Mistr úniků

Mistr úniků https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393717/bmid_mistr-uniku-vWZ-393717.jpg 4 47 21

Dvě hodiny jízdy od Washingtonu DC se nachází americká vládní márnice pro případy nejvyššího zájmu a utajení. Nejdůležitější pohřební ústav ve Spojených státech. Aby zde vydržel pracovat, má Jim „Zig“ Zwicharowski jedno pravidlo: nikdy si případy nebrat osobně. Jenže ve chvíli, kdy přivezou nové mrtvé tělo – mladou seržantku Nolu Brownovou, která se v dětství kamarádila s Zigovou dcerou –, si Zig nemůže pomoct. Při bližším ohledání těla okamžitě zjistí, že tohle Nola není. Skutečně – dávná kamarádka jeho dcery je stále naživu. A na útěku. Zig odhaluje eskamotérský kousek rozehraný na nejvyšších mocenských místech – a při svém pátrání se dostává do historie až k slavnému muži jménem Harry Houdini. „Nolo, mělas pravdu. Utíkej.“... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Metafora

The Escape Artist , 2018

lexikon_tf
19.08.2022 5 z 5

Do americké vládní márnice přivezou nové mrtvé tělo – mladou seržantku Nolu Brownovou. Jim „Zig“ Zwicharowski, který se má o tělo postarat, při jeho bližším ohledání však okamžitě zjišťuje, že tohle Nola není. Nola se v dětství totiž kamarádila s jeho předčasně zesnulou dcerou, a podle jistých indicií by ji tedy určitě poznal. Dávná kamarádka jeho dcery je tedy stále naživu! Ale proč bylo u mrtvého těla jméno Noly? Zig nachází na prapodivném místě u mrtvoly záhadný vzkaz „Nolo, mělas pravdu. Utíkej.“
Na nejvyšších mocenských místech se odehrávají tajuplné eskamotérské kousky, které vedou až do historie ke slavnému Harrymu Houdinimu. Před kým se Nola ukrývá a před čím utíká?
Vyprávění současné zápletky se prolíná s minulostí a Noliným neutěšeným dětstvím. Dozvídáme se také hodně o životě Ziga, o jeho cnostech i vnitřních démonech, o jeho vztahu k dceři a o jeho práci ve vládním pohřebním ústavu.
Čtení mě bavilo, bylo to napínavé od začátku do konce, plné akce, napětí i nečekaných zvratů. Takové příjemné thrillerové čtení na dva večery.

jarin58
28.05.2022 4 z 5

Já jsem spokojen,děj odsejpal.

SilvieSisinka
27.12.2021 3 z 5

Pro mě tedy za tři hvězdičky.Cetla jsem lepší i horší knihy.Moc stran,mohlo být o stovku méně.Prumer,který se četl dobře.

tess.de.veles
21.11.2021 2 z 5

To dle mého byla pěkná blbost.....a kam se NOLA "hrabe" na tu divošku z Milénia.....Takže nic moc :-(

Mystifica
08.11.2021 1 z 5

Jako... čtivé to bylo, to ano, děj ubíhal... nicméně to bylo docela šííííleně přitažené za vlasy...

Mathiola8
17.05.2021 4 z 5

Místy zdlouhavé, celkový dojem dobrý, i když už jsem četla lepší. Určitě jsem se dozvěděla pár nových věcí. Připadalo mi to jako thriller ve stylu road movie, tak nějak pomalu plynoucí.

Ivushka_If
12.05.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá od začátku do konce a pěkně se četla.

hnusák
18.10.2020 2 z 5

Mno, ne že by ta kniha byla špatná, některé zvraty mají hlavu a patu, ale povětšinou je to takové těžko uvěřitelné a hlavně mne vadilo skákání do minulosti s věčným odkazem na dávno zemřelou dceru. Přistihl jsem se, že podvědomě čekám, až se tam opět objeví. Až konec začínal být trochu zajímavý.

TeaPeter
22.02.2020

Během čtení jsem pořád přemýšlel, jak tu knihu charakterizovat. A jediné, co mě napadlo, bylo "opravdu pořádný bizár". Všechno mi přišlo takové podivné, že jsem to někde před polovinou vzdal, a knihu nechal nedočtenou. Tentokrát žádné hvězdičky.

kikies
17.09.2019 3 z 5

Nebylo to vyloženě špatné, ale na můj vkus příliš přehnané (především nesmrtelné postavy) a překombinované. Určitě jsem četla moře lepších knih....

VěraČamková
29.07.2019 3 z 5

knížku jsem četla na pokračování, vždycky mi do toho vlezlo něco jiného, ale nelituji času. Bylo to zajímavé čtení, nemůžu říct, že by se mi nelíbilo, zase něco z jiného soudku, za mně ANO.

Hella
15.05.2019 1 z 5

Mám hodně ráda thrillery a špionské obzvláště. Ale tohle? Celých 150 stran čekám na to, kdy mě kniha chytí a nepustí a ono nic. Absolutně nic, jen nuda. Ani náznak, že bych se snad mohla začíst. Takže zklamaně odkládám a jdu číst něco jiného.

berila
09.04.2019 3 z 5

Špatné to nebylo, žádný extra zázrak také ne, ale znám i daleko horší thrillery.

1amu
26.03.2019 1 z 5

Morbidní kniha. Jsou thrillery a pak to co si říká "thriller" avšak není jim. Divím se, že jsem těch více než 400 stránek vůbec přečetl. No, stalo se, mohl jsem sáhnout po něčem jiném.
Kdo má rád plno krve, vystříknuté mozky, rvačky, o kterých si myslíte, že aktéři musí být mrtvolami, ale oni se pouze otřepou a mastí se dále, ten si přijde na své. Svět psychopatů jako na dlani. Jméno autora jsem až do chvíle, když se mi toto "dílo" dostalo do ruky jsem neznal. Doufám, že jej brzy zapomenu.

ladyfromskye
22.03.2019 4 z 5

Bylo to výborné, bylo to skvělé, až do zhruba sté strany před koncem, kde se událo hned několik zvratů, které mi absolutně nesedly, ba dokonce se mi zdály až nepravděpodobné. Sice to posledních asi 15 stran trochu vylepšilo, ale rozhodně nenapravilo. Takže za mě 4*.

pilulka
17.03.2019 5 z 5

Brilantni vypraveni, ktere me pohltilo a na konci vyplivlo.

marimari
03.03.2019 5 z 5

Nemá cenu se rozepisovat. Musí se přečíst! Kdo má rád akci, napětí, Překvapení, kamufláž... přijde si na své. Při čtení jsem si znovu uvědomila, jak je člověk jako zrnko písku v mašinérii mocných. Poslední měsíc- nejlepší!!!

Bobina74
02.03.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, trochu mi to připomínalo film Vysoká hra patriotů. Některé části byly trochu slabší a jiné zase vyloženě skvělé. Znám lepší thrillery, ale i horší. Každopádně se to četlo dobře.

Bisdog
26.02.2019 4 z 5

Napínavé,čtivě od samého začátku ,dobré hlavní postavy, doporučuji .

mikika
13.02.2019 5 z 5

chytré a napínavé, ale především skvělé hlavní postavy, vše správně patriotsky americké.