Míšovo tajemství

Míšovo tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31911/misovo-tajemstvi-31911.jpg 4 52 13

Půjdete také letos poprvé do školy jako malý Míša? Tak to vás jistě budou zajímat jeho malá i velká dobrodružství. Kdo je to vlastně tajemný Brehule - strašidlo, nebo něco docela jiného? Co se přihodilo na výstavě starých hraček v muzeu? A kdo upustil do sněhu cínového vojáčka na koni? Je to všechno pořádně zamotané, ale naštěstí je tu Míšova babička, a ta si ví rady vždycky! ... celý text

simca9342
02.04.2024 5 z 5

" Z pravěku"

Tajné věci a příběhy ze života malého předškoláka Míši. V krátkých příbězích písmem určené pro školáky nás seznámí nejen se svou rodinou, ale i s hračkami, které má rád a celkově společných vztazích mezi lidmi.

Kukinka1981
17.10.2023 5 z 5

Tuto knížku mi přečetla dcera při procvičování čtení v první třídě. Já se sama sebe ptám: "Proč jsem si ji jako dítě nepřečetla?" Krásný příběh předškoláka Míši a cínového vojáčka. Místy je i napínavý, kdy jsme se s dcerou těšily na další kapitolu, jak se bude děj dále vyvíjet. Na konci knihy je nenásilné poučení o slušném chování.

CdC
13.06.2023 5 z 5

Skvělá kniha, pan Brehule jako strašidlo je výborný nápad, příběh jako dělaný pro kluky. Je i zajímavé pozorovat, jak se doba mění - dnes by se asi nestalo, že by se předškolák dostal z domu nepozorovaně ven. Na konci i poučení o krádežích, dobře zachycené vztahy mezi kamarády, sourozenci i dospělými.

jan.para
08.04.2023 5 z 5

Čteno zamlada.

Šarno11
02.07.2022 5 z 5

Má první přečtená knížka a zároveň jedna z nejoblíbenějších.

LisaEla
21.11.2020 4 z 5

Knihy od E. Petišky milujeme, ale tato mi přijde trošku slabší v porovnání s ostatními. Nicméně je to pěkná knížka a určitě bych doporučila.

Osice
27.12.2019 5 z 5

Míšovo tajemství dostala dcera k Vánocům, asi od babičky (dárky přebíral manžel a neví:-)), a už ji máme přečtenou. Moc se nám líbila… Naše 4. knížka od E. Petišky.

Děti a jejich vztahy jsou popsány realisticky. Bavilo mě hlavně poučování holek:
„To je panenka, s kterou si hrály chudé děti,“ poučí ho Alenka.
„To když neměly peníze,“ řekne Barborka.
„A neměly třeba co jíst,“ poučuje Alenka.
„A neměly kde bydlet,“ řekne Barborka. (s. 40) ... i já ráda poučuju:-)

Také Přemek se svými otázkami je kouzelný, nechybí moudrá pohodová babička a příběh je vtipný a napínavý zároveň… Poselství, které si odnáším z této knihy: je snadné něco provést, ale postavit se k tomu čelem a napravit to, chce velkou dávku odvahy, proto se místo „hubování“ snažme ocenit snahu, která k nápravě vedla.

witiko
22.03.2017 5 z 5

Moc pěkná a povedená knížka, která takřka detektivní zápletkou rozvíjí dětský smysl pro čest, etiku, zodpovědnost a pravdomluvnost, ale současně i dilemata, která jsou s tím spojená.

Lucissia
02.11.2016 5 z 5

Pěkná knížka z dětství, dobře se mi i teď předčítala a synka povídání zaujalo. Jen si trošku pletl Míša a Váša, ale jinak super. Paní Zmatlíková tomu opět dodává šmrnc. :-)

lenka9620
01.04.2016 5 z 5

Zrovna dnes jsem ji po x letech otevřela a začala číst synkovi před spaním...nádherný příběh,úplně mě přenesl do doby,kdy mi jej četla maminka před spaním

Luccy78
30.04.2015 4 z 5

Tak tuhle kouzelnou knížku jsem dostala svůj poslední den ve školce, s pěkným věnováním od oblíbené paní učitelky :-) A protože byla vážně pěkná, s velkýma písmenkama a možná i z nostalgie, ji vlastním doteď a má čestné místo v mé knihovně.

Jusťa
02.01.2015

Nádherná knížka.

iva23
03.10.2014 3 z 5

Hezký příběh o Míšovi a jeho kamarádech, o tajemném panu Brehule a ukradeném vojáčkovi.