Mírně pravdivý příběh Cedry B. Hartleyové (která hodlala vést neobyčejný život)

Mírně pravdivý příběh Cedry B. Hartleyové (která hodlala vést neobyčejný život) https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31307/mirne-pravdivy-pribeh-cedry-b-hartleyove-ktera-hodlala-vest-neobycejny-zivot-31307.jpg 4 12 3

Nemusítě být dospělí, abyste věděli něco o životě - a Cedra B. Hartleyová toho ví spoustu. Je chytrá, zrzavá, svérázná, "špatná v matematice, dobrá v tělocviku", má psa, který se jmenuje Smraďoch, a je jí třináct. Umí se dívat kolem sebe a má spoustu trefných postřehů o své rodné Austrálii, o městě, kde žije, o máme, starším bratrovi, kamarádech z okolí i lidech, kterým je lepší se vyhnout. A kdybyste to náhodou nepochopili, tak vám to i nakreslí. Cedra má spoustu otázek. Jako proč jí máma nechce nic říct o tátovi, který umřel, když byla ještě malá. A proč její bratr Barnabáš utekl z internátní školy, kam ho poslali, protože na střeše pěstoval marihuanu. Kam se ztratil skateboard jejího nejhoršího nepřítele Harolda. A jestli ji ten záhadný kluk Kite, který našel jejího ztraceného psa, žije jenom s tátou a maminku má u cirkusu, naučí opravdovou akrobacii. Cedra má naštěstí taky spoustu nápadů. Třeba jak nakreslit koně v dárkovém balení, jak změnit svět kolem sebe, jak vést neobyčejný život a jak pomoct Ricci, té jugoslávské paní odvedle, jejíž pes Bambi nutně potřebuje operaci...... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

The Slightly True Story of Cedar B. Hartley , 2002

AnetaR.
03.03.2021 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih z dětsví, kterou jsem jako jednu z mála četla znovu a znovu :) A klidně bych si ji přečetla opět. Nedá se to popsat, musí se přečíst!

karolina9265
04.04.2020 5 z 5

Moje vůbec nej nej nej nej nejoblíbenější kniha pod sluncem, přečetla jsem jí někdy tuším v 10 letech a od té doby jsem se chodila skoro co každý rok (až asi do 17ti) ptát do našeho knihkupectví, jestli už náhodou nevydala druhý díl.. Ještě ne ale stále tu čekám!

weja
30.03.2013 5 z 5

Když jsem četla toto knihu ,hrozně rychle to uteklo. Skvělě se to čte . Každopádně doporučuji ,už jsem ji půjčila třem kámoškám a všechny si ji chválily!

Autorovy knížky

Martine Murray
australská, 1954
2006  83%Mírně pravdivý příběh Cedry B. Hartleyové (která hodlala vést neobyčejný život)

Kniha Mírně pravdivý příběh Cedry B. Hartleyové (která hodlala vést neobyčejný život) je v