Místo v mém srdci

Místo v mém srdci https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195984/misto-v-mem-srdci-5Jt-195984.jpg 4 26 6

Andi dlouho hledala dokonalého muže a ve třiceti sedmi ho konečně našla. Rozvedeného Ethana, milujícího otce dvou dcer, Emily a Sophie, a ještě oddanějšího manžela. Andi se už od mládí těšila, až se stane matkou, a tak přijme obě dívky za vlastní. Emily se na ni však dívá jako na sokyni, překážku na cestě k otcově lásce, a rozhodne se, že ji zlomí. Používá nejrůznější prostředky, situace eskaluje, a když už se zdá, že Andi přijde o všechno, v co věří – o lásku, rodinu a naději na mateřství – ocitnou se nevlastní matka a dcera na křižovatce svých životů… a musí učinit zásadní rozhodnutí.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , BB art

Another Piece of My Heart , 2011

vendysantos
vendysantos
25.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Neuvěřitelně čtivá knížka, jejíž hlavním tématem je rodina, mateřství, a především vztah mezi dcerou a nevlastní matkou. Během čtení jsem uronila pár slz. Nejvíce mi bylo líto hlavní hrdinky Andi, která byla milující matkou navzdory tomu, že své vlastní dítě mít nemohla. Líbil se mi vypravovací styl, zřejmě to bude i skvělým překladem (mimochodem po dlouhé době jsem v knize nenašla jedinou chybu ani překlep). Zároveň se mi líbily i pasáže, které byly vyprávěny z pohledu mladé Emily. Snažila jsem se do ní vžít, jaké to asi musí být - zjistit, že je v sedmém měsíci, poté necítit k vlastnímu dítěti to, co by mělo být přirozené, a nakonec se ho vzdát. Musím ale říct, že mě neskutečně štvalo, jak se po celou dobu chovala sobecky a nevděčně. Skončilo to asi nejlépe, jak mohlo.

majdvorka
majdvorka
17.02.2016

Čtivé, zábavné, dovedu si představit příběh i v reálném životě.

aliali
aliali
07.01.2016 5 z 5

Nenáročné, ale příjemné čtení.

vaili
vaili
23.04.2014 4 z 5

Bylo to zajímavě napsané, ale takovou krávu jako je Emily by jeden pohledal :) to se nedalo číst co dělala a navíc ty její myšlenky tak to bylo to nejhorší :)

vlastus52
vlastus52
13.01.2014 4 z 5

velmi pěkná kniha, doporučuji

bookcase
bookcase
04.06.2013 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka...Sice už je hodně poameričtěná, což je znát i na jejich knihách, ale pořád je čtivá.

rodina mateřství

Jane Green
britská, 1968
2009  75%Domek na pláži
2001  85%Knihárna
2005  75%Jsem v tom!
2008  73%Druhá šance
2005  81%Jiná žena

Kniha Místo v mém srdci je v