Místo v prostoru

Místo v prostoru https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72602/misto-v-prostoru-72602.jpg 5 19 4

Kolekce starších, přepracovaných i nových esejů s podtitulem Etika, estetika a vodní předěly.

Literatura světová

Vydáno: , DharmaGaia , Maťa

A Place in Space , 1995

lentolog
04.03.2024 5 z 5

Výborné eseje o krajine, prírode, mytológii, poézii a ekológii. Stále aktuálnejšie a aktuálnejšie. Snyder dávno vedel a napísal, čo teraz pomaly odhaľujeme (KN. 10/24).

ozzak
18.01.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha esejů člověk a příroda životní prostředí od beatnicke legendy Gary Snydera. Velmi poučná kniha rád se k ní budu vracet

witiko
08.02.2019 5 z 5

Mimořádně široký rozhled spolu s vnímavostí pro detaily, schopnost skloubit teorii s praxí (studium s životní zkušeností) a k tomu samozřejmě literární švih, kterým tu a tam probleskne čirý mystický průhled do podstaty skutečnosti. To je v kostce to, čím jsou Snyderovy eseje tak inspirativní a nesmrtelné.

Delicius
13.02.2017 5 z 5

... že jazyk je ve své podstatě divokým tvorem, který se vyvýjí, rozmnožuje, bojuje a umírá
...že vrcholem rovnosti je rada všech živých bytostí, a indiáni toto měli
...že lze žít a neubližovat
...že je podstatnější poetika místa než státu
...že by se územněprávní celky měly rozdělit dle životního prostředí
prostě nádherné myšlenky, a ano spousta z nich není Snyderova, spoustu z nich cituje, a já jsem liný je připisovat všem těm, mně neznámým autorům.

eseje člověk a příroda

Kniha Místo v prostoru je v