Mister

Mister https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423918/bmid_mister-xsM-423918.jpg 4 421 135

Nechajte sa pohltiť vášnivým ľúbostným príbehom. Mister je nová vzrušujúca romanca od E L James, autorky fenomenálnej trilógie Päťdesiat odtieňov, svetového bestsellera. LONDÝN 2019. Pre Maxima Trevelyana je život hračka. Dobre vyzerá, priatelí sa s aristokratmi a je bohatý, nikdy nemusel pracovať a len zriedkakedy spáva sám. To všetko však zmení tragédia. Maxim nadobudne šľachtický titul svojej rodiny, zdedí jej peniaze i nehnuteľnosti. S tým však súvisí aj zodpovednosť, na ktorú nie je pripravený, nedokáže ju vziať na seba. Ešte ťažšie je preňho nepodľahnúť pokušeniu v podobe tajomnej mladej ženy, ktorá len nedávno pricestovala do Anglicka a náhle mu skrížila cestu a ktorá sa okrem nebezpečnej, nepríjemnej minulosti nemá čím chváliť. Je zdržanlivá, je nádherná, je hudobne nadaná – skrátka, vzrušujúca záhada. A tak sa Maximova túžba čoskoro zmení na dosiaľ nepoznanú vášeň, ktorú si ani len nedovolí pomenovať. Kto je vlastne Alessia Demachi? Dokáže ju Maxim ochrániť pred nevraživosťou, čo jej hrozí? A čo urobí ona, keď sa dozvie, že aj on skrýva tajomstvá? Čitateľ príbehu Mister sa zo srdca Londýna prenesie cez divoký vidiek Cornwallu až na Balkán, typický svojou pochmúrnou, drsnou krásou, a počas šialenej jazdy, plnej nebezpečenstva a túžby, bude až do samého konca zadržiavať dych.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Baronet

The Mister , 2019

Toledo
11.10.2021 3 z 5

Jedno se musí autorce nechat, píše opravdu čtivě a vybrala si zajímavé téma. To, že je to opravdu hodně přitažené za vlasy a nereálné, je však věc druhá. Mohlo se ubrat z erotických scén a příběh trochu víc rozvést, pak bych byla asi spokojená :)

DeKo1996
29.08.2021 5 z 5

Když jsem od autorky přečetla sérii padesát odstínů, která se mi moc líbila, tak jsem si řekla, že zkusím i další knihu od této autorky.
No, nemůžu říct, že bych z toho byla nadšená, jako z předchozí série, ale byla jsem mile překvapená.
Tahle autorka píše čtivě a stránky mizí pod rukama. Nechybí v nich od každého něco.. Trochu romantiky, trochu erotických scén, trochu napětí..

KateTheBlogger
15.08.2021 3 z 5

Pohádka pro dospělé o naivní dívce a bohatém floutkovi. Co se ale autorce nedá upřít je to, že píše čtivě. Až tedy dostanete chuť přečíst si pohádku o Popelce zasazenou do moderní doby, sáhněte po této knize.

Wisha
07.08.2021 1 z 5

Tak tohle bylo neskutečné utrpení. Knihu mi půjčila mamka s tím, že se jí hrozně líbila, ale já se s ní prala víc jak měsíc a jediná věc, která se mi na ní líbila, je zasazení do Londýna.
Je mi hrozně líto to psát, protože obvykle píšu negativní recenze nerada, ale tohle bylo vážně trápení. Pojďme si to shrnout.
Když pominu klišé, které mě dřív bavilo, ale teď už mě znechucuje - chudá a hloupoučká hlavní hrdinka a super bohatý a v posteli zručný hlavní hrdina -, jsou to především absolutně nereálné dialogy, co mě zvedalo ze židle. Ti lidé pronášeli taková patetická klišé, že se mi z toho téměř lepily oči, jen jsem to viděla, a nedovedu si představit, že by tohle někdy někdo mohl říkat ve skutečnosti. A ty reakce... Vážně by takhle někdo reagoval? Nevím. Připadá mi to celé strašně přitažené za vlasy a vzbouzí to ve mně pocity nedůvěry. Čtu nejraději fantasy, a přesto těm fantastickým světům věřím (a dovedu si je představit) víc, než jsem věřila ději a dialogům téhle knihy. Mimoto mám ráda silné ženské hrdinky, ne tyhle hloupé nány, co se nechávají vydržovat. Takže za mě opravdu ne.

michaella03
03.08.2021 4 z 5

Dlouho jsem okolo ní chodila, uvažovala, zda ji koupit. Nakonec jsem neodolala.
Autorka píše dobře, čtivě, stránky tedy ubíhají pod rukama. Potěšilo mě prostředí Anglie a okolí (oproti Americe ve FSo...), zajímavé bylo i téma obchodování s bílým masem. Bohužel, příběh byl jako podle šablony z Padesáti odstínů. Jasně, chápu, ono co taky v těchto typech románu stále vymýšlet, ale že to bude až takhle okaté... Škoda.
Do knížky jsem se pustila jako do oddechovky, čehož se mi také dostalo, takže jsem vlastně spokojená. O re-readingu zatím nepřemýšlím.

Coucouha
18.06.2021 1 z 5

Byla jsem zvědavá, co nabídne nová kniha této autorky. V knihovně mi bylo řečeno, že není tak špatná jako 50 odstínů…ale to bylo utrpení, lidi zlatí! Kniha absolutně bez nápadu, nulový děj i zápletka, vše předvídatelné a k tomu psáno totálně primitivním jazykem. Posledních 100 stran jsem už vyloženě trpěla, ale bylo mi to líto nedočíst. Jednu hvězdičku dávám pouze za to, že se opět povedlo autorce vyvolat ve mě zvědavost.

May
01.06.2021 2 z 5

(SPOILER) S omluvou všem, co tuto knihu milují, nečtěte dál prosím ...
Mohla bych to svádět na svou lásku ke kočkám, ale to mi neprojde .... Ano kočky jsou zvědavé a mohla bych říkat, že je to podobné jako u psů a podobám se svým pánům ... kočkám, ale není to tak :), jsem zvědavá od malička :) Ačkoli jsem si vědoma nedostatků a naivnosti a mnoha další věcí, kterými jde kritizovat sérii Twilight, nevyjímaje to, že jsem na čtení takových knih stará, miluju tuto sérii..... Díky tomu jsem neodolala a zkusila přečíst sérii Padesáti odstínů šedi, zkusila ve smyslu, první díl četla poctivě, ve druhém přeskakovala erotické scény a třetí v půlce vzdala a doposlouchala jako audioknihu. S ohledem na to co jsem zmínila se dá asi pochopit, že jsem neodolala a musela sáhnout i po této knize, byla jsem děsně zvědavá na to, jaká bude kniha stvořená čistě fantazií autorky a ne "obšlehnutá" ze základu jiné úspěšné série. Bohužel ... nebo jinak, čte se to dobře, není tam iritující vnitřní bohyně, ale .... Příběhů moderní Popelky je xxx a mně nevadí, mají-li nápad, něco nového, romantiku a vtip ... V této knize bohužel já osobně nenacházím žádnou romantiku, žádný humor a mizerný příběh :(

leleia
24.05.2021 odpad!

Hnus, bída a utrpení. Knihy této "autorky" už opravdu čtu jen z morbidní zvědavosti. Takové plýtvání papírem! Ta žena prostě nemá talent, už se jenom veze na pochybném úspěchu své slavné fanfikce na Stmívání...

TerezaJágrová
10.05.2021 5 z 5

Tenhle žánr knih příliš nevyhledávám, ale musím říct, že tahle kniha byla skvělá. Příběh je čtivý, romantický a zajímavý. Knihu jen tak neodložíte. Líbí se mi ta spojitost se závažnými problémy (obchod s bílým masem apod.). Možná je trošku škoda toho konce, uvítala bych pár kapitol navíc. I tak moc doporučuji.

LilluLong
26.04.2021 5 z 5

Autorka nesklamala ani s týmto príbehom , vedela zaujať a mozem len doporučiť. Za mna maximálne body 5*

Veroush
04.04.2021 4 z 5

Super příběh. Chvilkama předvídatelné a chvilkama vůbec. Kdybych nemusela spát, tak to přečtu na jedem zátah. Ke knížce se klidně vrátím

preny
14.03.2021 3 z 5

Super příběh, hltala jsem stránku po stránce. Možná je jen škoda toho uspěchaného konce.

alzbeta2843
10.03.2021 3 z 5

Kniha sa čítala dobre. Dokonca by som povedala, že je príbeh zaujimavejší než 50 odtieňov, i keď nim som dala 5* (hodnotenie už nemením). Čo mne teda vadilo a načo som si musela zvyknúť bol štýl písania, teda že sa stredalo rozpravanie ja (ona), ja (on) a oni (rozprávač). To mi tam prišlo zbytočné. Zbytočné mi prišli už i erotické scény, ktoré ma už unavovali a radšej by som nechala niečo na predstavovosti. Čo sa mi však páčilo boli "akčné" scény a zápletky, ktoré mohli byť obširnejšie. Neviem, či autorka plánuje napísať i druhý diel, ale v knihe bolo veľa nezodpovedaného.

Maqua
06.03.2021 5 z 5

Mne se to libilo opravdu moc. 50 odstinu jsem necetla a ani nevim jestli chci.... abych si nezkazila dojem z teto spisovatelky:-)

MilackovaN
01.03.2021 5 z 5

Sice je už na začátku jasné, jaký bude konec, ale za mě krásný příběh. Je to úplně něco jiného než Odstíny, řeší se tu daleko závažnější problémy- obchod s bílým masem, postavení muže a ženy v Albánii, násilí na ženách.. Ačkoliv už na začátku víme, jak to dopadne, je to napsaný tak skvěle, že vás to nutí číst dál, nešlo se od toho odtrhnout, proto nechápu, jak mohl někdo knihu odložit. Ale sto lidí sto chutí.. Jsem ráda, že jsem nedala na hodnocení knihy a že jsem se k ní dostala.. Jediné, co mě na knize trochu zklamalo, byl ten useknutý konec.. Vše ostatní je popisováno velmi detailně a ten konec na 30 stránkách.. Zasloužil by si větší propracování, a nebo druhý díl.. :-)

Nika151
16.02.2021 5 z 5

Příběh Alessie a Maxima je hodně romantický, a jak k teto autorce patří, tak nechybí dramatická zápletka. Kdo hledá takovou tu krásnou čistou lásku, která hory přenáší, musí si tuto knížku přečíst :) líbí se mi styl jakým autorka píše, překlad je taky kvalitní (takže se u milostných scén nezarazite u každé druhé věty..). Ráda si knížku přečtu znovu.

Raislin
10.02.2021 3 z 5

Třičtvrtě knihy hodnotím kladně, ale konec mi zkazil celý dojem. Zbytečně zdlouhavý. Poslední událost už je hodně přitažená za vlasy. Celkový dojem jsem tedy měla docela hořký.

anna7852
04.02.2021 5 z 5

a já chci taky takového Maxima :-D

Vendy1993
04.02.2021 5 z 5

tohle je něco úúúplně jiného než 50 odstínů a přeci jen jsou tam podobnosti ;) např. bohatý kluk a chudá holka, kluk co rád sex, holky co mají stejné počáteční písmena ve jméně, klavír....je pravda, že to trochu vypadá jako by autorka pořád psala o stejné věci jen jí trochu poopravila aby se neřeklo....ale pokud to tak je tak i tak se jí to celkem povedlo ;) a teda Alessia mi přijde mnohem zajímavější než Anastasie.....

optimistka76
20.01.2021 4 z 5

Kniha je čtivá, příběh předvídatelný, myslím, že autorka hodně těží z věhlasu, který získala u 50 odstínů. Zjistila jsem, že po pár měsících jsem vlastně ani nevěděla, o čem to bylo.