Misteri

Město je svět. Nebo aspoň vše, co z něj jeho obyvatelé znají. Vědí, že mimo domy a bezpečí se pohybují divné, pokřivené bytosti. Vědí, jak se udržet v bezpečí. Ovšem jsou i lidé, kteří vyrážejí na výpravy, zabezpečují informace i všemožné výhody. Říká se jim valkeři a jsou jiní. Jenže i oni pouze přežívají. A někdy dost krátce. Ale ve stínech se kromě nich pohybují i tajemní misteri – ti, kteří chtějí dát vše opět do pořádku. Odstranit mutace, vyléčit zemi i duši města. Několik odvážných se rozhodne následovat jejich příkladu, a tak začíná cesta za odhalením všech tajemství Města. Napínavý román nekorunované královny české fantastiky je plný záhad, ale nakonec i odpovědí. Je to příběh o mutacích, klonech, umělých inteligencích i bozích. Ale především je to příběh o lidech a jejich srdcích, která se nikdy nevzdají svých snů ani pravých citů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377321/misteri-Ax0-377321.jpg 3.516
Thrillery, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Misteri

chobot

Tak mám konečně dočteno a jsem nadmíru spokojen. Původně jsem knihu otvíral spíše s obavou, protože jsem si přečetl několik zdejších recenzí a mnoho pozitivního v nich není. O to raději prohlašuju, že jsem zřejmě četl úplně jinou knihu než oni. Styl psaní paní Rečkové se mi líbí a je to už několikátá kniha od této autorky, kterou jsem si pořídil. Zpočátku mi děj trochu připomínal svět Pláství pana Pecinovského, lidstvo po katastrofě žijící v jakýchsi panelácích, rozdělených do kast od vládců ve vrchních patrech po jakýsi odpad (zlouny) kdesi v zašpiněných ulicích a zákoutích, ale děj se pak začal posouvat k řešení problému různých technologických úrovní, technické vychytávky, virtuální dorozumívání s počítačovou myslí, smyslové doplňky, spiritpole, skoky v čase a vším prochází několik hlavních postav a druhou půlku jsem byl fakt zvědav na vyřešení, kde došlo i na happy end kdy téměř ve stylu fantasy se na konci všichni hlavní protagonisté byť s rozdílnými osudy sejdou s výhledem na zářivou budoucnost. Čtení jsem si fakt užil a určitě se rád někdy k této knize vrátím.

kolacky
12.02.2020

O dost temnější než dřívější knihy doktorky Janinky... pochopitelně. Pod hrozbou Tetky s kosou se nepíše tak zlehka a o lásce... ach jo.

kaffa
20.05.2019

tak tohle fakt ne.... co to je za úlet? nedostala sem se ani přes 50. stránku....

Kyri
29.01.2019

Knížku jsem začínala číst pomalu a trochu ztuha. Vyplašily mě negativní recenze níže a taky její délka.
Nakonec ale musím říct, že se mi líbila. Je tam víc dějových linek, které se docela zajímavě proplétají. V hrdinech, kterých je taky víc, jsem se orientovala dobře - nejsou si podobní a mají i dost jiná jména. Co se mi méně líbilo, byla celková zápletka, protože nemám ráda postapo. Jinak to ale celé drží dobře pohromadě, líbí se mi jazyk i originální nápady. Prostě, celkově mě knížka potěšila a jsem ráda, že jsem ji četla.
Původně jsem psala, že paní Rečková byla nemocná a ještě před vydáním knihy zemřela. Je to sice pravda, ale tento typ obhajoby není zapotřebí.

Ziriath
26.01.2019

Nedoporučuji, a vypadá to, že autorka byla o dost silnější spíše v povídkách než novelách. První půlka je ještě zajímavá, ale pak mám dojem, že nedala udělat ke svojí knížce beta-čtení (možná ani na další úpravy vlastně neměla čas), takže se v tom vyznala ona sama, ale už ne nikdo další. Po většinu knížky není poznat, co se tam vlastně děje, jak to celý funguje, prostě wtf, a když se tam objeví jakási stereotypní obří masožravá rostlina s chapadlama, tak to je fest zívačka a furt se tam střílí a běhá odnikud nikam. Důležité postavy představené na začátku jsou z děje odstraněny a nahrazeny hromadou jiných zaměnitelných, těžko si o nich něco myslet.

martina1199
23.08.2018

Na tuhle knihu jsem se těšila, anotace vypadala dobře. Byl to můj první příběh od této autorky a obávám se, že mě bohužel nenalákal k přečtení něčeho dalšího. Základní myšlenka byla opravdu zajímavá, vyprávění bylo plné akce, pořád se v něm něco dělo. Možná i proto jsem měla stále pocit přetrvávajícího chaosu, občas jsem se v ději ztrácela a nebylo pro mě vůbec těžké knihu odložit a věnovat se jiným činnostem. Taky mě docela zklamaly postavy, přišly mi docela ploché, schématické.

mot33
18.08.2018

Hrůza usloví Čím starší tím lepší neplatí právě naopak.500 stránek nevím čeho ,skákání z dějové linky z jedné do druhé do páté a zpet do třetí.Kniha o ničem.Nejhorší co jsem od Rečkové četl.

Terva
15.06.2018

Nad městem se roztahoval příkrov mračen,
kterým pronikalo bledé a zachmuřené světlo,
ne však slunce,
jako by tam nehoře už dávno ani nebylo.

Nějak jsem se pořádně do tohoto příběhu nemohl začíst. Prostě a jasně jsem tento svět nechápal na té bázi, na jaké fungoval. Navíc bych to neoznačil jako sci-fi, ale spíš postapo fantasy. Všechno to chození a hledání má logiku, ale když se začalo mluvit o patrech a psychice, tady jsem vždycky bloudil. Připadalo mi, že samotná paní spisovatelka někdy taky tak trochu bloudila. Podstata příběhu je však povedená a hlavním hrdinům se dá věřit a hlavně jim fandit.

Malá ochutnávka:
Nikdo z vás nemá nej-men-ší před-sta-vu, pro jaké obludy mám navrhovat šaty! Krabice! Kredence! Kisny! K-kraksny..... Došla mu slova na K, umlkl.
„Korpulentní krasavice,“ pomohla mu Verna.
„Kubické klobásy,“ přidal se Nork.
„Kombajny!“ vyhrkl Horyk.
„Jo,“ broukl Igmen. Vážení k-kamarádi je to k...k prdu.

Je v tom cítit víc ženskosti a laskavosti. Příběhu chyběl nějaká ta tvrdší zápletka. Konec knihy, příběhu, je rozkouskovaný a možná i zbytečně prodlužovaný.

Citát: Nedejte se zblbnout svou zjevnou nadřazeností.

Byla to má prvotina od paní Rečkový a musím přiznat, že její styl psaní mě moc nesedl.