Místo činu Písek

Místo činu Písek https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138229/misto-cinu-pisek-138229.jpg 3 5 2

Originální soubor krimi a detektivních povídek, které mají jeden společný znak - objevuje se v nich jihočeské město Písek. Povídky vznikly v rámci akce Krimifest Písek 2008 pořádané ve spolupráci Nakladatelství J&M a Asociace autorů detektivní a dobrodružné literatury. Doplněno krimi křížovkami.

niki-chan
25.07.2022 3 z 5

Některé povídky byly dobré, jiné trochu slabší, ale celkově se jedná o povedený výběr detektivních příběhů. Potěší hlavně milovníky Písku.

pansymarie
14.08.2021 5 z 5

16 povídek od 11 autorů.
Moje - od Marie Pospíšilové je povídka Usvědčen v Písku aneb praktiky obchodníka s obrazy - založená jako obvykle na reálných skutečnostech a zážitcích. Konkrétně zde jsem měla potřebu vypořádat se s jedním pražským obchodníkem s obrazy a děj se odehrává ve skutečném pamětihodném domě, který dostal zpět v restituci společně s mnohým dalším můj známý, potomek významného šlechtického rodu, který však mezitím již předčasně zemřel. V povídce jsou zachyceny i typické věci a chování tohoto mého známého. Myslím, že možná již zemřel i onen obchodník.

detektivní a krimi povídky české krimi Písek

Část díla

Autoři knihy