do akcí mužů jako Rapp a Nash stále více zasahovat. Mocné senátní výbory se stávají kolbištěm osobních ambicí a ukazuje se, že mnohdy vůbec není jasné, kdo je spojenec a kdo protivník. Jednoho jarního odpoledne však ve Washingtonu dojde k nečekanému zvratu a vše je náhle úplně jinak... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , BB art

Extreme Measures , 2008

Luigi1
Luigi1
04.11.2023 4 z 5

Je to zajímavé čtení které poukazuje na chování lidí kteří nehrají podle pravidel

Merlin_CZ
Merlin_CZ
08.08.2022 5 z 5

výborný díl, krásná ukázka toho jak to může dopadnout, když se Mitch musí řídit pravidly a omezeními co vymýšlejí lidé, kteří sedí v kancelářích a vlastně ani neví o čem mluví....

BlackBlade
BlackBlade
29.08.2019 3 z 5

No, v tomto dílu to už o Rappovi moc není, ale navazuje to na předchozí díly. A už to nemá ten náboj předchozích knih, ale chápu, že v 11. knize se to už těžko udržuje. Nicméně se těším na další díl, Mitch je frajer ;)

Jane100
Jane100
24.09.2018 5 z 5

Vince Flynn patří mezi mé nejoblíbnější autory a bezpochyby to je jeden z nejlepších spisovatelů vůbec. Co on dokáže na papíře vykouzlit nemá obdoby :-) Toto byl další jeho výtečný počin. Pět hvězd a hluboká poklona. Netřeba dodávat více. (Toto píšu i k dalším jeho knihám, které jsem četla).

ferenc_had
ferenc_had
06.05.2018 5 z 5

Další skvělý díl s Mitchem a nádherná ukázka toho jak to může dopadnout a dopadá, když se snažíme hrát podle pravidel s lidmi, kterých se tyto pravidla netýkají. Poskytovat práva dle Ženevské konvence lidem co to nepodepsaly a ani se tím neřídí. Směšné.

hankapimi
hankapimi
15.07.2016 3 z 5

Politika je většinou špinavá záležitost, ale tady se čtenář občas brodí bahnem.. Ještě, že se s tím Mitch moc nemazlí ! Napínavé od začátku až do konce, ale Flynnovy první díly se mi líbily víc... Jdu si ještě přelousknout Ultimátum jako jeho první zde uvedenou knihu.

Elea
Elea
14.04.2016 5 z 5

Další hodně napínavá knížka s Mitchem Rappem, místy trochu mrazí z popisu priorit a praktik politiků.

kokosek
kokosek
06.03.2016 5 z 5

Trošku jiný Mitch Rapp, trošku jiná kniha než zbytek série ale pořád stejně čtivá. Flynn se zřejmě připravuje na možnost poslat Rappa do důchodu (bude to ale ještě chvíli trvat) a proto se dozvídáme něco nového o jiných agentech.
Jinak kniha velmi čtivá a už otvírám další díl. který plynně navazuje na děj tohoto.

hnusák
hnusák
30.12.2015 5 z 5

Další pecka Mitche Rappa, ten chlap se mne fakt začíná líbit :-). Ta jeho přímočarost a žádné rukavičkaření s teroristy je na programu dne. Opravdu mne někdy také vadily pasáže pojednávající o akci teroristů a už už jsem se těšil na to, jak opět utře nevděčnou a zaslepenou senátorku. Sice to začíná mít stále stejný scénář, ale opětovně jsem se nemohl od knihy odtrhnout. Díky, pěkné počtení, dávám plný počet bodouuuu.

Mammoth
Mammoth
18.02.2015 5 z 5

Více politiky a "diskuze o právech" teroristů v balení ála Mitch Rapp, méně přípravy i provedení samotného teroristického útoku. A ani jedno není na škodu, ba naopak, chvílema mi kapitoly o teroristech skoro až vadily a "zdržovaly". Každopádně jako celek super a těším se na další pokračování...

Jack Bauer
Jack Bauer
11.12.2013 5 z 5

Knihy od Vince Flynna se moc hezky čtou i kdyby byly o ničem. V tomto díle se řeší jak zacházet s teroristy a Mitch Rapp je obviněn za napadení, teroristická příprava na útok je spíše v pozadí. Předchozí romány, hlavně první díla byly mnohem lepší, plné akce a napětí, ale i tak to stojí za plný počet.

iqtiqe
iqtiqe
11.03.2013 5 z 5

Předchozí díly mi oproti peckám z počátku začaly připadat trochu na jedno brdo. Byť se mi stále moc líbily, působily lehce schematicky. V tomhle se ale Flynn ponořil hlouběji do politiky a překvapivě mě tím dostal skoro stejně, jako když nechal Rappa zachraňovat Bílý dům.

Vince Flynn
americká, 1966 - 2013