Mistři světového malířství - IMPRESIONISMUS

Mistři světového malířství - IMPRESIONISMUS https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203603/mistri-svetoveho-malirstvi-impresio-203603.jpg 5 5 2

Výrazem impresionismus je označováno umělecké hnutí, pod jehož štítem tvořili umělci nejrůznějších stylů a tendencí. Kniha nabízí obsáhlý seznam malířů z různých zemí světa a výběr jejich základních děl. Autoři publikace si dali za cíl co nejlépe objasnit vše, co se pod pojmem impresionismus skrývá, a to formou, která kromě poučení nabízí i potěšení z četby.... celý text

Literatura naučná , Umění

Vydáno: , Rebo

Zuzie
Zuzie
08.04.2022 5 z 5

Zprvu jsem měla obavy, jak kniha bude asi vypadat, byla jsem příjemně překvapená a hned se mi zlepšila nálada. Vyvolala ve mne dojem, že je mou průvodkyní v tomto uměleckém směru (skvělý výběr děl, charakteristika děl i tvorby jednotlivých autorů). Každému, kdo se zajímá o dějiny umění, především o toto období - impresionismus/ realismus, velmi doporučuji. Není to ztráta času.

tygřík2
tygřík2
07.03.2017 5 z 5

Krásné reprodukce obrazů mých milovaných impresionistů, přehledné biografie malířů, náhled do jejich filozofie. Jasný a podrobný popis děl i okolností jejich zrodu. Vyvedeno na křídovém papíře. Chyba je, že kniha není vázaná, mám obavy, že mi brzo začne línat. Zase ale není obrovská a můžete si ji vzít do postele bez nebezpečí újmy na zdraví a životě.

Melissa Ricketts Urbán
španělská, 1976