Mise, která musela selhat

Mise, která musela selhat https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28098/bmid_mise-ktera-musela-selhat-65c8b33975e9d.jpg 3 52 15

Mezihvězdná válka zuří, lidé stojí proti krvežíznivým mimozemšťanům a leckdy sami proti sobě. Bojuje se ve vesmíru, na palubách kosmických lodí, na povrchu mnoha planet. Speciální vojenská jednotka přezdívaná „Nowakovi piráti" vyráží na jednu ze svých mnoha misí – jednoduchý přepad nepřátelského transportu. Rutinní útok a následné obsazení transportu se ale změní na dlouhý zápas o přežití... celý text

Franc
01.10.2023 3 z 5

Na knize je poznat, že jde o autorovu prvotinu. V některých částech příběh krapet skřípe, ale i tak nelze říci, že by se jednalo o nezajímavý počin.

1/2 knihy je nabitá akcí a bojem. Lidská jednotka stojící proti hordě nepřátel nedává mnoho prostoru pro oddych. Původně jednoduchá mise se zvrhne v boj o samotné přežití. Ale vesmírní kovbojové si z humorem sobě vlastním nenechají zkazit den.

2/2 polovina ubere litých bojů na úkor soutěžení ve lstivosti. Nikdo si nemůže být jist, jestli vidí pravou tvář protivníka.

Závěr se pak autorovi celkem podařil. Zvolené finále bylo bezpochyby zajímavé a podařené.

mr.Zdenek
19.01.2023 3 z 5

Oproti Kronice o konci světa slabší. Jako oddechovka, když je venku škaredě, by to šlo.

jirijanovotny
15.06.2022 4 z 5

Chutná jednohubka, která je dosti podobná knize Poutník z Mohameda. Nebo spíše naopak, Poutník se mohl inspirovat zde.

Takový příjemný mix Poutníka z Mohameda a planety opic, řekl bych.

Pár pasáží bylo trochu navíc a lehce na sílu, ale jinak parádní oddechovka.

Eillen
25.06.2021 4 z 5

Tahle kniha obsahuje humor, který ne každému sedne. I já s ním mám někdy problémy, ale zrovna teď se mi to trefilo do noty. Klidně bych si o Nowakovi a jeho šílené partě přečetla další knížku.
Je to prostě takové akční sci-fi béčko a uměla bych si to představit i jako krátký seriál.

frantisek8863
21.04.2021 3 z 5

Místy ploché, ale akční sci-fi. Beru to, jako nenáročné a oddechové čtení.

NemmamSlov
15.09.2020 3 z 5

„Martina byla přesně to, co jsem potřeboval ve svém týmu. Schopná, znalá a předvším měle to, co jsem požadoval u všech příslušníku své jednotky. Byla zabiják. Jsme ve válce a potřebujeme především zabijáky. Všichni v mé jednotce takový byli a bylo dobře, že zabíjeli ty zlé...."

Začiatok trošku kostrbatý, zbytočný opis niektorých postáv, keď že sa od polovice knihy s nimi už nestretneme. Ako pristáli na planéte Diera, tak to začalo naberať ten správny rytmus. Plno krvi, zbraní, hordy nepriatľov a hlavne kopu zábavy. Hlavne Igor ruskej národnosti pobavil svojími činmi a svojou ruštinou. No ako náhle sa dostávajú z planéty, opäť to ide dole vodou. Niektoré pasáže zbytočné a hlavný záporák ľahko čitatelný. Na počet strán, ale stále slušný príbeh. Zaslúžené 3*. Možno by som vynechal opis Martininho sexuálneho života. Autor sa snažil byť humorný, ale nejak mu to nevychádzalo. Birdman napísal len 2 diela a skôr by som odporúčil Kroniku konca sveta.

wena
25.03.2019 4 z 5

Nowakovi piráti a jejich příběh jak zachránit pár souřadnic. Příběh se čte rychle bez zbytečných odboček samá akce. Konec bych nazval jak člověk nad chlupáčem vyzrál.

DericCaster
27.08.2018 3 z 5

Takové dopočinkové spíše nenáročníé čtení. Přišla mi tak trochu ve stylu filmu komando - kde šváca vymlátí sám celý ostrov - ale přečteného času nelituji ;)

Ivan F
04.03.2018 2 z 5

Autor sa snažil o to, aby bola kniha vtipná, ale nepodarilo sa mu to. Našťastie je to kniha útla, a tak príbeh rýchlo odsýpa. Napriek tomu sa autor nevyhol pár hluchým miestam, napr. nezáživné opisy toho kto je kto a prečo je v tíme, takisto sexuálna linka je absolútne zbytočná. Výstavba príbehu sa dá veľmi ľahko vytušiť a koniec je predvídateľný až hrôza. V každom prípade je to ľahké čítanie do vlaku, tak na dva záťahy. Presne tam som to čítal aj ja, takže mi cesta rýchlejšie utiekla - aj tak som sa však často díval z okna na zasneženú krajinu - mala väčšie čaro, ako príbeh.

Malarkey
27.02.2018 4 z 5

Spíše komorní příběh, jedné skupinky přeživších vypráví nejen o tom, co se stalo po ztroskotání na prazvláštní planetě, ale nakonec se neobvykle vyhrotí nečekanou zápletkou a zajímavým vyvrcholením celého příběhu což mě velice příjemně překvapilo.

Alezi76
23.05.2017 4 z 5

Mě se tahle kniha líbila a nepřišlo mi, že by v ní byly nějaké nesrovnalosti. Je pravda, že když člověk v některé části knihy malinko přestane přemýšlet, může se mu stát, že se v ději malinko ztratí. Ale jinak dobře odvedená sci-fi střílečka se zajímavým koncem.

martin9072
15.01.2017 3 z 5

Čte se to celkem dobře, přijde mi to inspirované Kulhánkem, což není vyloženě na škodu... ale občas se ztrácím v ději a místy těžce drhne stylistika.

Maff
27.03.2015 2 z 5

Po trochu pomalejším začátku, kdy si čtenář musí zvykat na styl vyprávění, trochu nepřehledný a kostrbatý, se již příběh rozeběhne a dokonce začne být i čtivý. Knížka se dá přečíst na jeden zátah stejně jako jen po stránkách.
Pokud vydržíte rozjezd, dostane se vám průměrného produktu, který neurazí ani nenadchne.

inmax
09.09.2013 4 z 5

Mě to teda docela bavilo :-)

cepice
30.04.2013 odpad!

Těžko se čte. Občas nelogická. Vzdávám to!

mimozemské civilizace české sci-fi česká fantastika

Shigor Birdman (p)
česká, 1979
2009  83%Kronika konce světa
2005  69%Mise, která musela selhat
2023  81%Stará béčková legenda
2023  80%Brutální béčkový masakr
2024  0%Pekelná béčková jízda

Kniha Mise, která musela selhat je v