Misery

Misery https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411129/bmid_misery-CVW-411129.jpg 5 3022 440

Román Misery patří mezi nejznámější a nejzdařilejší thrillery vzešlé z dílny Stephena Kinga. Hlavní hrdina Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Osudovou náhodou najde Paula po těžké havárii jeho nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka Annie Wilkesová. Ta z něj ve svém odlehlém domě učiní nedobrovolného pacienta. Během svérázného „léčení" ho přiměje, aby psal pokračovaní Miseryiných příběhů podle jejích představ. Díky jejím šíleným donucovacím metodám prožívá Paul tvůrčí období, jaké si neuměl představit ani v těch nejděsivějších představách.... celý text

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Misery , 1987

Witchann
22.03.2021 5 z 5

Kingovsky mrazivý pohled na spisovatelské trable s Múzou a do mysli jedné šílené čtenářky. Rozhodně jeden z nejlepších výtvorů krále hororu.

Asteroid
01.03.2021 5 z 5

Má druhá nejoblíbenější kniha od Kinga, mistra amerického hororu. První jsem viděl film, jedna z výjimek, kdy byl film podle Kingovy knihy kvalitní. Bohužel většinou tomu tak nebývá. Ale kniha je přece jen o fous lepší, v ději se sem tam od filmu liší, takže nemusíte mít strach, že by vás nudila, jestliže jste film už viděli.

Calwen89
24.02.2021 5 z 5

Srdcovka, jelikož se jedná o mojí první knihu od tohoto génia. Četla jsem jí prve ve 14ti a doteď si pamatuji, jak jsem nechápala, co má furt autor s tím přílivem a odlivem :D Ale už tehdy si mě King získal a já se stala jeho věrnou čtenářkou. Misery jsem četla už asi 5x a věřím, že to není naposledy.

krevetinka
08.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Příběh byl brilantní! “Šťastný” konec jsem nečekala, a proto jsem byla moc ráda, že z toho Paul nakonec opravdu vyvázl živý.
(Nicméně - co ty hrubky ve vydání z roku 2019? To bohužel dost kazilo dojem. Napočítala jsem jich alespoň 6...)
5/5

kotatkoz
03.02.2021 4 z 5

Asi jsem měla příliš velká očekávání, a tak mi na knížce něco chybělo (a nebo možná přebývalo). Možná i fakt, že nejsem příznivce hororového žánru, nenahrává Kingovi do karet, takže tu na mě bylo (ale dle očekávání) trochu moc krve a mrtvol. Každopádně příběh je psán "hezky", vyskytuje se v něm přiměřeně vedlejších postav, děj je vystavěn smysluplně a plný nečekaných nekončíčích hrůz :) Rozhodně knížka hodná pěti *, ta jedna ubraná je holt zcela subjektivní hodnocení...

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Psychologicky veľmi znepokojivá kniha. King to skrátka vie.

veronika8042
18.01.2021 5 z 5

Knihy od Kinga jsou prostě TOP!
Má neskutečný talent popisovat scény. Celou dobu jsem byla relativně v klidu, ale jakmile si začala hrát se sekerou, tak jako cože? Psycho, perfektní knížka!

Aykiru
16.01.2021 4 z 5

Stephen King se nehonosí titulem král hororu jen tak pro nic za nic, přesto mě spíše než "ďábelská" Annie Wilkes., zaujala postava Paula. Proč? Jednak určitě protože vás King v rámci knihy nechá nahlédnout pod (do jisté míry si troufám tvrdit) jeho spisovatelskou pokličku, jednak protože jsem byla velmi zvědavá, jak se Paul vyrovná s psaním pod tlakem, spisovatelskou krizí a postavou, kterou zdánlivě nenávidí. Musím říct, že bylo zajímavé sledovat do jaké míry se Paulův život po nehodě, rozpoložení a pocit ohrožení promítá do jeho tvorby, jak ji mění. Najednou se psaní nestává jen prací a případným potěšením, ale únikem do dalšího zavřeného pokoje, který na rozdíl od toho reálného, může svou myslí tvarovat. Skze svou postavu Misery (která je důvodem únosu) se Paul snaží vyrovnat se svou vlastní mizérií, která stejně jako Misery prostě "nechce zemřít."
Z pohledu hororového je kniha, ač se bohužel za mě nemůže řadit mezi Kingovi top tituly, velmi příjemnou a zajímavá jednohubkou, ze které si sice odnesete nějaký ten špatný pocit za krkem, ale to je tak asi všechno. Z pohledu lidí, kteří se zajímají o psaní je Misery zajímavým pokusem sdílet pocity, tipy a úskalí spisovatelské práce.

GeRaltzRiVie01
02.01.2021 5 z 5

Ostatní hororové postavy blednou vedle Annie Wilkesové. Stará tlustá ženská a přitom se mi z ní kolikrát zastavilo srdce. Snad jen pasáže z knížky, kterou Paul na objednávku šílence psal trochu zdržovaly.

Anette99
02.01.2021 5 z 5

To byla jízda od začátku až do konce. Paul se po nehodě dostane k jeho psychopatické fanynce, která skrývá děsivé tajemství. Paul sám brzy zjistí, že jeho "hostitelka" je šílenec. Annie ho nutí psát velmi surovými metodami. Když si člověk říká: "Wow, to je docela drsný.", tak přijde ještě horší mučení. Konec jsem doslova hltala, potřebovala jsem vědět, zda se z toho pekla Paul dostane.

Fidoo
05.12.2020 4 z 5

Na doporučení mého knižního přítele jsem sáhla po Misery a musím říct, že pro Paula, hlavního hrdinu, to byly opravdu nekonečné měsíce jedné velké mizérie.

Knížka se četla sama, přesto ubírám jednu hvězdičku, protože já jsem prostě při čtení nezažila ten pocit vnitřního napětí, takové to "páni", tak to bylo něco. Měla jsem větší očekávání, ale určitě si od autora zkusím přečíst něco dalšího.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Tak takové posedlé babě bych se chtěla dostat do spárů. Chudák spisovatel, ten si užil..... Výborné, mrazivé, hororové. Ze začátku baba byla jako med a spisovatel byl jak v bavlnce, jen jí neměl dát přečíst svoji poslední knihu ..........

2699
04.11.2020

Perfektní knížka!
Jediné co mě ale štve je hlavní postava Paul Sheldon.
Ten chlap nemá koule. Nechá si vše líbit. Když psa zaženete do kouta, dřív nebo později zaútočí, Paul si ale nechá vše líbit a ještě za to poděkuje. Můžete argumentovat tím, že nic dělat nemohl, ale to je lež.
Při prvním odjezdu Annie mohl zapálit dům, vypadnout z okna a požár by přivolal hasiče. To samé když měl nůž, taky promeškal chvíli.
Nikdy jsem v takové situaci nebyl,ale kdyby jo, přál bych si nebýt takový sráč jako Paul.

VeronikaKrake
25.10.2020 5 z 5

Boží. Začátek mě nudil, ale po pár stránkách... Paráda!

Arkagas
18.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Tento román, který vznikl pod rukou Stephena Kinga už v roce 1987 je jeho mistrovským dílem, a dalo by se říct, že v této knize je to ten typický děsuplný King, jakého my, dvorní fanoušci máme rádi.
Když má spisovatel Paul autonehodu, zachrání ho Annie, která se o něj z prvu stará jako o pacienta. Po krátké době ale Paul pochopí, že jeho léčba není léčbou, ale jedná se o vězení, ze kterého se nejspíše nikdy nedostane. Jeho rozdrcené nohy Annie totiž absolutně nezajímají, a aby Paul fungoval podle ní, dopuje ho Novrilem, což je droga, které má Annie dost velké zásoby.
Když Paul jednoho dne najde knihu, která je plná nekrologů a pochopí, že všechny lidi má na svědomí Annie, dojde mu, že musí něco udělat. Ale Annie je sice šílená, ale ne hloupá. Moc dobře ví, co Paul našel a tak mu sekyrou amputuje část nohy u kotníku.. a tady začíná příběh, který Vás nenechá ani chvilku v klidu.

SimonDobes
15.10.2020 5 z 5

Napínavý, pútavý a veľmi čitateľný román s prepracovanou psychológiou a pocitmi postáv, z ktorého ma pekne mrazilo. Jedným slovom: DOKONALÉ! Veľmi som sa naviazal na postavy, už teraz mi chýbajú. Áno, aj Annie.

Gumiczud
15.10.2020 3 z 5

Kniha mě zpočátku vůbec nebavila. Přišel mi zajímavější děj knížky v knížce kterou tvořil v knížce, ale nakonec mě knížka vtáhla do děje. Konec byl hodně zajímavý.

Martiiiik
14.10.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, hezké psycho :-D I když jsem čekala, že bych se mohla trochu bát.. Tedy strach to nahání, ale spíš z vyšinutých lidí :-) Jinak je to napsané velmi čtivě, autor je prostě mistr slova :-) Určitě si přečtu další knihu :-) Doporučuji :-)

Limetkasknihou
09.10.2020 2 z 5

Misery mě opravdu zklamala čekala jsem od ni asi víc než tam bylo:( Byly na ní skvěle ohlasy že je to masakr a nakonec pul knihy nuda a druha půlka se vlekla a konec rychli :( Já sem asi čekala víc :( než mi kniha mohla dát.. proto asi sklamání:(

Peterek027
04.10.2020 3 z 5

Kniha me začala bavit az tak od půlky..
filmové Zpracování se docela dalo..
Každopádně, podle mě jedna z méně dobrých knih od Kinga..