Míša, mistr na průšvihy

Míša, mistr na průšvihy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25965/bmid_misa-mistr-na-prusvihy-Sap-25965.jpg 4 22 4

Tentokrát se vypravíme na předměstské sídliště jednoho menšího města. Průvodcem nám bude onen nešťastný průšvihář Míša Tuček, který se na sídliště právě s rodinou přistěhoval. Je tu zpočátku osamělý a nikoho příliš nezná. Budeme svědky Míšova seznamování s dětmi ze školy i ze sousedství. Poznáme, jaký je smolař, když se každou chvíli nachomýtne k maléru nebo se dostane s kdekým do menšího či většího konfliktu. Většinou ze všeho vyvázne dobře, protože úmysly jeho i jeho přátel jsou vždy čisté a čestné. Ale že to tak vždy není, to poznáte sami... Druhé vydání.... celý text

Literatura světová , Humor , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Kak meňa spasali / Něvidannaja ptica , 1964

Meda77
20.01.2022 3 z 5

Pro dorost jako školní čtení úplně na pohodu. Kindouš se vám u toho i trochu zasměje, ale hlavně dá na chvíli pokoj. Průměrné, ale příjemné čtení.

ZuzanaK.
30.09.2021

Příjemné a zábavné, místy napínavé a často velmi vtipné čtení pro děti i jejich rodiče. Trochu rušivými reáliemi socialistického uspořádaní v době vzniku a překladu se nenechte odradit, protože přijít třeba o příběh s maskou by byla vysloveně škoda.

mataaskorice
27.09.2021 5 z 5

Desetiletá dcera se od téhle knížky nemohla odtrhnout. Doslova žebrala, když jsem večer zavelela "Spát", že si chce ještě číst. To se té mojí nečtenářce tedy zrovna nestává :-) Mně se taky moc líbila, takže prozatím zůstává v naší knihovně a neputuje dál jako většina knih. Míšovy průšvihy nejsou nijak zlé, škodlivé ani prvoplánové. Naopak jsou dokladem dětské hry, fantazie, nápadů, které dítě myslí s dobrým, bohulibým úmyslem, jen se holt občas zvrhnou. Pravda - Míša se k průšvihům občas dopracuje nějakým tím vytahováním a rádoby hrdinstvím, ale i tohle je součást dětství a nějakou podobnou zkušeností si prošel asi každý :-)

topi80
23.02.2018 5 z 5

Pokud si tu knihu přečtete ve správném věku, dostanete dílo čtivé a také docela napínavé. Když jsem si ji onehdy přes základní školu objednal, rodiče se nad názvem zhrozili, neboť průšvihy jsem uměl dělat taky a to poslední, co by se hodilo, by byla další zásoba inspirace. Ale nutno říci, že proti Míšovi jsem byl břídil, ten se dokázal nachomýtnout k věcem jinačího kalibru.

pro děti pro děti od 9 let dětská dobrodružství pro chlapce příběhy pro děti

Jurij Sotnik
ruská, 1914 - 1997
1988  76%Míša, mistr na průšvihy
1972  100%Detektivní kancelář Péti Koláčka
1951  60%Naše věc
1951  50%Tajuplný pták
1983  0%Zázračný elixír

Kniha Míša, mistr na průšvihy je v