Mississippské povídky

Mississippské povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58175/bmid_mississippske-povidky-Khf-58175.jpg 4 71 13

Sedmička Grishamových povídek zavádí čtenáře na americký Jih, do prostředí Grishamovi důvěrně známého a dokonale poznaného. Ze střípků v podobě humorných i smutných příběhů několika obyvatel mississippského okresu Ford – rozvodového právníka, na kterého se usměje štěstí; rodiny odsouzence k smrti, jež se vydá na jeho poslední návštěvu; opuštěného manžela, který se rozhodne k vpravdě netradiční pomstě své ženě i jejímu milenci; či trojice náhodných známých, jejichž hrdinná akce na pomoc spoluobčanu se poněkud zvrtne – dokázal Grisham sestavit barvitou mozaiku, mistrně zachycující místní životní koloběh a kolorit, jeho půvaby i nešvary, marné boje i nečekaná vítězství.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Knižní klub

Ford County , 2009

Luigi1
16.10.2023 4 z 5

Povídky moc nemiluju ale přesto jsem si je rád přečetl

kabrnak
05.08.2022 4 z 5

Po delší době jsem si přečetl něco od Grishama. Přiznám se, že se mi většina povídek dost líbila... Bylo to celkem svižné a rychle jsem do každé povídky začetl. Některé měly velmi vážné téma, nebo byly celkem smutné. Ale i přesto, nebo možná právě proto, stálo za to si je přečíst.

Fakt dost mě zaujala hned ta první povídka a dostal jsem strašnou chut přečíst si znovu něco od J.H.Chase (https://www.databazeknih.cz/autori/rene-lodge-brabazon-raymond-2666) :-)

madem
05.05.2022 3 z 5

Některé povídky mají hodně nečekanou pointu, někdy to až děsí. Po přečetní Michaelova pokojíku mi nešlo ani spát. Kasino mě lehce povzbudilo. Divný kluk zahřál u srdce. Ostatní mi přišly takové negativně laděné.

Inka063
14.02.2020 5 z 5

Pro mě to byla velká paráda. Je vidět, že autor byl advokát - téměř ve všech povídkách nějaký takový vystupuje - a ač se to někdy právnickými pojmy jen hemží, nic to neubírá na námětové zajímavosti, smutku (Divný kluk) a vtipnosti i v případě vážného téma (Frajer Raymond). Opravdu hodně vtipná se mi zdála povídka Klidný přístav, odehrávající se v domově důchodců (tedy, pardon, v penzionu pro seniory či v domově pokojného stáří :-)). Dík určitě patří i všem překladatelům. Super a doporučuji.

katka134
16.06.2019 4 z 5

Povídky se dobře četly, v podstatě všechny měly smutný námět, ale některé konce byly úsměvné. Asi nejvíc se mi líbila povídka Klidný přístav

Boženka2
16.06.2019

Skvělé povídky, ani nedovedu vybrat nejlepší z nich.

pejty
12.05.2019 4 z 5

Sedm povídek z amerického zapadákova. Bylo úžasné číst si o lidech, kteří žijí své životy ve své ulitě a ve svém málem světě. Každá povídka měla zajímavý příběh a přinášela nám osudy různých lidí, které si žili své životy a bojovali si svoje životní bitvy. Autor tyto okamžiky pak mistrně zanesl na papír a utvořil z nich výborné příběhy, kde se z relativně obyčejných příhod, stáváji životní zážitky a události.

LutherKing
31.03.2019 3 z 5

Tenhle bourák mně zatím nikdy nezklamal.

1amu
27.03.2018 4 z 5

Zase jiný Grisham.Hned ta první povídka Krvavá jízda je crazy. Burani z vesničky Box Hill vezou zraněného (ne vlastní vinou) do nemocnice v Memphisu. Ale mládenci to mají těžké, mají vesměs žízeň, v hospodách po cestě jsou rajcovní holky, které dovedou vytáhnout dolárky ze šrajtofle. Ale bohudík vše končí (jak jinak) happy endem.
Nebo ta třetí Rybí spisy.Začátek vypovídá o čem to bude: Mack Stafford si 17 let v potu tváře vydělával na živobytí v advokátní kanceláři a nedovedl si představit, že by jednoho dne, jeden telefonát dovedl změnit jeho šíleně nudný a prostý život....
Velikost J.Grishama je v tom, že má vždy připravenu (skoro neuvěřitelnou) pointu a čtenář spokojeně vrní.
Nejde o obvyklá drsné právní thrillery, ale i tak vypadá život malých lidiček za "Velkou louží".

rengers
16.03.2018 3 z 5

Víceméně jsou to všechno smutné příběhy o osudech lidí, kteří buďto neví jak dál vynaložit se svým životem a nebo to vědí až moc dobře.

Pedro69
07.09.2017 4 z 5

Vcelku se dala. Povídky vcelku dobré.

čef
09.11.2011 5 z 5

Všechny povídky jsou zajímavé a hodné k přečtení. Těžko srovnávat s jeho romány - tady jde asi o něco jiného.

yelcin
23.05.2011 3 z 5

Pre mňa najmenej zaujímavá kniha od J.Grishama a to mám všetky. Z celej knihy ma zaujali len dve poviedky ,,Tichý prístav,, a ,,Čudný chlapec,, , kde bol príbeh aj pointa. Ostatné sa mi zdali jednoduché a hlavne nudné. J.Grisham postupom času v knihách stráca šťavu a zaujímavé rozuzlenie príbehu. Preferujem síce jeho knihy z právnického prostredia ,ale ,,Hra o pizzu,, aj ,,Také nezvyčajné Vianoce,, majú niečo do seba. Som veľmi zvedavý aká bude a o čom bude jeho najnovšia kniha .....