Finální říše

1. kniha série Mistborn.
Už přes tisíc let padá z oblohy popel a nekvetou květiny. Už přes tisíc let žijí skaatové v nelidských podmínkách a v trvalém strachu pod krutou absolutní vládou nesmrtelného Pána Vládce. Nadějí na únik z tohoto pekla se stává až Kelsier, který v sobě objeví schopnost allomancie, příslušející pouze mistbornům, schopnost „spalovat“ kovy a získávat tím krátkodobě mimořádné schopnosti – sílu, předvídavost, možnost ovlivňovat druhé. Obklopen elitou podsvětí chystá útok proti Pánu Vládci. Ten by však nebyl uskutečnitelný, kdyby se Kelsier náhodou nesetkal s dívkou jménem Vin, sirotkem z ulice, zvyklým nečekat od lidí nic než zradu. Odhalí u ní také mimořádné schopnosti mistbornů a naučí ji využívat je. Prostřednictvím Vin infiltruje okolí Pána Vládce. Kelsierův plán se ovšem začíná vyvíjet nečekaným směrem a míří k tragickému vyústění… Příběh je plný napětí, intrik, překážek, nečekaných zvratů i vtipu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/19839/finalni-rise-aEi-19839.jpg 4.7322

Mistborn (1.)

Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-7197-331-7

Kniha Finální říše

tlackacka

Skvělá kniha, kde se v příběhu rozvíjí jak allomantické schopnosti a jejich možná využití, tak intrikaření a rozsáhlé plánování. Tahle vyvážená kombinace mě neskutečně bavila.

Alex.Barunka
30.12.2018

Pět z pěti, tady to prostě jinak nejde. A ještě teď si nadávám, že jsem autorovi nedala šanci dřív.

kocour_mikeš
29.12.2018

Příjemné a návykové čtení :) Těším se na další díly. Dávám 85%

Mabie
28.11.2018

Hodně dobré! Líbila se mi myšlenka spalování kovů i samotný příběh a na rozdíl od většiny se mi líbila i Vin. Teprve po přečtení jsem zjistila, že se jedná o 1. díl ságy. Příběh ale působí velice uceleně a pouze kvůli “plesovým” scénám, které byly opravdu nudné, ubírám jednu hvězdičku. Určitě jdu ale shánět další díly.

Mygli
04.11.2018

To byl vpravdě nářez. Tenhle svět miluju

Jeegles
14.10.2018

Skvělá kniha, vlastně celá sága. Vtáhla mě do děje, ani jsem nevěděla jak.

hankapimi
14.10.2018

Zvládla jsem Finální říši i Pramen povýšení, ale pro nesmrtelného Pána Vládce třetí díl už nemusím.... Není to můj šálek čaje ...

acrev
01.10.2018

Zajímavý fantasy námět, se kterým jsem se ještě nesetkala. Myšlenka spalování kovů byla opravdu zajímavá, což hodnotím velmi pozitivně. I když jedinou věcí, na kterou jsem při čtení dokázala myslet bylo, že v tomto světě se musí kovy hrozně plýtvat a že přeci tímto stylem musejí brzy dojít...
Protože jsem věděla, že jsou i další díly, tak jsem se trochu bála, že kniha nebude mít v podstatě žádný konec. Ten sice byl, ale i tak bych si představovala, že bude trochu více rozpracovaný. Dle mého názoru by si to příběh zasloužil.
Další trochu nepříjemný pocit jsem měla ze stylu psaní, který na mě působil příliš jednoduše. To je ovšem způsobeno spíše překladem.
Knihu rozhodně doporučuji. Jen také doporučuji nečekat bezchybné fantasy veledílo, aby vás pak naopak nezklamala.

hrdinská fantasy

Brandon Sanderson