Mírně pravdivý příběh Cedry B. Hartleyové (která hodlala vést neobyčejný život)

Nemusítě být dospělí, abyste věděli něco o životě - a Cedra B. Hartleyová toho ví spoustu. Je chytrá, zrzavá, svérázná, "špatná v matematice, dobrá v tělocviku", má psa, který se jmenuje Smraďoch, a je jí třináct. Umí se dívat kolem sebe a má spoustu trefných postřehů o své rodné Austrálii, o městě, kde žije, o máme, starším bratrovi, kamarádech z okolí i lidech, kterým je lepší se vyhnout. A kdybyste to náhodou nepochopili, tak vám to i nakreslí. Cedra má spoustu otázek. Jako proč jí máma nechce nic říct o tátovi, který umřel, když byla ještě malá. A proč její bratr Barnabáš utekl z internátní školy, kam ho poslali, protože na střeše pěstoval marihuanu. Kam se ztratil skateboard jejího nejhoršího nepřítele Harolda. A jestli ji ten záhadný kluk Kite, který našel jejího ztraceného psa, žije jenom s tátou a maminku má u cirkusu, naučí opravdovou akrobacii. Cedra má naštěstí taky spoustu nápadů. Třeba jak nakreslit koně v dárkovém balení, jak změnit svět kolem sebe, jak vést neobyčejný život a jak pomoct Ricci, té jugoslávské paní odvedle, jejíž pes Bambi nutně potřebuje operaci......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31307/mirne-pravdivy-pribeh-cedry-b-hartleyove-ktera-hodlala-vest-neobycejny-zivot-31307.jpg 3.97

The Slightly True Story of Cedar B. Hartley (2002)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Knižní klub

weja
30.03.2013

Když jsem četla toto knihu ,hrozně rychle to uteklo. Skvělě se to čte . Každopádně doporučuji ,už jsem ji půjčila třem kámoškám a všechny si ji chválily!

Autor knihy

Martine Murray