Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic

Mise Haiti: Pět měsíců s Lékaři bez hranic https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360945/bmid_mise-haiti-12y-360945.jpg 5 254 51

Pět měsíců českého chirurga s Lékaři bez hranic. V lednu 2010 zasáhlo Haiti ničivé zemětřesení, které připravilo o život statisíce lidí a postihlo celkově miliony obyvatel této nádherné karibské země. Mezinárodní humanitární organizace Lékaři bez hranic zasahovala na místě již od prvních hodin a během pěti měsíců po katastrofě ošetřila téměř 200 tisíc pacientů a provedla více než 11 tisíc operací. Při vší úctě k této organizaci a vážnosti situace není tento příběh výčtem suchých a většinou tragických faktů. Není ani oficiálním stanoviskem Lékařů bez hranic. Je to osobní příběh českého chirurga, který se k Lékařům bez hranic připojil a prožil s nimi své první měsíce spolupráce na Haiti v roce 2010 a 2012. Formou původně blogových příspěvků, které vznikaly bezprostředně každý den přímo na misi, reportážním způsobem s prvky černého humoru, naturalismu, nadsázky a také určité míry vulgarity autor popisuje svá pracovní i volnočasová pozorování. Vzhledem k velkému zájmu nyní kniha vychází ve čtvrtém a přepracovaném vydání.... celý text

LadyAlis
LadyAlis
12.12.2017 5 z 5

Super kniha! Rozhodně bych to zařadila do povinné četby, aby si lidi uvědomili, že tady v Evropě, se opravdu zas tak špatně nemáme a že někde jinde, lidé žijí v horších podmínkách bez pořádné lékařské léčby. Rozhodně mi to otevřelo oči. Ihned po dočtení jsem se pustila do Africké zimy.
Na 100% doporučuju.

Ilona18
Ilona18
17.08.2017 5 z 5

Moc hezká kniha, kterou by měl každý přečíst.

janach
janach
10.08.2017 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, přestože nejsem lékařka a tím pádem jsem místy nevěděla, co přesně se řešilo. Myslím, že to je jedna z knížek (od Tomáše Šebka kterákoli), která by se měla přidat k povinné četbě, aby si všichni uvědomili, jak se žije jinde.

Nika2411
Nika2411
08.03.2017 5 z 5

Kniha je úplně super....prostě Haiti, voe. Všem doporučuju přečíst !

Zorka
Zorka
15.02.2017 3 z 5

Podobné knihy by lidé měli číst. Aby si uvědomili, že se mají i přes neustálé nadávání na naše zdravotnictví a poskytovanou péči vlastně luxusně. Aby smekli klobouk před lidmi, kteří se dokážou zříci konzumu a vydají se na druhý konec světa pomáhat. Tomáš Šebek se na podobnou cestu vydal ve věku, kdy se v dnešní době někteří jeho vrstevníci teprve staví na vlastní nohy nebo si užívají pohodlného rodinného života. Takže byť se mi jeho "voe" občas zajídalo, knihu doporučuji. Přestože je o závažných věcech, působí optimisticky a ten rozzářený ksichtík "Pana doktora" člověka opravdu nabudí. Po přečtení budete chtít taky udělat něco velkého, na co byste mohli být v životě pyšní.

Lucie51
Lucie51
09.09.2016 5 z 5

Kniha "Mise Haiti" je sice první knihou českého chirurga Tomáše Šebka, přečetla jsem si ji však až po přečtení knihy "Mise Afghánistán", a to z jednoduchého důvodu, na Misi Afghánistán jsem narazila dříve :) Mise Haiti se mi velmi líbila, pan Šebek zde velmi pečlivě zmiňuje detaily setkání s místními lidmi, jejich operaci a následnou léčbu. Občas přihodí i nějaký ten střípek z jejich životů, což mě neskutečně bavilo a přišlo mi to velmi zajímavé, občas vtipné, zasmála jsem se :) líbil se mi také popis místního prostředí, ráda si knihu přečtu znovu a doufám, že s dalšími misemi pana Šebka se má knihovnička rozšíří o další kousky. Hodnotím právem plným počtem, krásné čtení, oceňuji hlavně autorovu snahu přiblížit lékařské pojmy i široké veřejnosit, tudíž jsem neměla (i když nejsem z oboru ani jsem jej nestudovala) sebemenší problém s porozuměním a představením si dané situace. ★★★★★

jenomtak
jenomtak
16.08.2016 4 z 5

Knihu jsem si vybrala, protože mě zajímalo, jak taková mise probíhá i stran organizace Lékaři bez hranic. Mohu ji jen doporučit! Velmi obdivuji lidi, kteří jsou ochotni pomáhat druhým a je až zarážející, jak to zvládají. Jejich souhra, jednotnost, schopnost udržet si chladnou hlavu v tak zátěžových situacích, jaké si my, v teple domova, ani neumíme představit...palec nahoru všem...

Vědruna
Vědruna
30.05.2016 4 z 5

Velmi zajímavé čtení o tom, co všechno jsme schopni dokázat, když víme, že jde o život a že jsme jediní, kdo může pomoci. Knížku mi doporučila kamarádka - lékařka, jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Klobouk dolů, tohle všecko zvládnout není rozhodně pro každého. Jak vzdálená může být někdy realita od televizních seriálů z nemocničního prostředí...

Razič
Razič
16.05.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem četl po Misi Afghánistán, a musím říci, že Haiti se mi četlo o kapánek hůře. Ale pořád je to skvělé a inspirativní čtení, které stojí za to. Líbilo se mi, že kniha je plná fotografií.

jitka3235
jitka3235
03.01.2016 5 z 5

Kniha je neuvěřitelně čtivá, je psána formou zápisku z blogu, běžným jazykem. Není ani moc rozsáhlá, takže ji přečtete téměř jedním dechem. Hodně se mi zde líbí, jak se autor staví k jednotlivým situacím, jako by to bylo běžné a každý to zvládl, přitom kolikrát jsou to fakt hustý situace :-)

notburga
notburga
20.12.2013

Knihu si určitě koupím. Sledovala jsem blog autora on-line a je to uchvacující čtení. Člověk rázem získá k lékařům a jejich výkonům mnohem více obdivu a pokory.