Mistři tajné služby

Mistři tajné služby https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62047/bmid_mistri-tajne-sluzby-Fzz-62047.jpg 4 29 3

Druhé vydání poutavě psané knížky o vynikajících zpravodajcích sovětské výzvědné služby (plukovníku Rudolfu Ivanoviči Abelovi, působícím v USA, Gordonu Lonsdalovi, rezidentu sovětské tajné služby ve Velké Británii a švédském důstojníku Stigu Wennerströmovi) autor rozšířil o nově objevená fakta a z technických důvodů vypustil vylíčení případů Kima Philbyho. 2., přeprac. a dopln. vyd.... celý text

Greenfingers
23.04.2020 4 z 5

Knihy pana Borovičky (včetně Mistrů tajné služby) se vyznačují zejména tím, že jejich autor spřádá množství zajímavých faktů přehledně a vyčerpávajícím způsobem. Nesnaží se o podání bulvárních informací, aby zvýšil prodejnost svých knih (a za to zaslouží pochvalu).
Tématika špionáže mě vždy zajímala a proto jsem knihu o významných osobnostech této branže s povděkem uvítal.

SSim
13.12.2014 4 z 5

Knihu povazujem za jemne nadprimernu, miestami sa mi zdalo ze autor az prilis natahuje niektore detaily a opakuje veci. Kazdopadne velmi zaujimave citanie, aj ked pripady sa na seba velmi podobaju a neviem z akeho dovodu nieje v knihe napriklad pripad Richarda Sorgeho, ktory je bezpochybu jeden z najvacsich spionov studenej vojny. Osobne sa mi najviac pacil pripad Abela a Wennerstroma, pred Gordonom Lonsdalom. Pripad Kim Philby som necital, pretoze 2. vydanie tejto knihy obsahuje iba 3 pribehy nie 4 ako diel prvy. Takze ak o spionoch tak VPB - Vyzvedaci z Tel Avivu.-70%

kenjirocz
13.02.2012 4 z 5

Pokud si odmyslíme lehkou ideovou podbarvenost, bez které by asi kniha nevyšla, tak napsáno naprosto brilantně a velmi čtivě.