Místo na slunci

Místo na slunci https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64709/bmid_misto-na-slunci-d2J-64709.jpg 4 107 31

Jacqueline se s manželem vydá na plavbu přes oceán, aby se usadili v Austrálii. Když konečně spatří pevninu, Henry své ženě oznámí, že se na palubě zamiloval a že se s ní chce rozvést. Šokovaná Jacqueline vystoupí v přístavu zcela bez prostředků, a protože nic neumí, nezbývá jí než přijmout práci na farmě. Avšak cestu jí zkříží dva bratři: Ben a Nick.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

A Faraway Place the Sun , 2010

účetní
10.09.2022 5 z 5

Moc krásná a čtivá kniha, chvilku trvalo, než se děj trochu rozjel, ze začátku mi Jackie také nebyla moc sympatická, ale vzala jsem ji na milost velice brzy, ono to nebylo nic jednoduchého ocitnout se najednou v takovém prostředí. Ben byl skvělý mužský, moc se mi líbil a Nick samozřejmě taky, a připojení postav Very a Tess do děje knihy bylo taky bezva. A že to Jackie zvládla tak rychle, no ona autorka neměla prostor nechat ji v tom plácat příliš dlouho, to by nás kniha přestala bavit, a především my ženy jsme byly stvořeny k tomu, abychom byly silné, odolné a uměly si poradit.

LilianaFalcon
13.03.2021 4 z 5

Až na to, jak strašně rychle se z líné Jacquelin stala pracovitá Jackie... to byl krásný příběh :-)

SumýšIrena
25.10.2020 3 z 5

Dávám 3 * za to, že hlavní hrdinka byla první půlku tak strašně nesnesitelná...

broskev28
14.10.2020 3 z 5

Zhruba do s.160 je Jacqueline příšerná, ale potom se z ní jako mávnutím kouzelného proutku stane jiný člověk - "objeví svoji vnitřní sílu a hrdost" - a to vše zvládne v průběhu necelých šesti týdnů: australská divočina jako výchovný prostředek pro nápravu rozmazlených dospělců, skvělá myšlenka!
Takže není třeba psát nic dalšího, v podstatě máte jasno hned zkraje. Drobné detaily ohledně J. dětství, agentury pana Cavendishe (člověku se nechce věřit, takový lidumil), Henryho osudu nebo Tess a Very samozřejmě mohou překvapit, ale taková už je podstata tohoto typu literatury, takže si nestěžuju.
Jen ty textové chyby a překlepy mě občas nadzvedly; nebylo jich sice tolik, ovšem o to úderněji vyznívaly: "Cindy to vadilo těžký."
Navzdory tomu příjemná oddechovka.

Petrush
06.06.2020 3 z 5

Romantická oddychovka. Víte, že všechno dobře dopadne a těšíte se na to. Bylo fajn, že se vše netočilo jen kolem hlavní hrdinky, ale byl tu prostor i pro jiné osoby a jejich příběhy. Jen ta změna z městské líné paničky na dříče a sympaťandu byla nějak moc rychlá.

Erawan
06.10.2019 4 z 5

Jackie mi nejdřív šla silně na nervy, až se mi to zdálo trošku "přitažené za vlasy", že by byla až taková, ale srovnala se, dočetla jsem celkem s chutí...

ctenarkaEva
16.05.2019 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení o dívce z města, která se řízením osudu ocitne sama v Austrálii a musí se poprat se životem.

Bobina74
08.09.2018 4 z 5

Tak tohle klidně ano. Další jednohubka od Haran a další pohodové čtení. Poprvé se mi u této autorky stalo, že jsem na začátku knihy přemýšlela zda neodložit, ale bylo to čistě z důvodů nemožný Jackie. Většinou jsou její hlavní postavy sympatický, ale tady ta nemožná fiflena mně trochu iritovala. Naštěstí se srovnala :-).
P.s.: Takže pro mně tato spisovatelka stále zůstává jedničkou červené knihovny....

Morgainne
05.08.2018 3 z 5

Oddechový romantický příběh z australského vnitrozemí, kde ti hodní najdou toho pravého/pravou a ti zlí dopadnou špatně :) Trošku černobílé, také jsem měla chvílemi pocit, že nejsme v roce 1964, ale o sto let dříve. Kromě toho mě trochu překvapilo, že se celý příběh odehrál během jednoho měsíce-čekala bych, že všechny ty změny budou trvat daleko delší dobu. Ale četlo se to příjemně, ideální knížka na dovolenou :-)

laura
08.04.2018 5 z 5

Tahle kniha mě moc bavila. Přerod Jackie byl bolestivý, ale krásný. Její láska, které se dlouho bránila, ji zaskočila a to, jak bojovala s tím, udržet si svou hrdost, tím si mě jednoduše získala - ačkoli byly chvíle, kdy se chovala jako rozmazlené děcko, zamilovala jsem si ji...

havrmoni
11.03.2018 5 z 5

Tak tohle mě bavilo. Hrdinka se mi líbila,ze začátku jsem jí vnímala jako zdroj zábavy,fakt jsem se usmívala celou dobu co ona vyváděla. Zhýčkaná dámička z města,která díky drsnému prostředí zjistila jaká je v ní síla a odvaha. Opravdu moc pěkné.

Lemurka
22.02.2018 4 z 5

Příjemné oddychové čtení. Nechybí romantika, napětí, dobrobružství, zajímavé prostředí, prostě od každého kousek. Jacqueline mi ze začátku lezla na nervy, naštěstí u ní došlo k proměně.

intelektuálka
17.11.2017 4 z 5

Odpočinkové čtení pro ženy. Jagqueline je městské dítě a když se vydá s mužem na plavbu do Austrálie, netuší, co ji čeká. Zůstává sama a musí se poprat s životem na australské farmě. Není to pro ni jednoduché, ale podaří se jí začlenit mezi domorodce a najít své štěstí. To se někdy stává, že hledáme hodnoty tam, kde nejsou. Pro romantičky doporučím.

bookworm_plants
21.05.2017 5 z 5

Úžasná kniha, moc se mi líbila. Nasmála jsem se u ní. Krásné prostředí na farmě, Henry byl pěkný blbec teda.. Dobře se m mu to vymstilo :D.

EvikU.
09.04.2017 5 z 5

Šokující kniha. Čtivá, napínavá. Moc se mi líbila. Doporučuji.

evask
03.03.2017 3 z 5

Román pro ženy. Všechno nakonec dopadlo jak mělo.

Prateri
12.02.2017 4 z 5

Své místo na slunci se snaží v australském venkově najít Jackie - přistěhovalkyně z Ameriky.
Střetává se s obtížnou realitou života na ranči. Její jednání a neschopnost vyvolává úsměv a chvilkami jsem byla z jejích akcí na omytí. Přesto u ní objevíte silnou vůli něco dokázat i velkou dávku statečnosti. Bezva četba :-)

moudivlacek
24.11.2016 4 z 5

Hezký příběh ze života a velice poučný pro plno lidí okolo nás. Hlavní hrdinka na začátku mi přišla na pořádné proplesknutí, aby se vzpamatovala, naštěstí to udělá další hrdina příběhu Ben, ten jí nasměruje správným životním směrem. Bena i Nicka si zamilujete hned, přítelkyně Jackie jsou také milé, i když já měla raději Tess.
Fandím a mám úctu k lidem, kteří se poučí ze svých chyb tak, že si jich můžete vážit a bezvýhradně je milovat.
Autorka opravdu umí psát skvělé příběhy z Austrálie a toto je jeden z nich, opravdu mohu jen doporučit.

zdehan
02.07.2016 5 z 5

Moc pěkná kniha ze života.

Barbra06
18.01.2016 5 z 5

Fajn knížka z australského prostředí, která neurazí, ani po několikátém přečtení :)

Austrálie osidlování

Elizabeth Haran
australská, 1954
2010  83%Divoké vody
2008  81%Vyprahlé srdce
2011  87%Místo na slunci
2005  86%Západ slunce nad Edenem
2004  89%Sluncem spálená země

Kniha Místo na slunci je v