Mistr Jan Hus: Člověk, teolog, mučedník

Mistr Jan Hus: Člověk, teolog, mučedník https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251443/mid_mistr-jan-hus-clovek-teolog-mucedni-Hab-251443.png 5 4 2

Kdo byl Jan Hus, který tak zásadním způsobem přispěl k formování našich dějin? Kdo byl tento horlivý kazatel a karatel, který se stal „úhelným kamenem“ budoucího vývoje českého náboženského hnutí? Byl Hus člověkem zasaženým pýchou a nepokorou? Byl skutečně bludařem, kacířem, heretikem? Nebo byl obětí zlovolného jednání koncilu, který byl složen ze samých zpupných prelátů? Na všechny tyto otázky se pokusíme dát v této knize odpověď. Autor je teolog, pedagog a duchovní Církve československé husitské. Svůj dlouhodobý zájem o Husův odkaz zúročil také jako člen Komise pro studium problematiky, spojené s osobností, životem a dílem mistra Jana Husa při České biskupské konferenci. Vrcholem snah této komise bylo uznání Husa coby reformátora z úst papeže Jana Pavla II. v roce 1999.... celý text

lavash
21.11.2020 3 z 5

martin je chytrej člověk. chybí mi tam jeho osobitost. na mě příliš sterilní podání informací. jako disertačka.

Widow Embalmer
08.07.2019 5 z 5

Skvělá historicko-teologická kniha skvělého člověka. Napsal jsem to do své diplomové práce a napíšu to i sem: děkuju Ti, Martine, za veškeré odborné konzultace o Janu Husovi a za Tvé přednášky. Málem se mi povedlo do práce propašovat Tvou oblíbenou hlášku: "Někdo jde do Ráje a někdo do háje." Bohužel oponent byl pruďas. Těším se na další setkání v nějakém tom restauračním zařízení.